Sobota
06.06.2015
Sławomir Naskręt przebiegł już tysiące kilometrów i na butach do biegania zna się jak mało kto. Swoją wiedzę postanowił przekuć w biznes.
 

Sławomit Naskręt wcześniej był dystrybutorem sprzętu do masażu. Na branżowych targach poznał przedstawicieli Sklepu Biegacza i na tyle zainteresował go koncept, który rozwijali, że został jego pierwszym franczyzobiorcą.

– Dzięki temu, że działem według know-how franczyzodawcy, już na starcie byłem dużo dalej niż gdybym zdecydował się na samodzielne otwarcie sklepu. Klienci trafiali do mnie dzięki rozpoznawalności marki oraz wsparciu franczyzodawcy w początkowym okresie rozwoju biznesu. Nie musiałem praktycznie dokładać do interesu od pierwszych miesięcy jego istnienia. W tym roku otworzyłem drugi sklep w Poznaniu co pokazuje, że model franczyzowy w tej branży jest rentowny – mówi Sławomir Naskręt.

Pomaga też moda na sport i podzielanie pasji swoich klientów. Sławomir Naskręt biega i posiada dużą wiedzę na temat tego sportu. Pracuje w swoim sklepie jako sprzedawca. Uważa to za najlepszy sposób na poznanie preferencji i potrzeb klientów. Zdaje sobie też sprawę z tego, że do takich punktów jak Sklep Biegacza trafiają ci świadomi i najbardziej wymagający.

– Wielu początkujących biegaczy korzysta z oferty marketów i dyskontów, jednak gdy upewniają się, że bieganie to ich pasja, stawiają na markowy sprzęt dobrej jakości. Taki można kupić tylko w sklepach specjalistycznych. Coraz większa jest świadomość sportowców-amatorów na temat potrzeby indywidualnego dopasowania elementów garderoby jak np. butów,  biustonosza, pulsometru czy wkładek do butów do potrzeb konkretnej osoby. Obsługa takiego klienta wymaga dużej wiedzy – mówi właściciel sklepu.

Tego samego oczekuje od swoich współpracowników. W ich rekrutacji pomaga mu centrala, która dokonuje wstępnej selekcji kandydatów. W zależności od pory roku zatrudnia od dwóch do czterech pracowników, bo bieganie to wciąż sezonowy sport.

– Wiosną jest więcej klientów – niektórzy tak jak przyroda budzą się wówczas do życia. Spora fala klientów pojawia się w sklepie krótko po nowym roku w ramach realizacji postanowień noworocznych – mówi franczyzobiorca Sklepu Biegacza.

W swoim sklepach Sławomir Naskręt sprzedaje nie tylko buty i ubrania. Stara się pomagać klientom w rozwoju ich biegowej pasji:

– Co roku organizujemy treningi przygotowujące do wiosennego Orlen Warsaw Marathon. Od tego roku ruszamy z organizacją stałych programów treningowych. Celem zajęć jest nie tylko sterowanie treningiem biegowym uczestników, ale też rozwój ich sprawności ogólnej, edukacja dotycząca odżywiania i profilaktyki przeciw kontuzjom, danie możliwości przetestowania sprzętu dostępnego w sklepie oraz ciągłe dopingowanie i dbałość o wysoką motywację w grupie – mówi Naskręt.

Franczyzodawca Sklepu Biegacza planuje otwarcia kolejnych sklepów  obecnie w sieci działa ich 13, w tym cztery należą do franczyzobiorców. Koszt inwestycji w sklep wynosi 300 tys. zł.


Milena Trojanowska
Milena Trojanowska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Mistrzowski Bus- ktoś coś słyszał?

Nic o tym nie słyszałem. ___________________ Prace inżynierskie - pisanie

2 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2018
Akcesoria Rowerowe

Shimano robią świetne przerzutki. _____________________ < a href="http://pracelicencjackieinformatyka.org.pl/wyglada-pisanie-prac-dyplomowych/"> Pisanie prac licencjackich z informatyki

3 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2018
Akcesoria Rowerowe

Excellent product, works well and good value for money for £7.99 during the first installation, it was reading the speed irractically, I googled the installation and found...

3 wypowiedzi
ostatnia 19.04.2018
Mistrzowski Bus- ktoś coś słyszał?

Jest to kolekcja klocków konstrukcyjnych i unikatowych figurek nawiązujących do mistrzostw świata w piłce nożnej Rosja 2018. W kolekcji znajdują się zeszyty, klocki do...

2 wypowiedzi
ostatnia 16.04.2018
Akcesoria Rowerowe

Witam, mam pytanie odnośnie osprzętu rowerowego czy jest jakiś fan MTB ? bo chciałbym kupić manetki Shimano XT m8000 i chciałbym zapytać czy są jeszcze jakieś...

3 wypowiedzi
ostatnia 11.04.2018
Polska biega. Kto na tym zarabia?

Ja sobie teraz zacząłem dodatkowo pływać, Vivapool - baseny i akcesoria sobie kupiłem i teraz dodatkowe pływanie w basenie po bieganiu.

7 wypowiedzi
ostatnia 11.04.2018
4F rośnie w oczach

Ja sobie zamawiam sportowe rzeczy na e-Sportowiec - internetowy sklep rowerowy jest zdecydowanie wygodniej i kupuje to co chce i mam od razu z dostawą.

8 wypowiedzi
ostatnia 10.04.2018
roll the ball

Missing the due date and not presenting your article on time can end up being extremely baffling and mortifying. www.essaylabs.co.uk In any case, you shouldn't be stressed in...

2 wypowiedzi
ostatnia 06.04.2018
zobacz więcej na forum