15.06.2015

Wakacje z komputerem

Wakacje wcale nie muszą oznaczać zastoju w branży edukacyjnej. Franczyzobiorcy Cyfrowej Akademii w ubiegłym roku mieli pełne ręce roboty podczas półkolonii. Wygląda na to, że teraz będzie podobnie.

– Kursy informatyczno-komputerowe to niszowy produkt – przyznaje Marcin Kruszyński, dyrektor Grupy Edukacyjnej 2BLC, która jest właścicielem konceptu nie tylko Cyfrowej Akademii, ale także Szkoły Matematyki 2plus2. – Wśród zajęć dodatkowych są na dalszych miejscach niż np. języki obce czy nawet matematyka. Dlatego uważam, że są świetną opcją uzupełniającą dla tych, którzy już prowadzą szkoły matematyczne.

Lekcja w Cyfrowej Akademii Fot. Cyfrowa Akademia

W tej chwili istnieją dwie placówki własne Cyfrowej Akademii oraz 18 franczyzowych. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci i młodzieży od lat 7 do 19 oraz dla dorosłych.

W tej chwili działają dwie placówki własne Cyfrowej Akademii oraz 18 franczyzowych. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci i młodzieży od lat 7 do 19 oraz dla dorosłych. Kursanci uczą się programowania komputerowego, tworzenia gier i aplikacji mobilnych, stron internetowych, animacji komputerowych, a także cyfrowej obróbki obrazu edycji dźwięku oraz obrazu. W trzech oddziałach wprowadzana jest też nowość – kursy druku w 3D. Zaczną się podczas półkolonii, później wejdą do standardowej oferty.

Licencja za złotówkę

W tej chwili franczyzobiorcy Cyfrowej Akademii żyją właśnie przygotowywaniem oferty wakacyjnej. O ile bowiem matematyki dzieci niekoniecznie chcą się uczyć w wakacje, o tyle kursy komputerowe są dla nich atrakcyjne.
– W ubiegłym roku tylko w naszym macierzystym szczecińskim oddziale mieliśmy siedem grup półkolonijnych. Każda grupa to oddzielny turnus, więc pracowaliśmy przez całe wakacje – mówi Marcin Kruszyński. – W tym roku prawdopodobnie będzie podobnie. Zapisy trwają, niektóre grupy są już zamknięte.

Licencja na prowadzenie Cyfrowej Akademii kosztuje złotówkę.
– Nie chcemy pobierać opłat wstępnych, bo zdajemy sobie sprawę, że franczyzobiorca będzie musiał zainwestować w sprzęt komputerowy – tłumaczy Marcin Kruszyński.

Kupno komputerów to wydatek do 15 tys. zł. Zajęcia odbywają się w ośmioosobowych grupach. Wystarczy na nie sala wielkości 15 m2. Koniecznie trzeba zatrudnić nauczycieli informatyki.