14.05.2015

Franczyza dla kobiet i o kobietach

Kobieta i Rozwód to nie tytuł poradnika, tylko nazwa konceptu franczyzowego. Czy nietypowy biznes przyjmie się na rynku?

Są w życiu momenty, kiedy trzeba podjąć wyjątkowo trudną decyzję. Można tkwić w miejscu albo pójść naprzód. Właśnie w takich sytuacjach jak separacja z małżonkiem, złożenie pozwu rozwodowego czy wniosku o alimenty pomaga firma Kobieta i Rozwód. Krystyna Rek, pomysłodawczyni i zarazem prezes zarządu, postanowiła pomóc kobietom poszkodowanym przez życie, a jednocześnie oferuje pomysł na biznes także skierowany do płci pięknej. Franczyzodawca, który prowadzi swoje biuro w Warszawie, pozyskał już dwóch partnerów.

Kobieta i rozwód Fot. Kobieta i rozwód

Reklama, która przynosi najlepszy efekt w tym biznesie, to udział w programach telewizyjnych Krystyny Rek, prezes zarządu spółki Kobieta i Rozwód.

Nie sprzedamy franczyzy mężczyznom, bo to biznes wyłącznie dla kobiet przedsiębiorczych i komunikatywnych, które przechodzą lub już przeszły w swoim życiu rozwód i chcą wspierać innych. Wśród osób zainteresowanych współpracą są nasze klientki, którym pomagaliśmy podczas rozwodu. Ich średnia wieku to 40-45 lat.  Bardzo często wcześniej zajmowały się prowadzeniem wspólnej firmy z byłym mężem, dlatego są już doświadczone w biznesie – wyjaśnia Krystyna Rek.

Firma organizuje szkolenie, na którym można dowiedzieć się jak należy rozmawiać z klientką. Tutaj liczy się indywidualne podejście, bo i sytuacja każdej kobiety jest inna. Z danych GUS wynika, że co roku rozwodzi się blisko 70 tys. małżeństw, podczas gdy w latach 90. było ich 40-45 tys. Średni staż par, które się rozstały wynosi 14 lat, a więc rozwodników ok. 41 lat. Warto również zauważyć, że rozwód jest dwa razy bardziej „popularny” w miastach niż na wsi.

Reklama, która przynosi najlepszy efekt, to programy telewizyjne, do których jestem osobiście zapraszana przynajmniej dwa razy w miesiącu. Przy tym zawsze przedstawiając się podczas nagrania podaję nazwę firmy. Dodatkowo planuję ogólnopolską reklamę obejmującą telewizję, radio, pozycjonowanie strony, linki sponsorowane i artykuły sponsorowane. Wizerunek firmy zostanie wzmocniony wydaniem Poradnika Rozwodowego, którego aktualna wersja ukaże się pod koniec roku – zapowiada Krystyna Rek.

Franczyzodawca poleca wynajem biura na biznes w sąsiedztwie sądu. Opłata licencyjna wynosi 40 tys. zł. W zamian franczyzobiorczyni otrzymuje wzory umów ze współpracownikami, zestaw materiałów reklamowych (wizytówki, teczki, papier firmowy, plakaty, rollapy, ulotki, kaseton zewnętrzny i wewnętrzny), dostęp do systemu obsługi klientów online i pakietu Office 365. Franczyzobiorca przechodzi także kilka szkoleń na temat: pozyskiwania współpracowników, obsługi systemu i sposobu postępowania z klientkami.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0