Legalne konopie? Tylko we franczyzie

Oferowane przez nas kosmetyki, oleje czy produkty spożywcze są legalne i bezpieczne - zapewnia Łukasz Dzieciaczek, polski masterfranczyzodawca.
Piątek
10.07.2015
Konopna Farmacja sprzedaje maści, oleje, a nawet makarony wyrabiane z konopi siewnej. Polski franczyzodawca zapewnia, że ten niszowy biznes jest w 100 proc. legalny.
 

Na początek należy rozwiązać wszelkie wątpliwości tych, którzy konopie siewną mogą uważać za produkt nielegalny i mający związek z narkotykami. Konopie siewne, które producent wykorzystuje do wytwarzania swoich kosmetyków i środków spożywczych, nie są tą samą rośliną, z której produkuje się narkotyki. Są pozbawione związku THC - tetrahydrokanabinolu, który powoduje stan odprężenia organizmu, zmienioną percepcję czy wzmożony apetyt. Posiada za to duże stężenie CBD - kanabidiolu, który charakteryzuje się dużymi wartościami odżywczymi. Produkty są bezpieczne zarówno dla dzieci, jak i kobiet w ciąży, są bowiem w pełni naturalne.
Zawsze na początku potencjalni franczyzobiorcy pytają nas  o legalność tego typu produktów. Zapewniamy, że nie ma żadnych obaw. Oferowane przez nas kosmetyki, oleje czy produkty spożywcze są legalne i bezpieczne – zapewnia Łukasz Dzieciaczek, polski masterfranczyzodawca.  – W naszym sklepie w Katowicach raz odbyła się kontrola policji. Znak na szyldzie skłania funkcjonariuszy do sprawdzenia, czy nie oferujemy klientom produktów o zakazanym składzie. Jednak takich nieprawidłowości w żadnym z naszych sklepów nie wykryto. Wszystko jest legalne, a kontrola  w naszej placówce nigdy się nie powtórzyła.

Oryginalny koncept znajduje też coraz większe uznanie wśród klientów – mimo początkowej nieufności.
Do najlepiej sprzedających się produktów należą oleje z konopi, maści, liście i mydła. W sprzedaży mamy też takie produkty, jak makaron z mąki konopnej. Ma on zarówno dużo wartości odżywczych, jak i ciekawe walory smakowe. Klienci często na początku podchodzą do tych produktów z ciekawością, ale też dużą ostrożnością. Później przekonują się o zdrowotnych właściwościach konopii i wracają do nas po kolejne zakupu – mówi Łukasz Dzieciaczek.

Koszt inwestycji we własny sklep marki Konopna Farmacja to 53 tys. zł netto, czyli ok. 65 tysięcy brutto. Oprócz tego franczyzobiorca powinien przeznaczyć 17 tys. zł brutto na zatowarowanie. Franczyzodawca nie pobiera żadnych bieżących opłat, a jego zysk pochodzi z 30-proc. marży, jakie nakłada na produkty sprzedawane partnerom. Są one sprowadzane z Czech.

Franczyzobiorca musi też dysponować własnym lub wynajętym lokalem, który zostaje tylko zatwierdzony przez polskiego masterfranczyzodawcę, a później przystosowany do wymogów sieci. W tej chwili na terenie Polski działa 5 sklepów sieci: w Katowicach, Rzeszowie, Rybniku, Nowym Targu i Poznaniu. Kolejne będę otwierane między innymi w Warszawie, Krakowie i Płocku. Konopna farmacja szuka franczyzobiorców na terenie miast powyżej 100 tys. mieszkańców. 


Milena Trojanowska
Milena Trojanowska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Witaminowe eldorado

Caring health is government duty they must have to provide best health caring service actually I am from DissertationPlus | Dissertation Service I have to write on health and I...

3 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Salon optyczny: Biznes, który wpada w oko

Looking for technical support, visit on: contact support phone number, contact support, contact phone number, contact number, support phone number, Support number, tech support...

10 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2018
Salon optyczny: Biznes, który wpada w oko

aol customer service, aol customer service phone number, aol customer service number, aol customer service phone, aol customer service phone, aol customer support, aol customer...

10 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2018
Salon optyczny: Biznes, który wpada w oko

google [url=https://www.google.com]google[/url],

10 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2018
Sklep z ziołami

Szczególnie jeżeli w takim sklepie są różnie produkty nie tylko same zioła jak http://zielarzradzi.pl/ to myślę że taki sklep jest dobry

15 wypowiedzi
ostatnia 30.07.2018
Preparaty odchudzające

zobaczcie co o niej piszą http://zamowdiete.pl/prezentacje-pokazy-spolki-clavam-sp-z-o-o-doskonala-okazja-zakupy/

38 wypowiedzi
ostatnia 26.07.2018
Preparaty odchudzające

a nie lepiej zdrowo gotować w garnkach oferowanych firmę clavam myślę że to całkiem dobra opcja.

38 wypowiedzi
ostatnia 26.07.2018
Preparaty odchudzające

dobre preparaty posiada firma clavam

38 wypowiedzi
ostatnia 25.07.2018