Kwota inwestycji w restaurację Stopiątki wynosi około 100 tys. zł. W kwocie mieści się remont (jego koszt zależy oczywiście od stanu lokalu), aranżacja, wyposażenie pizzerii, a także w sprzęt kuchenny.
Czwartek
06.08.2015
Wkrótce ruszy dwudziesta Pizzeria Stopiątka. Do końca września nowi franczyzobiorcy mogą zaoszczędzić 5 tys. zł.
 

Najnowsze lokale z szyldem Stopiątki powstają w dużych miastach. Na początku wakacji otwarto pizzerię we Wrocławiu, wkrótce później w Stargardzie Szczecińskim, pod koniec sierpnia rusza kolejny – trzeci już – lokal w Łodzi. Pod koniec wakacji planowane jest otwarcie w Szczecinie.
- Nie oznacza to jednak, że rezygnujemy z lokowania restauracji w mniejszych miastach, do 20 tys. mieszkańców, gdzie już wcześniej otwieraliśmy pizzerie – podkreśla Marta Kołakowska, kierownik do spraw rozwoju sieci. - W tej chwili szczególny nacisk kładziemy na rozwój sieci na Śląsku i Dolnym Śląsku, gdzie jeszcze nie ma naszych lokali.

Promocja dla partnerów...

Stopiątka przyciąga klientów wystrojem i klimatem przypominającym czasy PRL-u. Franczyzobiorcy mogą otworzyć dwa rodzaje pizzerii: tradycyjną restaurację lub Stopiątkę Express, która jest nastawiona na szybką obsługę i jedzenie na wynos. Licencjodawca nie ukrywa jednak, że teraz zależy mu na rozbudowie sieci pełnoformatowych pizzerii, z dużą salą konsumpcyjną i ogródkiem. Optymalny lokal powinien mieć powierzchnię 100 – 150 m2. Franczyzodawca pomaga w wyborze lokalizacji i analizuje propozycje pod kątem opłacalności prowadzenia tego rodzaju biznesu. Więcej o tym oraz o aranżacji lokalu na pizzerie można przeczytać w artykule Pizza w stylu PRL na portalu Lokalnabiznes.pl.

Kwota inwestycji wynosi około 100 tys. zł. Mieści się w niej remont (jego koszt zależy oczywiście od stanu lokalu), aranżacja, wyposażenie pizzerii, także w sprzęt kuchenny. Opłata wstępna wynosi 5 tys. zł netto, ale franczyzobiorcy, którzy zdecydują się na podpisanie umowy ze Stopiątką do końca września, są z niej zwolnieni. Miesięcznie partner płaci licencjodawcy 1 tys. zł netto opłaty franczyzowej. Lokale zatowarowują się u tego samego dystrybutora, część produktów np. oranżady, to wyroby własnej firmowej marki.

… i klientów

Franczyzodawca zapewnia szkolenia z zakresu zarządzania biznesem, personelem, obsługi klienta i przygotowywania dań z menu.
- Szkolenia mogą się odbywać przez cały okres współpracy, jeśli jest taka potrzeba. Są bezpłatne – zapewnia Marta Kołakowska. - Nasi partnerzy mogą też liczyć na wsparcie marketingowe. Jako centrala organizujemy skierowane do klientów ogólnopolskie akcje promocyjne, obejmujące wszystkie lokale. Ich koszty nie obciążają franczyzobiorców. Najnowsza akcja rozpoczyna się w połowie sierpnia. Główną nagrodą, jaką mogą wygrać goście pizzerii, jest rodzinny wyjazd na Wyspy Kanaryjskie.
Według zapewnień franczyzodawcy, lokal może zacząć zarabiać na siebie już po pierwszym miesiącu działalności. Szacunkowy okres zwrotu inwestycji wynosi około roku.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Catering się opłata?

Słyszałem że catering okolicznościowy poznań jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, w sam raz dla zabieganych - nie trzeba robić zakupów ani gotować, otrzymujemy...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Catering się opłata?

Pewnie że opłaca się prowadzić firmę cateringową, Mam znajomego który prowadzi, firmę Nelson - Catering & Events i mają bardzo dużo zamówień , na co dzień jak i...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie w dobrym miejscu

Lokalizacja jest bardzo ważna moim zdaniem, często widać że restauracje czy trucki z jedzeniem gdy stoją w słabym miejscu to mają mały ruch. Ostatnio w centrum...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Sprawdź sobie Pure&Fresh - catering dietetyczny, diety pudełkowe, dieta na życzenie. No ogólnie są świetni, jedzenie jest wręcz przepyszne. Biorę od nich pełną dietę...

21 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Catering się opłata?

Witam serdecznie. Od pewnego czasu już pracuję jako kucharz w firmie cateringowej Weranda - catering poznań . Rozmyślam nad założeniem własnej działalności właśnie w...

3 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
McDonalds opinie o franczyzie

McDonald robi bardzo dobrą kawę. To im trzeba przyznać. ______________________ Praca licencjacka z marketingu

2 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Wynajem kelnerów

To może być bardzo dobra opcja biznesowa. _______________ Marketing

3 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Moim zdaniem najwygodniejszą apką do zamawiania jest pizza portal, osobiście jeśli coś zamawiam to właśnie przez ich aplikację. Nie tylko pizza, ogólnie dobre jedzenie...

21 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018