Franczyzobiorcy Detail King zaczynają od autodetailingu, czyli kosmetyki, a dopiero potem, stopniowo, wchodzą także w usługi smart repair, czyli drobne naprawy.
Środa
05.08.2015
Właściciele Ecomyjni rozwijają koncept samochodowego SPA. Branża wciąż jest niszowa, ale chętnych przybywa.
 

Ecomyjnia ma już ok. 100 placówek, z czego co dziesiątą prowadzą franczyzobiorcy. Od początku 2014 roku jej franczyzodawca rozwija też inny koncept, również dedykowany właścicielom samochodów.
- To auto detailing i smart repair, czyli SPA dla samochodów, gdzie zapewniamy pielęgnację aut i korektę drobnych niedoskonałości – mówi Marek Karafioł, właściciel DetailKing Group.

Jego zdaniem branża auto detailingu w Polsce jest niszowa, pomimo, że prawie każda myjnia stara się zapewnić również usługi pielęgnacji auta. Prawdziwy pasjonat potrafi odróżnić podobnych usługodawców od tych, którzy profesjonalnie zadbają o jego samochód.
- Firmy, które zajmują się auto detailingiem na poważnie można w Polsce policzyć na palcach dwóch rąk – tłumaczy franczyzodawca.

Przy tym chętnych na taką nietypową franczyzę nie brakuje – na rynku funkcjonuje już 12 punktów franczyzowych pod marką DetailKing. Żaden z nich nie narzeka na brak rentowności, choć oferowane przez nich usługi skierowane są raczej do wąskiego grona klientów z zasobnym portfelem.

Inwestycja w punkt DetailKing wiąże się z wyższym kosztem niż w przypadku mobilnej czy nawet stacjonarnej Ecomyjni (do których otwarcia wystarczy wkład własny w granicach 3-5 tys. zł).
- Miejsce, w którym świadczone będą usługi, oraz pracownicy takiego punktu, muszą prezentować spełniać wysokie standardy jakości. Dotyczy to zarówno obsługi, jak i samego wyglądu lokalu – mówi Marek Karafioł.

Samo wyposażenie lokalu to koszt rzędu 40-70 tys. zł. Do tego trzeba dodać koszty jego aranżacji i przystosowania do prowadzenia działalności. Minimalna powierzchnia lokalu to 30 m2 na jedno stanowisko.
- Wszystkie, które do tej pory otwieraliśmy, liczą sobie co najmniej 100 m2 mówi przedsiębiorca.

Zaznacza przy tym, że lokalizacja to w przypadku tego biznesu rzecz wtórna.
- Do specjalisty klient trafi nawet, jeżeli będzie musiał skręcić w boczną uliczkę. Grunt, żeby sam lokal był prowadzony na odpowiednim poziomie – mówi Marek Karafioł.

Oprócz kosztów inwestycji franczyzobiorca odprowadza też miesięczne opłaty franczyzowe w wysokości 300 zł. Franczyzodawca zapewnia marketing, szkolenia i wyłączność terytorialną. Jej zakres zależy od indywidualnych ustaleń, ale generalnie w miejscowości do 200 tys. mieszkańców nie powinien pojawić się więcej niż jeden punkt. A w Warszawie powstaną maksymalnie 3.
- Dobrze, jeśli potencjalni franczyzobiorcy mają doświadczenie w autodetailingu, ale jego brak nie jest przeszkodą -  wszystkiego ich nauczymy – zapewnia Karafioł.


Profil kobiety
Dominika Pronarska
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Ekspansja doradców finansowych /20.06.2018

Futuro Finance podjęło decyzję o szybkim rozwoju franczyzy. Firma jest przekonana, że przez trzy najbliższe lata otworzy placówki we wszystkich województwach.

Specjalista od cięcia /16.06.2018

Przemysław Majewski miał dość pracy w korporacji. Rzucił etat i został franczyzobiorcą Expense Reduction Analysts. Czym się teraz zajmuje?

POPULARNE NA FORUM

Chcę założyć stację paliw

Dodam tylko dla , iż do kosztów całego przedsięwzięcia należy dorzucić cenę dokumentacji środowiskowej, takiej karta informacyjna przedsięwzięcia lub w skrajnych...

36 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Warsztat samochodowy: Pieniądze na warsztacie

Polecam serdecznie zakupić nowoczesny komputer do diagnostyki: http://www.jaltestpolska.com/pl/diagnostyka/maszyn-budowlanych

51 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

Cześć, mam konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o [url=https://xbinop.com/pl/ethereum-nowy-bitcoin/]ethereum[/url] - czy...

5 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Małe firmy transportowe

Ja proponuje zainwestować w dobre narzędzia i urządzenia które wspomogą pracę sam korzystam z urządzeń krajowych ze sklepu http://tor-industries.pl/ i moi pracownicy...

63 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

Ja polecam monitoring GPS pojazdów, szybko pozwala zlokalizować auto w razie kradzieży. Ja w swoim samochodzie mam z Konsalnetu założone, na razie jeszcze nie było...

5 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Warsztat lakierniczy w stolicy

Polecam zajrzeć też do fastserv, to świetny mechanik Poznań. Od lat korzystam z ich usług. Zresztą można poczytać opinie o nich w internecie żeby się przekonać że...

14 wypowiedzi
ostatnia 31.05.2018
Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

Najlepiej, jakbyś udał się do firmy specjalizującej się tego typu metodami. Blokada kierownicy, czy skrzyni biegów niestety nie jest skuteczna - najlepsze będą...

5 wypowiedzi
ostatnia 29.05.2018
Spedycja/Transport/Logistyka

Świetnie nam się również współpracuję z firmą http://www.dzwigmasko.pl . Firma dynamicznie się rozwija na rynku a usługi świadczone są na najwyższym poziomie....

46 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018