Codziennie staram się być w obu sklepach, aczkolwiek nowy supermarket wciąż wymaga więcej uwagi. Muszę doglądać personel, który wciąż się wdraża, uczy obsługi klienta i zasad funkcjonowania supermarketu.
Mirosław Szawerdo, członek zarządu Grupy Muszkieterów
Poniedziałek
10.08.2015
O tym, jak połączyć biznes z przyjemnością i odnieść sukces opowiada Mirosław Szawerdo, członek zarządu Grupy Muszkieterów.
 

Co jest dla pana największą przyjemnością w biznesie?
Nie tylko pieniądze, ale sama droga do nich. Lubię sobie wyznaczać i realizować cele, pokonywać przeszkody, czerpać radość z budowania firmy i z rozwoju osobistego. Pieniądze owszem, cieszą, bez nich trudno żyć, ale ja najbardziej lubię je zarabiać. Biznes traktuję jak grę. Obserwuję rynek, zachowania klientów oraz konkurencji, oceniam siłę Muszkieterów i moich sklepów Intermarché w konfrontacji z innymi graczami i na tej podstawie planuję strategię działania. Podstawą konceptu franczyzowego Grupy Muszkieterów jest praca na rzecz centrali. Franczyzobiorcy wykonują podwójną funkcję w strukturze – z jednej strony są właścicielami swoich supermarketów, a z drugiej pełnią strategiczne funkcję w centrali firmy. Dzięki temu współpraca z Grupą Muszkieterów daje szansę na rozwój osobisty w ramach dużej korporacji, co też stanowi duże źródło satysfakcji.

Jaką obecnie pełni pan funkcję w centrali Grupy Muszkieterów?
Aktualnie należę do zarządu Grupy Muszkieterów, która kieruje siecią supermarketów spożywczych i stacji paliw Intermarché oraz Bricomarché z branży „dom i ogród”. Nie od razu jednak zajmowałem tak wysokie stanowisko. Gdy przyszedłem do Grupy Muszkieterów w 2008 roku brałem udział w rekrutacji franczyzobiorców. Nie pełniłem samodzielnej funkcji. Należałem do większego zespołu. Dopiero po zdobyciu doświadczenia i odpowiedniej wiedzy zostałem szefem rekrutacji w Polsce. Aktualnie jestem w zarządzie centrali Muszkieterów, ale wciąż się uczę i rozwijam.

Ile supermarketów pan posiada?
Jestem właścicielem dwóch supermarketów spożywczych Intermarché i jednej stacji paliw. Pierwszy sklep o powierzchni 670 m2 otworzyłem w 2008 roku. Trzy lata później, w 2011 roku, przy tej placówce uruchomiłem stację benzynową. Od marca tego roku prowadzę drugi supermarket Intermarché. Jest większy od pierwszego, ma ok. 1,2 tys. m2.

Jak wygląda pana biznesowa codzienność?
Codziennie staram się być w obu sklepach, aczkolwiek nowy supermarket wciąż wymaga więcej uwagi. Muszę doglądać personel, który wciąż się wdraża, uczy obsługi klienta i zasad funkcjonowania supermarketu. W pierwszej placówce mam od lat ten sam personel. Znamy się i ufamy sobie. Ludzie znają swoją pracę i wiedzą, jak ją wykonywać. W nowym sklepie wciąż szkolę ludzi, ale jestem na dobrej drodze do stworzenia fajnego i kompetentnego zespołu. To od niego w dużej mierze zależy jakość funkcjonowania supermarketu, co się przekłada na jego wyniki sprzedaży. Nasza praca ma jeden cel – zadowolenie klienta, od którego zależy nasze być, albo nie być. Aktualnie zatrudniam prawie 80 osób. To duża odpowiedzialność i sporo pracy, ale również mnóstwo satysfakcji.

Grupa Muszkieterów to jednak nie tylko supermarkety. Firma prowadzi wiele akcji charytatywnych, w których uczestniczą wszystkie sklepy. Cyklicznie organizujemy przy naszych placówkach pobór krwi, badania mammograficzne, budujemy place zabaw dla dzieci, a przed Gwiazdką po całej Polsce jeździ Konwój Grupy Muszkieterów, który dociera do najbardziej potrzebujących rodzin.


POPULARNE NA FORUM

Alma Market powiększa sieć

I am happy to find your distinguished way of writing the post. Now you make it easy for me to understand and implement the concept. Thank you for the hack twitter post.

5 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

Ok, już nie ważne. 30 września poszły zwolnienia dla wszystkich. No szkoda, jedyny sklep z własną wędzarnią.

71 wypowiedzi
ostatnia 06.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

gapcio, skąd informacja że w Świnoujściu sklep ma być zamykany? Nikt nam jeszcze nie mówił o tym, ale chodzą ploty od klientów sklepu że podobno sklep ma być...

71 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Twarda woda

Oj nie tylko Ty masz problem z wodą. Nasza kranówa też pozostawia wiele do życzenia.

22 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Business Portfolio

Great post! I am actually getting ready to across this information, is very helpful my friend. Also great blog here with all of the valuable information you have. Keep up the...

6 wypowiedzi
ostatnia 24.08.2018
Powstanie 200 sklepów Alma Smart

Świetnie

8 wypowiedzi
ostatnia 21.08.2018
Twarda woda

Czy są jakieś przyrządy do zbadania twardości wody? Chciałbym wiedzieć jaką wodę mam u siebie w kranie.

22 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018
Eurocash zarabia coraz mniej

The agency markets its products to traditional retail shops, consisting of small supermarkets and grocery shops; and kiosks and convenience stores at petrol stations,...

8 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018