Multibiorcy idą na całość

Spółka Lody Bonano została przyjęta do Polskiej Organizacji Franczyzodawców.
– Dzięki temu potencjalni franczyzobiorcy zyskują dodatkową gwarancję stabilności współpracy z nami – wyjaśnia Radosław Charubin, twórca Lodów Bonano.
Wtorek
23.06.2015
Mimo że posiadają już kilkanaście lodziarni Bonano, to zdecydowali się na otwarcie kolejnej, tym razem w Brukseli. Mowa o spółce trzech franczyzobiorców.
 

Do tej pory Belgowie zajadali się swoim narodowym przysmakiem – czekoladowymi pralinami. Lody Bonano właśnie sprawdzają, czy do gustu Belgom przypadną także ich lody świderki. Wszystko za sprawą trzech franczyzobiorców, którzy w Polsce prowadzą kilkanaście lodziarni, w województwie mazowieckim i podlaskim, m.in. w Ciechanowie, Górze Kalwarii, Ostrołęce i Grodzisku Maz. Wspólnicy zdecydowali się na kolejny punkt, ale tym razem poza granicami kraju. Placówka w Brukseli w zabytkowej kamienicy w centrum miasta. To już drugi zagraniczny lokal sieci, ponieważ Bonano działa już w chorwackim Zadarze. W otwarciu brukselskiej lodziarni trójce wspólników pomagał ich znajomy, który na stałe tam mieszka. Przedsiębiorca pomógł w znalezieniu odpowiedniego lokalu, tłumaczeniach oraz uzyskaniu wszelkich pozwoleń i dopełnieniu niezbędnych formalności

 Zarządzanie lokalem odbywa się głównie za jego pośrednictwem. Wspólnicy na bieżąco reagują na wszelkie biznesowe zdarzenia. W dzisiejszym świecie, dzięki technologiom komunikacyjnym odległość nie stanowi problemu w biznesie – wyjaśnia Paulina Zubrzycka, odpowiedzialna za rozwój sieci Lody Bonano. – Nie kryjemy satysfakcji, że marka Lody Bonano powoli zaczyna gościć również w Europie. Jednak ze względu na szereg dodatkowych uwarunkowań, na przykład w zakresie przepisów sanitarnych czy BHP, proces powstawania naszych placówek za granicą wymaga więcej poświęcenia i jest bardziej czasochłonny. Dlatego zakładamy, że tworzenie kolejnych lodziarni poza Polską – choć już pewne – nie nastąpi w tak dynamiczny sposób jak w kraju.

Powierzenie poprowadzenia lodziarni zagranicą doświadczonej spółce franczyzobiorców może się okazać bardzo dobrą decyzją, nawet jeśli zarządzanie lokalem odbywa się na odległość. Właściciele punktu sprzedaży w Brukseli nigdy co prawda nie prowadzili biznesu gastronomicznego w tak dużym mieście, a do tego w stolicy Unii Europejskiej, ale duży ruch pieszych na tamtejszej Starówce zapewni lodziarni klientów.
Na razie jest zbyt wcześnie, aby oceniać lokal w kategoriach sukcesu lub porażki. Widzimy po pierwszych dwóch tygodniach działania lodziarni, że nasza oferta spotyka się z zainteresowaniem mieszkańców, turystów oraz Polaków mieszkający w Brukseli, którzy znają Lody Bonano – dodaje Paulina Zubrzycka.

Spółka Lody Bonano w czerwcu została przyjęta w poczet członków Polskiej Organizacji Franczyzodawców.
Nasi potencjalni franczyzobiorcy zyskują dodatkową gwarancję stabilności współpracy. Choć i tak cieszymy się pełnym zaufaniem ze strony aktualnych partnerów, dzięki prowadzonej przez nas przyjaznej i nastawionej na pełną transparentność polityce kooperacji, ale taki dokument stanowi niezależne potwierdzenie naszej jakości w tym względzie – wyjaśnia Radosław Charubin, twórca Lodów Bonano.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Hand Roll Tsuru Sushi co myślicie ?

Witam czy ktoś miał styczności z tym konceptem ?Ktos prowadzi taki punkt ?Lub posiada jakieś spostrzeżenia po spotkaniu z przedstawicielami tego konceptu ?

1 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
Catering się opłata?

Słyszałem że catering okolicznościowy poznań jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, w sam raz dla zabieganych - nie trzeba robić zakupów ani gotować, otrzymujemy...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Catering się opłata?

Pewnie że opłaca się prowadzić firmę cateringową, Mam znajomego który prowadzi, firmę Nelson - Catering & Events i mają bardzo dużo zamówień , na co dzień jak i...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie w dobrym miejscu

Lokalizacja jest bardzo ważna moim zdaniem, często widać że restauracje czy trucki z jedzeniem gdy stoją w słabym miejscu to mają mały ruch. Ostatnio w centrum...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Sprawdź sobie Pure&Fresh - catering dietetyczny, diety pudełkowe, dieta na życzenie. No ogólnie są świetni, jedzenie jest wręcz przepyszne. Biorę od nich pełną dietę...

21 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Catering się opłata?

Witam serdecznie. Od pewnego czasu już pracuję jako kucharz w firmie cateringowej Weranda - catering poznań . Rozmyślam nad założeniem własnej działalności właśnie w...

3 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
McDonalds opinie o franczyzie

McDonald robi bardzo dobrą kawę. To im trzeba przyznać. ______________________ Praca licencjacka z marketingu

2 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Wynajem kelnerów

To może być bardzo dobra opcja biznesowa. _______________ Marketing

3 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018