Doświadczeni chcą franczyzy

W Polsce jest 30 biur nieruchomości marki Re/Max, w których pracuje ok. 100 agentów.
Sobota
25.04.2015
Do niedawna Re/Max podpisywał umowy franczyzowe głównie z branżowymi nowicjuszami. Ostatnio w szeregi franczyzobiorców coraz częściej wstępują doświadczeni właściciele biur nieruchomości.
 

O ile na początku naszymi franczyzobiorcami zostawali w większości pionierzy lub wizjonerzy, osoby bez doświadczenia, np. byli pracownicy korporacji czy matki powracające do pracy po urlopach macierzyńskich, o tyle w ostatnim czasie przystępują do nas również właściciele biur nieruchomości funkcjonujących na rynku od kilku a nawet kilkudziesięciu lat – mówi Ewa Zbrzeżna, dyrektor regionalny Re/Max Polska.

Ostatnio pod skrzydła firmy weszły biura Audyt Nieruchomości z siedzibą k. Olsztyna, Gilis Nieruchomości z Milanówka oraz biuro nieruchomości Lebiedź Nieruchomości. Franczyzodawca pozostaje nadal otwarty na współpracę także z osobami bez doświadczenia w branży, które chcą prowadzić biznes w mniejszych miejscowościach. Biuro nieruchomości w małym mieście, według zapewnień centrali, również może dobrze prosperować. Jako przykład podaje agencję nieruchomości w podwarszawskim 20-tysięcznym Józefowie k. Otwocka.

Jeżeli biuro znajduje się i działa w lokalizacji, gdzie mieszkań jest jak na przysłowiowe lekarstwo, nie oznacza to, że będzie mu trudniej. W takim miejscu franczyzobiorca i jego agenci mogą skupić się z powodzeniem na sprzedaży gruntów – mówi  Ewa Zbrzeżna.

Więcej o lokalizacji i warunkach, które musi spełnić lokal na biuro nieruchomości marki Re/Max przeczytasz na portalu Lokalnabiznes.pl w artykule Lokal na biuro nieruchomości.

Zmiany w prawie

W styczniu ubiegłego roku weszła w życie ustawa znosząca obowiązek posiadania licencji przez pośredników w obrocie nieruchomościami. Eksperci ścierali się w opiniach, jak wpłynie ona na branżę nieruchomościową.

Nowa ustawa spowodowała wzrost konkurencji na rynku. Poprawiła się jakość obsługi klienta, właściciele biur nieruchomości wprowadzili nowe rozwiązania marketingowo-technologiczne. Anonimowe firmy czy agencje pracujące w oparciu o tzw. umowę otwartą, czyli umowę podpisywaną przez klienta z wieloma biurami nieruchomości naraz, nie mają szans na zapewnienie szerokiego wachlarza usług okołosprzedażowych wysokiej jakości. A tego właśnie oczekują klienci – mówi Ewa Zbrzeżna, dyrektor regionalny Re/Max Polska.

Re/Max działa w 97 krajach, posiada 6750 biur nieruchomości i współpracuje z ponad 100 tys. agentów nieruchomości. W Polsce jest 30 biur marki, w których pracuje ok. 100 agentów.


Milena Trojanowska
Milena Trojanowska
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

24 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Wiosna należy do pośredników

People of the internet are pleased with the work that goes on here. All the writers here do a wonderful writing job and they have earned the respect of hundreds of thousands of...

24 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Nice blog post published here. The writer has definitely improved over the past few months and this post is a proof of that. I would love to see some more blog posts as good as...

24 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Amazing post! We love the content and have shared this with our social media network! Appreciated from the hotel digital marketing agency.

24 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Wiosna należy do pośredników

A lot of people have been disappointed with your work here lately, and it's clear to see why. You don't seem to put as much effort into your articles as you used to and that's...

24 wypowiedzi
ostatnia 10.06.2018
Przeprowadzki międzynarodowe - czy możecie kogoś polecić

Trzeba poszukać kogoś w internecie. To jest raczej niszowa branża. ___________________ Pisanie prac magisterskich - ogłoszenia

4 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną PRB ADAM budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo dobrze firma...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną http://www.prb-adam.pl budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018