Franczyzobiorcy zarabiają na pisaniu wniosków o dofinansowanie oraz na prowizji od pozyskanych pieniędzy. Koszt napisania jednego wniosku to kilka tysięcy złotych. Pojedyncze biuro franczyzowe może napisać 25 wniosków rocznie.
Piotr Buchalski, prezes sieci Dotacje Export Group
Poniedziałek
29.06.2015
Jest duże zapotrzebowanie na ekspertów od pozyskiwania pieniędzy z UE, bo do rozdysponowania jest 32 mld euro – mówi Piotr Buchalski, prezes sieci Dotacje Export Group.
 

Jak ocenia pan pierwsze półrocze 2015 związane z rozwojem sieci Dotacje Export Group?
Bardzo dobrze. Zainteresowanie marką Dotacje Export Group jest ogromne. W ciągu sześciu miesięcy otworzyliśmy 18 biur franczyzowych w całej Polsce i ciągle pozyskujemy nowych partnerów. Udało nam się stworzyć największą sieć placówek pozyskujących dotacje w Polsce. Tempo rozwoju sieci jest bardzo dynamiczne. A programy unijne z perspektywy budżetowej 2014-2020 dopiero startują.

Latem rusza pierwsze rozdanie dotacji unijnych dla sektora MSP. Potem będą realizowane kolejne programy. Z pieniędzy skorzystają również wyspecjalizowani doradcy w pozyskiwaniu środków unijnych. Nasi partnerzy pracują nad wnioskami o dotacje dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Bez nich o wiele trudniej otrzymać wsparcie ze strony UE. Największą barierą są biurokratyczne procedury, które regulują zasady przyznawania dotacji. Skomplikowane przepisy stanowią duże wyzwanie i trzeba eksperckiej wiedzy, żeby się po nich swobodnie poruszać. Nasi eksperci właśnie taką wiedzę oferują. Nadzorować również będą prawidłową realizację dotowanych projektów. Najmniejszy bowiem błąd można przypłacić cofnięciem dotacji. Doradztwo unijne to dobry pomysł na biznes. Jest duże zapotrzebowanie na ekspertów w dziedzinie pozyskiwania pieniędzy z UE, zwłaszcza że w ciągu najbliższych pięciu lat do rozdysponowania jest 32 mld euro.

Na czym zarabiają franczyzobiorcy?
Franczyzobiorcy zarabiają na pisaniu wniosków o dofinansowanie oraz na prowizji od pozyskanych pieniędzy. Koszt napisania jednego wniosku to kilka tysięcy złotych. Pojedyncze biuro franczyzowe może napisać 25 wniosków rocznie. Centrala firmy kontroluje jakość wszystkich wniosków, przygotowanych przez jej partnerów. Dotacje Export Group zapewnia wsparcie marketingowe, szkolenia oraz procedury gwarantujące wysoką jakość projektu.

Gdzie powstają biura firmy Dotacje Export Group?
Firma rozwija się w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Koszt inwestycji w biuro franczyzowe firmy Dotacje Export Group wynosi od 45 do 70 tys. zł, w tym opłata licencyjna 35 tys. zł netto. Wysokość nakładów zależy od lokalizacji biura, jego powierzchni i liczby pracowników.

Rozmawiała Magda Kurda


/10/
ZOBACZ WIĘCEJ

POPULARNE NA FORUM

Jak odzyskać dług?

moim zdaniem dobra agencja detektywistyczna powinna pomóc w załatwieniu sprawy.

41 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

Polecam skontaktować się z kancelarią Lipiński i Walczak z Poznania, oni zajmują się zarówno sprawami karnymi, cywilnymi jak i przygotowaniem i sprawdzeniem umów. Sama...

50 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

Skontaktuj się z kancelarią Lipiński i Walczak z Poznania, mi pomogli szybko zakończyć sprawę rozwodowa z orzeczeniem winy męża.

50 wypowiedzi
ostatnia 22.10.2018
Przywrócenie do pracy - kodeks pracy

Ciekawe informacje na temat kodeksu pracy znajdziesz na roedl.net. Zdecydowanie warto znać swoje prawa i obowiązki, warto zapoznać się też z możliwą ilością nadgodzin...

9 wypowiedzi
ostatnia 19.10.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

Jeśli ktoś potrzebuje pracowników do firmy, służymy pomocą: http://www.legalizacjapobytuipracy.pl/

50 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
Zabezpieczenie BHP na magazynie

W zakładzie pracy potrzebne są różne zabezpieczenia bhp, również taśmy antypoślizgowe. Robiąc szkolenia bhp, można się dowiedzieć o takich rzeczach.

3 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
znaki bhp

Nie słyszałem szczerze mówiąc

2 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
System jakości ISO 13485

Cześć, rozważam pozyskanie certyfikatu ISO 13485. Zastanawiam się nad firmą, która pomoże mi ten cel osiągnąć. Stąd moje pytaniem, czy korzystaliście może z usług...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.10.2018