Reklama, która przynosi najlepszy efekt w tym biznesie, to udział w programach telewizyjnych Krystyny Rek, prezes zarządu spółki Kobieta i Rozwód.
Czwartek
14.05.2015
Kobieta i Rozwód to nie tytuł poradnika, tylko nazwa konceptu franczyzowego. Czy nietypowy biznes przyjmie się na rynku?
 

Są w życiu momenty, kiedy trzeba podjąć wyjątkowo trudną decyzję. Można tkwić w miejscu albo pójść naprzód. Właśnie w takich sytuacjach jak separacja z małżonkiem, złożenie pozwu rozwodowego czy wniosku o alimenty pomaga firma Kobieta i Rozwód. Krystyna Rek, pomysłodawczyni i zarazem prezes zarządu, postanowiła pomóc kobietom poszkodowanym przez życie, a jednocześnie oferuje pomysł na biznes także skierowany do płci pięknej. Franczyzodawca, który prowadzi swoje biuro w Warszawie, pozyskał już dwóch partnerów.

Nie sprzedamy franczyzy mężczyznom, bo to biznes wyłącznie dla kobiet przedsiębiorczych i komunikatywnych, które przechodzą lub już przeszły w swoim życiu rozwód i chcą wspierać innych. Wśród osób zainteresowanych współpracą są nasze klientki, którym pomagaliśmy podczas rozwodu. Ich średnia wieku to 40-45 lat.  Bardzo często wcześniej zajmowały się prowadzeniem wspólnej firmy z byłym mężem, dlatego są już doświadczone w biznesie – wyjaśnia Krystyna Rek.

Firma organizuje szkolenie, na którym można dowiedzieć się jak należy rozmawiać z klientką. Tutaj liczy się indywidualne podejście, bo i sytuacja każdej kobiety jest inna. Z danych GUS wynika, że co roku rozwodzi się blisko 70 tys. małżeństw, podczas gdy w latach 90. było ich 40-45 tys. Średni staż par, które się rozstały wynosi 14 lat, a więc rozwodników ok. 41 lat. Warto również zauważyć, że rozwód jest dwa razy bardziej „popularny” w miastach niż na wsi.

Reklama, która przynosi najlepszy efekt, to programy telewizyjne, do których jestem osobiście zapraszana przynajmniej dwa razy w miesiącu. Przy tym zawsze przedstawiając się podczas nagrania podaję nazwę firmy. Dodatkowo planuję ogólnopolską reklamę obejmującą telewizję, radio, pozycjonowanie strony, linki sponsorowane i artykuły sponsorowane. Wizerunek firmy zostanie wzmocniony wydaniem Poradnika Rozwodowego, którego aktualna wersja ukaże się pod koniec roku – zapowiada Krystyna Rek.

Franczyzodawca poleca wynajem biura na biznes w sąsiedztwie sądu. Opłata licencyjna wynosi 40 tys. zł. W zamian franczyzobiorczyni otrzymuje wzory umów ze współpracownikami, zestaw materiałów reklamowych (wizytówki, teczki, papier firmowy, plakaty, rollapy, ulotki, kaseton zewnętrzny i wewnętrzny), dostęp do systemu obsługi klientów online i pakietu Office 365. Franczyzobiorca przechodzi także kilka szkoleń na temat: pozyskiwania współpracowników, obsługi systemu i sposobu postępowania z klientkami.


POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

A czy taki punkt mogłabym otworzyć na terenie firmy: http://www.milex.net.pl/?

89 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Punkt przesyłek kurierskich

Z jakich usług kurierskich korzystasz? Zacząłem używać https://www.parcelabc.pl/content/couriers/inpost/29 jestem bardzo zadowolony z ich usług, są one szybkie w...

89 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Punkt przesyłek kurierskich

Z jakich usług kurierskich korzystasz? Zacząłem używać https://www.parcelabc.pl/content/couriers/fedex/28 jestem bardzo zadowolony z ich usług, są one szybkie w...

89 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

A mógłby ktoś polecić jakiś dobry odkurzacz na taką myjnię

55 wypowiedzi
ostatnia 06.08.2018
Punkt przesyłek kurierskich

Ja zaś wysyłam paczki za pośrednictwem ParcelABC. Polecam, bo przesyłki kurierskie są tu naprawdę tanie, a czas dostawy niezwykle krótki....

89 wypowiedzi
ostatnia 06.08.2018
zdobienie szkła

Hej hej! Jestem znudzoną kurą domową która chciałaby malować na szkle (wazoniki i butelki itd.). Wydaje mi się że zdobienie szkła to interesujące zajęcie. I szukam...

1 wypowiedzi
ostatnia 02.08.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

Też sie tam wybiorę. Sprawdziłem kilka ofert i Less Mess rzeczywiście najlepiej wypada.

7 wypowiedzi
ostatnia 01.08.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

Dzięki! Sprawdzę ten Kryspinów na pewno

7 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2018