Producent Wody Pierrot działa na rynku od 1991 roku, ale licencję na swój biznes oferuje od niedawna. Do tej pory na współpracę zdecydowało się 18 franczyzobiorców.
Sobota
16.05.2015
Franczyzobiorca firmy Pierrot Woda Źródlana zarabia na dystrybucji butelkowanej wody, której nie można kupić w ogólnodostępnych sklepach i hurtowniach.
 

Z badania Gfk Polonia wynika, że przeciętna polska rodzina kupuje rocznie średnio 98 litrów wody gazowanej, wydając na ten cel mniej więcej 80 zł oraz 124 litry wody niegazowanej za sumę 120 zł. Ale porównując te wyniki z danymi z poprzednich lat widać, że spożycie wody mineralnej, nieznacznie, acz maleje. Na wyniki finansowe producentów wody mineralnej negatywnie wpływają choćby coraz częstsze akcje i kampanie promujące pice wody z kranu. Zdaniem Roberta Płuciennika, właściciela marki Woda Pierrot powodują one spadek spożycia wody butelkowanej, ale zarazem wpływają na podniesienie poziomu jakości tych dostępnych na rynku, gdyż przedsiębiorcy chcą podkreślić ich mocne strony w zestawieniu z wodą z kranu.

Woda źródlana posiada wiele atutów i cech niedostępnych dla kranówki. Podstawową jej wartością jest fakt, że jest ona biologicznie czysta, a zatem konsument ma kontakt z produktem w dokładnie tej samej postaci, w jakiej występuje w naturze. Z kolei woda z kranu, aby nadawać się do picia podlega procesowi uzdatniania, a jej jakość i walory smakowe zależą od stanu wodociągów i stacji uzdatniania wody. Aby nadawała się do picia, musi bowiem zostać poddana szeregowi procesów również za pomocą substancji chemicznych, które zabezpieczają ją przed występowaniem niepożądanych bakterii – tłumaczy Robert Płuciennik.

Woda Pierrot sprzedawana jest w szklanych butelkach, bo franczyzodawca dba, aby produkty przez niego sprzedawane nie zanieczyszczały środowiska.

Postawiliśmy na szklane butelki, by wyróżnić się na tle konkurencji i zaoferować konsumentom produkt niespotykany w szerszej dystrybucji i w korzystnej cenie. Naszym zdaniem woda w opakowaniu szklanym ma wyższe walory smakowe, niż ta z plastiku, czy tym bardziej z kranu. Ponadto zwrotne opakowania szklane są bardziej ekologiczne. Ilość generowanych przez ludzi odpadów, wśród których są oczywiście jednorazowe opakowania plastikowe, stanowi duży problem dla środowiska, szczególnie, gdy odpady te nie są segregowane czy poddawane recyklingowi – mówi Robert Płuciennik.

Producent Wody Pierrot działa na rynku od 1991 roku, ale licencję na swój biznes oferuje od niedawna. Franczyzobiorcy mają się zajmować dystrybucją wody marki Pierrot. Zainwestować muszą 28 tys. zł. Ta kwota obejmuje towar na start w postaci 24 tys. butelek z wodą i innymi napojami, zakup opakowań, w które są pakowane butelki do samochodu, program komputerowy ułatwiający obsługę klientów i wymianę pustych opakowań i materiały reklamowe. Oprócz tego powinni zainwestować w samochód dostawczy. Potrzebny jest także magazyn o powierzchni min. 50 m2 na jeden samochód.

Produkty firmy nie są dostępne w tradycyjnej sprzedaży, klient może je nabyć  tylko od lokalnego dystrybutora, którymi są właśnie franczyzobiorcy. Każdy dystrybutor ma wyłączne prawo sprzedawania produktów marki Pierrot na określonym w umowie franczyzowej terenie. Firma przekonuje, że dzięki dostawom prosto do domów klientów i omijaniu hurtowni i sklepów, może zaproponować lepszą cenę dla klienta i marżę dla franczyzobiorcy. Do tej pory na współpracę z firmą zdecydowało się 18 franczyzobiorców.

 


Profil kobiety
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Zarabianie przez internet

Instagram is a social media app that allows users to share photos and videos from their lives, add captions, edit filters, tweak settings and engage with others.Click ...

11 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
Eurocash zarabia coraz mniej

Giving your daughter a unique name can be a bit of a challenge. You want a name that helps her stand out but not one that she'll hate. Read this for more details unique girl...

13 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
Zarabianie przez internet

Custom Invitation boxes you want to make your events or parties more memorable and also try to inspire your dear and loved ones with your priceless gifts.

11 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Eurocash zarabia coraz mniej

You have done a great job. I will definitely dig it and personally recommend to my friends. I am confident they will be benefited from this site my gmail login

13 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
E-papierosy na cenzurowanym

Thankyou for sharing the data which is beneficial for me and others likewise to see. traffic flow seo

5 wypowiedzi
ostatnia 14.10.2018
Alma Market powiększa sieć

I am always searching online for articles that can help me. There is obviously a lot to know about this. I think you made some good points in Features also. Keep working, great...

6 wypowiedzi
ostatnia 14.10.2018
Twarda woda

Hello My name is Sarah Smith and This is a very nice post. Thanks for sharing with us. Keep it up Get the Best Of My Assignment Help in UK.

33 wypowiedzi
ostatnia 12.10.2018
Twarda woda

watches for men mens watches womens watches

33 wypowiedzi
ostatnia 11.10.2018