Znajdą mieszkanie, załatwią kredyt

Lokal na biuro nieruchomości powinien mieć 40 m2 powierzchni i składać się z dwóch pomieszczeń. Koszt dostosowania go do standardów sieci to ok. 15-20 tys. zł.
Czwartek
30.04.2015
W biurach Investor Nieruchomości można nie tylko znaleźć ofertę sprzedaży mieszkania, lecz także uzyskać pomoc w załatwieniu kredytu hipotecznego. Sieć się rozrasta – do wakacji powstaną cztery nowe franczyzowe agencje.
 

Oprócz podstawowej działalności, czyli obrotu nieruchomościami, rozwijamy pod naszą marką usługi doradztwa finansowego w zakresie kredytów hipotecznych. Dysponujemy platformą 23 banków i pośredniczymy w udzielaniu kredytów – informuje Piotr Ociepa, dyrektor zarządzający Investor Nieruchomości. – Klienci kupujący u nas nieruchomości nie muszą chodzić po bankach, aby sprawdzić zdolność kredytową, porównać ofertę czy złożyć wniosek o kredyt. Wszystko to załatwią w naszym biurze.

W tej chwili Investor Nieruchomości ma podpisane 10 umów z franczyzobiorcami w Warszawie, Brzegu, Namysłowie, Kluczborku, Żorach i Opolu. Wkrótce zostanie otwarty kolejny oddział – w Białymstoku, a do lipca trzy następne – w Krakowie, Częstochowie i Wrocławiu.

W styczniu biuro franczyzowe otworzył w Opolu Tomasz Tomczuk. A dokładniej mówiąc – przejął.
– Przejąłem już funkcjonujący oddział – tłumaczy franczyzobiorca. – Prawie siedem lat pracowałem dla Investor Nieruchomości jako agent, a teraz postanowiłem pójść „na swoje”, dalej jednak we współpracy z tą firmą. Oczywiście było mi łatwiej, bo mam doświadczenie w branży. Ale podstawą, jak w każdym biznesie, jest zaangażowanie i chęć do pracy. Wtedy można liczyć na dobre dochody.

W związku z deregulacją dostępu do zawodów nie trzeba już posiadać licencji pośrednika, aby otworzyć biuro nieruchomości. Trzeba mieć jednak predyspozycje do wykonywania tej profesji.
– Idealnymi kandydatami są osoby, które pracowały jako handlowcy, agenci ubezpieczeniowi, doradcy kredytowi, itp. Wprawdzie w związku z deregulacją, licencje zawodowe pośrednika w obrocie nieruchomościami nie są wymagane, jednak nadal bardzo intensywnie i cyklicznie szkolimy naszych franczyzobiorców, kładąc nacisk na podnoszenie kwalifikacji – podkreśla Piotr Ociepa.

Koszty i korzyści

Osoba, która chce prowadzić biuro nieruchomości w ramach sieci, musi posiadać lokal z witrynami (własny lub wynajmowany) o powierzchni ok.40 m2 składający się z dwóch pomieszczeń. Koszt jaki trzeba ponieść w zakresie wyposażenia i modernizacji lokalu, aby dostosować go do standardów sieci, to ok. 15-20 tys. zł netto. Jednorazowa opłata wstępna na rzecz franczyzodawcy wynosi 3,8 tys. zł netto, natomiast stała miesięczna opłata wraz z funduszem marketingowym wynosi 8 proc. miesięcznych przychodów. Według szacunków właściciela licencji, czas zwrotu z inwestycji nie powinien przekroczyć sześciu miesięcy.

Franczyzobiorca przed otwarciem biura przechodzi cykl szkoleń, m.in. z podstawowowych zagadnień z zakresu obrotu nieruchomościami.
- Naszym franczyzobiorcom zapewniamy dostęp do umów pośrednictwa, pomagamy w organizacji nowego biura, w rekrutacji agentów, zapewniamy dostęp do systemu CRM, bezpłatnie publikujemy oferty franczyzobiorcy na stronie internetowej biura oraz na 30 branżowych portalach ogłoszeniowych – dodaje dyrektor zarządzający Investor Nieruchomości. – Oferujemy również nadzór merytoryczny i prawny nad transakcjami przeprowadzanymi przez naszych franczyzobiorców.

Investor Nieruchomości powstał 14 lat temu w Opolu. Pierwszy oddział franczyzowy został otwarty w 2013 roku w Brzegu.


POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

24 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Wiosna należy do pośredników

People of the internet are pleased with the work that goes on here. All the writers here do a wonderful writing job and they have earned the respect of hundreds of thousands of...

24 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Nice blog post published here. The writer has definitely improved over the past few months and this post is a proof of that. I would love to see some more blog posts as good as...

24 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Amazing post! We love the content and have shared this with our social media network! Appreciated from the hotel digital marketing agency.

24 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Wiosna należy do pośredników

A lot of people have been disappointed with your work here lately, and it's clear to see why. You don't seem to put as much effort into your articles as you used to and that's...

24 wypowiedzi
ostatnia 10.06.2018
Przeprowadzki międzynarodowe - czy możecie kogoś polecić

Trzeba poszukać kogoś w internecie. To jest raczej niszowa branża. ___________________ Pisanie prac magisterskich - ogłoszenia

4 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną PRB ADAM budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo dobrze firma...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną http://www.prb-adam.pl budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018