Matematyka i informatyka u jednego franczyzodawcy

Wśród zajęć organizowanych w ramach Cyfrowej Akademii znajduje się programowanie i tworzenia gier dla najmłodszych oraz nastolatków. Pozostałe kursy dotyczą m.in. tworzenia stron internetowych, robotyki, programowania w C++ oraz kursy druku 3D.
Środa
29.04.2015
Właściciel Szkoły Matematyki 2plus2 i Cyfrowej Akademii twierdzi, że oba koncepty uzupełniają się. Właśnie pozyskał na pierwszy z nich kolejnego inwestora z zagranicy.
 

W branży edukacyjnej rzadko pojawia się rozpoznawalność na skalę międzynarodową tak, jak jest to w przypadku marek odzieżowych i dużych sieci gastronomicznych. Za wyjątek można uznać szkoły językowe Helen Doron, których założycielka rozpowszechniła patent nauki języka angielskiego w wielu krajów, w tym w Polsce. Mniejsza rozpoznawalność nie jest jednak przeszkodą w ekspansji międzynarodowej. Liczy się skuteczna metodologia nauczania, a w przypadku edukacji także niska kwota inwestycji. Szkoła Matematyki 2plus2 uruchomiła do tej pory w naszym kraju 55 placówek. Od ponad dwóch lat franczyzodawca poszukuje także partnerów w innych państwach Europy Środkowo-Wschodniej.

– Jesteśmy obecni w Czechach, Kazachstanie, Serbii, na Ukrainie, a wkrótce dotrzemy do Chorwacji. Myślimy o rozwoju w kolejnych krajach regionu. Stworzyliśmy platformę do dzielenia się doświadczeniami w nauczaniu i prowadzeniu efektywnych lekcji. W ramach grupy dużo dyskutujemy na temat jakości zajęć, wymieniamy się poglądami i przekazujemy sobie najlepsze wskazówki. Oferujemy tzw. miękką franczyzą – franczyzobiorcy mają pole popisu do realizowania własnych pomysłów mówi Marcin Kruszyński, dyrektor Grupy Edukacyjnej 2BLC, rozwijającej sieć Szkół Matematyki 2plus2.

Franczyzodawca rozpoczął w tym samym czasie rozmowy z dwoma przedsiębiorcami z Chorwacji. Każdemu z nich przydzielono część kraju, na której zajmą się kolejnym otwarciami. Pierwszy licencjobiorca uruchomi szkołę w stolicy Zagrzebiu, natomiast drugi w adriatyckiej części kraju, czyli na wybrzeżu.

Oprócz szkół matematyki firma rozwija drugi koncept Cyfrową Akademię, która działa już w 15. lokalizacjach. Zdaniem Marcina Kruszyńskiego oba biznesy dobrze się uzupełniają. Wynika to między innymi z tego, że o ile franczyzobiorcy 2plus2 w wakacje zawieszają zwykle działalność, tak przedsiębiorcy, którzy prowadzą dodatkowo zajęcia komputerowe Cyfrowej Akademii mogą w lipcu i sierpniu zarabiać na organizacji półkolonii.
– Ten rok szkolny pokazał, że Cyfrowa Akademia jest doskonałym uzupełnieniem oferty 2plus2, szansą na dalszy rozwój franczyzobiorców. Większość z nich nie jest informatykami – muszą się nauczyć zupełnie nowych tematów. Jednocześnie widać, że nauczanie dzieci programowania jest działalnością niszową i zapotrzebowanie na tą umiejętność dopiero rośnie – zapewnia menedżer.

Inwestycja w Szkołę Matematyki 2plus2 wynosi ok. 8 tys. zł, natomiast w Akademię Cyfrową 5-15 tys. zł. 


POPULARNE NA FORUM

Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

22 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Discovered this organization offering web based preparing on C#, Paper Writing Help Online and MVC obvious clarification they have practical experience in this three courses ....

4 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

4 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Moim zdaniem fajnie zrobic jakieś zabawy integracyjne typu praca w grupie, rozwiązywanie jakichś zadanek - to zawsze fajnie ludzi skupia :)

6 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018
Franczyza British School

Whirling within the whirlpool that academic strain is? Then you may relieve your self of the troubles by means of contacting British Essay Writing Service UK

5 wypowiedzi
ostatnia 18.04.2018
Franczyza British School

Język to przecież teraz podstawa edukacji bez znajomości choćby podstawowego angielskiego to raczej niewiele można osiągnąć na rynku pracy...

5 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018