14.04.2015

Biznes nie tylko dla mecenasa

Franczyzowe kancelarie Capital Legis mogą prowadzić również osoby, które nie mają wykształcenia prawniczego.

Pralnia, myjnia samochodowa, salon kosmetyczny, restauracja. Większość biznesów usługowych sprawdza się we franczyzie, ponieważ właściciel licencji albo posiada wiedzę na temat wykonania konkretnej usługi albo oferuje profesjonalny sprzęt lub produkty do jej wykonania. A jak jest w przypadku kancelarii prawnych? W tym przypadku chodzi bardziej o wsparcie personelu centrali, którzy służą pomocą partnerowi w każdym aspekcie prowadzenia kancelarii.
Chcemy pokazać, że możemy być bliżej klienta w każdym regionie Polski. Klienci doceniają możliwość bezpośredniego kontaktu z osobą załatwiającą ich sprawę, stąd decyzja o zwiększeniu placówek działających pod naszym szyldem – wyjaśnia Przemysław Krupski, dyrektor handlowy w Kancelarii Prawno-Podatkowej Capital Legis.

paragrafy Fot. Pixababy

Franczyzodawca Capital Legis twierdzi, że najlepszą lokalizacją dla kancelarii są miejscach o dużym natężeniu ruchu pieszego: w sąsiedztwie policji, sądów, prokuratur, szpitali, przychodni, centrów handlowych.

W ofercie Capital Legis znajduje się rejestracja spółek zagranicznych, doradztwo prawno-gospodarcze, optymalizacja podatkowa, prowadzenie księgowości polskich i zagranicznych firm, odszkodowania i windykacja. Dodatkowo partnerzy mogą zajmować się audytami, fuzjami, przejęciami, likwidacją spółek, a także wykonywać czynności notarialne. Franczyzodawca z centralą w Gorzowie Wielkopolskim koncentruje się na pozyskiwaniu do współpracy przedsiębiorców z miast liczących powyżej 40 tys. mieszkańców.
 Ich zadaniem jest niesienie pomocy ludziom dotkniętym zdarzeniami losowymi, oszukanym przez nieuczciwych kontrahentów oraz doradztwo biznesowe. Dzisiejsze życie prywatne i zawodowe nie ma w zasadzie żadnych granic. Wśród zdarzeń, które dla efektywnego zakończenia sprawy wymagają profesjonalnej obsługi prawnej znajdują się rozwody, podziały majątku, sprawy spadkowe, odszkodowania komunikacyjne i majątkowe, windykacja należności.  Dużą część naszych klientów stanowią również mieszkańcy miast i wsi, na których posesjach zlokalizowane są tzw. urządzenia przesyłowe (sieci wodno-kanalizacyjne, linie energetyczne, sieci gazowe – przyp. red.) – mówi Przemysław Krupski.

Właścicielem kancelarii nie musi być prawnik. Bez względu na przygotowanie i doświadczenie zawodowe franczyzobiorcy i tak każda sprawia trafi do specjalisty z zakresu prawa, ekonomii czy podatków. W tej branży liczą się takie cechy jak rzetelność, otwartość na potrzeby  i oczekiwania klientów, systematyczność, umiejętność kierowania zespołem. Inne wymagania Capital Legis wobec franczyzobiorców to niekaralność, minimum średnie wykształcenie i kwota ok. 15 tys. zł, która pozwala na kupno licencji oraz wyposażenie biura o powierzchni kilkunastu metrów. Partner może natomiast liczyć na oznakowanie lokalu, specjalistyczne oprogramowanie, materiały marketingowe, pomoc i nadzór prawników centrali oraz bezpłatne szkolenia.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0