Nieplanowany zakup, przemyślana strategia

Przedsiębiorca, który chciałby do swojego sklepu wstawić gablotę z biżuterią Ada Plus musi posiadać 3 tys. zł na inwestycję.
Środa
15.07.2015
Franczyzodawca Ady Plus twierdzi, że klienci coraz częściej tanią biżuterię kupują spontanicznie. Dlatego postawił na współpracę z właścicielami sklepów wielobranżowych.
 

Ponad tysiąc partnerów firmy to przedsiębiorcy, których główną działalnością nie jest sprzedaż biżuterii.
To właściciele m.in. sklepów wielobranżowych, z upominkami czy salonów ze szkłem i porcelaną – mówi Marzena Łyszcz, dyrektor handlowy w Ada Plus.

W każdym z takich miejsc można postawić gablotkę z biżuterią Ada Plus. Potencjalny partner musi zainwestować jedynie w zakup biżuterii, i na tym koszty związane ze współpracą z Adą Plus się kończą. Minimalna kwota inwestycji, w przypadku jednej gablotki to 3 tys. zł. Meble niezbędne do ekspozycji biżuterii sfinansuje partnerowi Ada Plus.

Firma daje też możliwość stworzenia większego stoiska patronackiego lub samodzielnego salonu wyłącznie z biżuterią pod szyldem Ada Plus. Inwestycja w tym przypadku sięga od 20 do 100 tys. zł. Jednak niewiele osób się na to decyduje.

–  Idealnym partnerem jest dla nas jednak funkcjonujący przedsiębiorca, który ma w ofercie produkty dla kobiet. Taka firma przetarła już szlaki,  ma stałych klientów i łatwiej jej będzie sprzedawać biżuterię z sukcesem – mówi Marzena Łyszcz.

Każdy partner zarabia na marży handlowej, którą sam sobie narzuci.

Średnio wynosi ona 30-50 proc., ale to zależy od wielu czynników, takich jak wielkość oferty, lokalizacja sklepu czy miasto, w którym działa firma. Najniższa marża, z jaką się spotkałam to 25 proc., a najwyższa 100 proc. – mówi Marzena Łyszcz.

Partnerzy są zobowiązani do zaopatrywania się w Adzie Plus w biżuterię. Najsprawniej działający mogą dodatkowo liczyć na pakiety marketingowe, czyli różnego rodzaju upusty i promocje przy zakupie biżuterii. Nie ma tutaj jednak żadnych reguł.

Staramy się po prostu dodatkowo wspierać tych partnerów, którzy generują największe obroty . Dbamy o ich salony jak o własne – mówi Marzena Łyszcz.


Profil kobiety
Dominika Pronarska
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Mydlarnia dla męża i żony

To może być bardzo ryzykowny biznes. Nie chciałbym konkurować z takim Rossmanem. ____________________________ Prace dyplomowe z kosmetologii i nie tylko

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Zastanawiam się nad Organique...

Pierwsze słyszę o tej firmie. Trzeba to wszystko dobrze skalkulować. ________________________ Pisanie magisterskich prac z kosmetologii

2 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Perfumy na mililitry

Popularyzacja internetu i penetracja Rossmana sprawia, że bardzo ciężko jest w takim biznesie dojść do wielkich pieniędzy. _______________________ Kosmetologia - pisanie...

81 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Powiedziała YES

Yes ma bardzo fajne produkty. To jest bardzo fajna opcja. __________________________ pracemagisterskie.info

11 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Moim zdaniem złoto i srebro wyszło już z mody. Nie ma sensu w to inwestować. _________________________ http://pracemagisterskie.info

63 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Great

Well, as I said earlier keep reading and you will find the answer to that “how to?”. free robux generator no surveys

4 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Rękodzieło - scrapbooking

Cześć, mam rękodzieło rekodziełem ale ja mam inne konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z...

2 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Nie przemawia to do mnie, lepiej już zainwestować na giełdzie.

63 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018