Biznes w dużym mieście

Ubrania marki Scotfree można kupić również w sklepach multibrandowych.
Środa
22.07.2015
Scotfree otwiera zarówno własne sklepy, jak i franczyzowe tylko w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców.
 

Projektanci Scotfree co sezon przygotowują kolekcje dla kobiet i mężczyzn, jednak to moda męska jest główna wizytówką firmy. Oferta odzieżowa skierowana jest przede wszystkim do osób młodych. ale jak mówi Jakub Lepieszkiewicz, specjalista ds. sprzedaży, nie tylko:

– Nasze kolekcje z powodzeniem trafiają w gusta osób o zróżnicowanym wieku. Tworząc je nie zakładamy określonego targetu wiekowego klientów – twierdzi.

Przyszły franczyzobiorca Scotfree nie musi znać się na modzie, ale na handlu na pewno. Pożądane jest doświadczenie w sprzedaży. Szkolenia w zakresie obsługi klienta i visual merchandisingu, czyli kreowania przestrzeni sklepowej, wchodzą w skład pakietu franczyzowego. Koszt inwestycji to około 100 tys. zł. Dodatkowo partner sieci odzieżowej dopłaci za usługi specjalisty ds. ekspozycji towaru.

 – Za ekspozycje towaru odpowiada regionalny visual merchandisingu. Koszt jego usługi (200 zł miesięcznie) pokrywa franczyzobiorca  – mówi Jakub Lepieszkiewicz.

Do kosztów stałych trzeba również wliczyć opłatę za wynajem powierzchni lokalowej i comiesięczną opłatę bieżącą w wysokości 200 zł. Firma nie pobiera opłat marketingowych. Oferuje za to know-how marki, prawo do korzystania ze znaku towarowego, pomoc w przygotowaniu projektu oraz adaptacji lokalu w zakresie i na warunkach uzgodnionych umową franczyzową i wsparcie kierownika regionalnego w zakresie prowadzenia sklepu i pomoc w działaniach marketingowych. Kwestią doboru asortymentu zajmuje się centrala sieci.

– Franczyzobiorca otrzymuje od nas pełne zatowarowanie sklepu. Odzież otrzymuje w komis, a zarabia na prowizji od sprzedaży. Niesprzedane sztuki ubrań trafiają do outletów w Warszawie, Szczecinie czy Wrocławiu. Są to sklepy własne firmy, gdzie wyprzedawane są końcówki kolekcji. Franczyzobiorca nie musi więc martwić się, co zrobić z zalegającym po sezonie towarem – mówi Jakub Lepieszkiewicz.

Sieć rozwija się w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Obecnie logo Scotfree firmuje 16 sklepów firmowych, sześć własnych, 10 franczyzowych. Kolejne dwa mają być wkrótce otwarte. Będą to sklepy własne zlokalizowane w Białymstoku i Lublinie. Marka jest obecna również w ponad 100 sklepach multibrandowych. 

Więcej o lokalizacji sklepów franczyzowych marki Scotfree przeczytasz w artykule Prestiżowe lokalizacje dla franczyzobiorców na portalu Lokalnabiznes.pl


Milena Trojanowska
Milena Trojanowska
dziennikarz