29.04.2015

Matematyka i informatyka u jednego franczyzodawcy

Właściciel Szkoły Matematyki 2plus2 i Cyfrowej Akademii twierdzi, że oba koncepty uzupełniają się. Właśnie pozyskał na pierwszy z nich kolejnego inwestora z zagranicy.

W branży edukacyjnej rzadko pojawia się rozpoznawalność na skalę międzynarodową tak, jak jest to w przypadku marek odzieżowych i dużych sieci gastronomicznych. Za wyjątek można uznać szkoły językowe Helen Doron, których założycielka rozpowszechniła patent nauki języka angielskiego w wielu krajów, w tym w Polsce. Mniejsza rozpoznawalność nie jest jednak przeszkodą w ekspansji międzynarodowej. Liczy się skuteczna metodologia nauczania, a w przypadku edukacji także niska kwota inwestycji. Szkoła Matematyki 2plus2 uruchomiła do tej pory w naszym kraju 55 placówek. Od ponad dwóch lat franczyzodawca poszukuje także partnerów w innych państwach Europy Środkowo-Wschodniej.

Szkoła Matematyki 2plus2 w Żorach Fot. Szkoła Matematyki 2plus2

Wśród zajęć organizowanych w ramach Cyfrowej Akademii znajduje się programowanie i tworzenia gier dla najmłodszych oraz nastolatków. Pozostałe kursy dotyczą m.in. tworzenia stron internetowych, robotyki, programowania w C++ oraz kursy druku 3D.

– Jesteśmy obecni w Czechach, Kazachstanie, Serbii, na Ukrainie, a wkrótce dotrzemy do Chorwacji. Myślimy o rozwoju w kolejnych krajach regionu. Stworzyliśmy platformę do dzielenia się doświadczeniami w nauczaniu i prowadzeniu efektywnych lekcji. W ramach grupy dużo dyskutujemy na temat jakości zajęć, wymieniamy się poglądami i przekazujemy sobie najlepsze wskazówki. Oferujemy tzw. miękką franczyzą – franczyzobiorcy mają pole popisu do realizowania własnych pomysłów mówi Marcin Kruszyński, dyrektor Grupy Edukacyjnej 2BLC, rozwijającej sieć Szkół Matematyki 2plus2.

Franczyzodawca rozpoczął w tym samym czasie rozmowy z dwoma przedsiębiorcami z Chorwacji. Każdemu z nich przydzielono część kraju, na której zajmą się kolejnym otwarciami. Pierwszy licencjobiorca uruchomi szkołę w stolicy Zagrzebiu, natomiast drugi w adriatyckiej części kraju, czyli na wybrzeżu.

Oprócz szkół matematyki firma rozwija drugi koncept Cyfrową Akademię, która działa już w 15. lokalizacjach. Zdaniem Marcina Kruszyńskiego oba biznesy dobrze się uzupełniają. Wynika to między innymi z tego, że o ile franczyzobiorcy 2plus2 w wakacje zawieszają zwykle działalność, tak przedsiębiorcy, którzy prowadzą dodatkowo zajęcia komputerowe Cyfrowej Akademii mogą w lipcu i sierpniu zarabiać na organizacji półkolonii.
– Ten rok szkolny pokazał, że Cyfrowa Akademia jest doskonałym uzupełnieniem oferty 2plus2, szansą na dalszy rozwój franczyzobiorców. Większość z nich nie jest informatykami – muszą się nauczyć zupełnie nowych tematów. Jednocześnie widać, że nauczanie dzieci programowania jest działalnością niszową i zapotrzebowanie na tą umiejętność dopiero rośnie – zapewnia menedżer.

Inwestycja w Szkołę Matematyki 2plus2 wynosi ok. 8 tys. zł, natomiast w Akademię Cyfrową 5-15 tys. zł. 

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0