Atlantic wykluczony z elity

W okresie świetności sieć Atlantic liczyła ponad 200 sklepów w Polsce i za granicą.
Wtorek
04.08.2015
Odzieżowa marka została usunięta z Polskiej Organizacji Franczyzodawców. Były ku temu powody.
 

Producent bielizny Atlantic, choć jeszcze w ubiegłym roku starał się walczyć o poprawę sytuacji finansowej, ostatecznie musiał pogodzić się z przykrą rynkową rzeczywistością i zwinąć sieciowy interes. Właściciel marki postanowił wycofać się z rynku detalicznego i ograniczyć do sprzedaży hurtowej. Jednocześnie dogadał się z konkurencyjną, duńską marką Change, by ta przyjęła pod swoje skrzydła jego franczyzobiorców.

Dziś poznaliśmy ostatnią odsłonę tragedii o upadku niegdyś potężnej polskiej marki odzieżowej. Jak dowiedział się portal Franchising.pl, Atlantic został usunięty z Polskiej Organizacji Franczyzodawców. Na pozór – nic dziwnego, w końcu skoro skończyła się franczyza, to i nie ma podstaw do pozostania w POF-ie. Tyle że Atlantic wyleciał za coś zupełnie innego. Coś, co może oznaczać, że o kłopotach finansowych marki jeszcze usłyszymy. 

- Spółka już od poczatku roku nie opłacała składek członkowskich. Mimo wielu upomnień z naszej strony, nie udało się odzyskać należności. Zatem zgodnie ze statutem organizacji  zdecydowaliśmy wykreślić Atlantic z listy naszych członków – tłumaczy Monika Dąbrowska, prezes POF.

Polska Organizacja Franczyzodawców to niezależne zrzeszenie pracodawców-franczyzodawców, którego rolą jest ochrona praw i reprezentowanie interesów zrzeszonych członków wobec organów władzy i administracji państwowej. Członkowie POF spotykają się na regularnych konferencjach i podczas innych wydarzeń, w trakcie których uczestniczą w szkoleniach oraz wymieniają poglądy i doświadczenia w zakresie rozwoju konceptów sieciowych. Ostatnie z takich spotkań miało miejsce w maju 2015 roku, a wśród gości specjalnych znaleźli się prof. Jerzy Bralczyk oraz prof. Andrzej Jacek Blikle.


POPULARNE NA FORUM

Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

warto ale zależy z jakim towarem i w jakiej cenie .ważna jest tez lokalizacja [url=http://wp.eu]wp[/url]

74 wypowiedzi
ostatnia 18.08.2018
Sklep z tanią odzieżą sportową

Najlepiej kupowac odzież szytą w Polsce. W ostatnich latach pojawiło się parę dobrych firm, które tworzą bardzo dobrą odzież dla sportowców. Cenowo też nie...

48 wypowiedzi
ostatnia 18.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

To nie moja dziedzina, więc nie wiem zbyt wiele. Dziękuję za informację. imgrum

6 wypowiedzi
ostatnia 17.08.2018
Powrót po wielu latach

This "thanksgiving" devour was not rehashed the next year. Be that as it may, in 1623, amid an extreme dry spell, the travelers accumulated in a supplication benefit, appealing...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018
Ubrania bez komentarza

Thank you for another great article. The place else may anybody get that type of info in such an ideal method of writing? I’ve a presentation subsequent week, and I’m at...

9 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Urządzając sklep odzieżowy musisz pamiętać, że bardzo ważne jest oświetlenie, a szczególnie to na wystawie. W tej roli świetnie sprawdzą się halogeny.

23 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Te tematy to twardy orzech do zgryzienia, nie da się jednoznacznie niczego określić. Każdy przypadek będzie inny i w każdym co innego zagra pierwsze skrzypce ;)

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Chyba poruszę ten temat na swojej stronie wielorakietematy.pl bo sporo osób widzę że wciąż się boi podjąć działania. Warto zaczynać z własnymi działalnościami,...

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018