Zależy nam, aby spłacalność pożyczek była jak największa, gdyż koszt nie spłaconych pożyczek determinuje ich cenę- mówi prezes GF Expert.
Piątek
29.05.2015
Punkt kasowy marki Expert Agencja Opłat sprawdza się najlepiej, jako uzupełnienie prowadzonego już biznesu.
 

GF Expert oferuje swoim klientom możliwość dokonania opłat za rachunki w punktach kasowych opatrzonych szyldem Expert Agencja Opłat. Transakcji można dokonać gotówka lub kartą kredytową. Zarobki partnerów franczyzowych w tym biznesie pochodzą z prowizji od wpłat. Zyski nie są duże, dlatego franczyzodawca rekomenduje założenie punktu kasowego osobom, które już prowadzą biznes.

Najlepiej jeżeli potencjalny franczyzobiorca ma już swój biznes: drogerię, księgarnię, biuro ubezpieczeniowe, a co za tym idzie, bazę klientów. Wtedy rozszerzając zakres usług dla nich o możliwość opłacania rachunków oraz pożyczki osiąga dodatkowy zysk niewielkim nakładem finansowym, a nowe usługi, przyciągają do punktu nowych klientów – mówi Włodzimierz Karkoszka.

Warunkiem koniecznym do podjęcia współpracy z GF Expert jest posiadanie działalności gospodarczej, a wdrażanie nowego francyzzobiorcy do biznesu trwa około dwóch tygodni. W tym czasie franczyzobiorca musi przejść trzydniowe szkolenie. Jeden dzień poświęcony jest na przekazanie wiedzy teoretycznej, kolejne dwa dni to praca w punkcie pod okiem doświadczonego pracownika firmy. Koszt inwestycji to ok. 3,5 tys.

Opłata startowa wynosi 1 tys. zł. W ramach tej kwoty franczyzobiorca otrzymuje materiały do oznakowania punktu, ulotki, stemple kasowe oraz program komputerowy. GF Expert ponosi koszt 400 euro za zgłoszenie partnera do Komisji Nadzoru Finansowego, która sprawuje nadzór nad firmą.  W grudniu 2012 roku jako trzecia firma w kraju GF Expert uzyskała status Krajowej Instytucji Płatniczej. Dzięki temu w niektórych punktach GF Expert udzielane są małe, krótkoterminowe pożyczki.

W większości punktów kwota udzielanej pożyczki wynosi maksymalnie 1 tys. zł. Dolnej granicy nie określamy. Niektórzy z naszych partnerów otrzymali pozwolenia na udzielanie dwa razy wyższych kredytów. Zależy to od stażu współpracy oraz od wyników sprzedaży, a zwłaszcza szkodowości pożyczek – mówi Włodzimierz Karkoszka, prezes Grupy Finansowej Expert. – Pożyczek udzielamy wyłącznie osobom dokonującym w punkcie Expert opłat za rachunki. Dlatego chcemy i możemy pozwolić sobie nawet na dwukrotnie niższy niż rynkowy koszt pożyczki. Znamy swoich klientów, dlatego też jesteśmy w stanie ocenić ich wypłacalność, stosunek do terminowych spłat itd. Afery finansowe w SKOK Wołomin i podobnych instytucjach nie odbiły się na nas negatywnie. Wręcz przeciwnie, widzimy ciągły wzrost zainteresowania  szybkimi, niewielkimi pożyczkami. 

Firma wprowadziłam w tym roku kilka udogodnień dla klientów, w tym przelewy w trybie natychmiastowym. Każda płatność dokonana do godziny 13 jest przekazana na rachunek odbiorcy jeszcze tego samego dnia.

Grupa Finansowa Expert posiada ponad 250 punktów usługowych, w około 150 udzielane są pożyczki. Sieć rozwinęła się głównie w województwach dolnośląskim i śląskim.

Więcej o wymaganiach lokalowych na punkt kasowy Szyld Agencja Opłat przeczytasz w artykule Szansa na dodatkowy zarobek na portalu Lokalnabiznes.pl.

 


Milena Trojanowska
Milena Trojanowska
dziennikarz
/6/
ZOBACZ WIĘCEJ

POPULARNE NA FORUM

założenie Franczyzy banku

Szanowny Panie, Zysk Partnera zależy od wolumenu kredytów, które udzieli on w danym miesiącu rozliczeniowym. Każdy produkt ma swoją podstawową tabelę prowizyjną,...

8 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Firma pożyczkowa

Jeśli jest się świadomym tego, co się robi to nie widzę najmniejszych przeszkód, aby nie brać w ogóle pożyczki. Niektórym to może się naprawdę przydać :)...

69 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Pośrednictwo kredytowe - z którą firmą podjąć współpracę?

I z zakończeniem kolejnych rozliczeń znów miło nam poinformować że kampania https://sprintmoney.pl ma 100% zatwierdzonych wniosków pozyskanych przez naszych...

125 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Firma pożyczkowa

Sprawdź to https://chwillowki.pl/

69 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Firma pożyczkowa

Najlepsze chwilówki znajdziesz na https://chwillowki.pl

69 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Biuro rachunkowe

Ja korzystam z biura rachunkowego KOF http://www.koflublin.pl/ i jestem bardzo zadowolona. Wszystkim zajmują się profesjonalnie i na czas. Dzięki nim mogę skupić się na...

114 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
RODO i ochrona danych.

Pytanie do osób zorientowanych czy tego typu wzory będą odpowiednie -...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018
Pilnie potrzebują pieniędzy, aby wyjść z długów?

NAJLEPSZY DOSTĘPNY SPOSÓB NA WOLNOŚĆ FINANSOWĄ {upstoxfunding@yahoo.com} Szukasz wolności finansowej? Czy masz dług, potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć nowy biznes?...

172 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018