Biznes skrojony na miarę

Średnia cena oferowanych przez nas ubrań plasuje się na poziomie 3,5 tys. zł. To wydatek zbliżony do wielu marek oferujących gotowe garnitury. Jednocześnie warto pamiętać, że takie ubranie będzie służyć dłużej ze względu na lepszą jakość użytych materiałów.
Marta Stefańczyk-Ciąpała, założycielka firmy Cafardini
Wtorek
18.08.2015
Krawcowe znów mają pełne ręce roboty. Wszystko za sprawą rosnącego popytu na ubrania szyte na miarę, który wytworzyli dobrze sytuowani, eleganccy mężczyźni.
 

W czasach komuny samodzielne szycie ubrań było oznaką kreatywności lub sposobem zaoszczędzenia. Dzisiaj zlecenie szycia ubrania to domena klientów z grubszym portfelem. Mimo rosnącej liczby sieciowych sklepów z eleganckimi koszulami, garsonkami, marynarkami i garniturami, zakłady krawieckie nie narzekają na brak pracy. Duża popularność usługi szycia na miarę sprawiła, że do swojej oferty dodają ją także sklepy, które wcześniej zajmowały się wyłącznie dystrybucją gotowych modeli. Swój renesans przeżywają tradycyjne zakłady, których historia sięga niekiedy początku XX wieku.

Cafardini to firma rodzinna, która od 10 lat szyje na miarę garnitury męskie. Cały proces powstawania garnituru zaczyna się od rozmowy z klientem, podczas której doradca poznaje jego oczekiwania i styl życia. Dzięki temu można odpowiednio dobrać tkaninę, która będzie inna w przypadku osoby aktywnej, często podróżującej samolotami i posiadającej w szafie kilka garniturów, a inna w przypadku klienta korzystającego z garnituru tylko okazjonalnie.

W tej branży nie chodzi jedynie o zrealizowanie jak największej liczby zamówień, ale o zadowolenie każdego klienta – twierdzi Marta Stefańczyk-Ciąpała, założycielka firmy Cafardini. – Oferta gotowych garniturów dla klienta masowego w galeriach handlowych jest bardzo szeroka. Dla nas najważniejszy jest konkretny klient i jego oczekiwania. Usługa szycia na miarę wymaga bardzo indywidualnego podejścia, co pozwala zbudować z klientem trwałą relację.

Większość klientów Cafardini to mężczyźni aktywni zawodowo, dla których czas jest wyjątkowo cenny. Tym, którzy nie mają go w nadmiarze, firma oferuje możliwość wyboru miejsca spotkania z doradcą. Pozostali mogą odwiedzić showroom w Warszawie. Z pewnością dodaje to ekskluzywności całemu procesowi wyboru i szycia garnituru. Doradca w trakcie rozmowy stara się poznać oczekiwania i styl życia klienta. Osoba prowadząca spotkanie powinna mieć przynajmniej kilkuletnie doświadczenie w modzie męskiej, być pasjonatem i ekspertem w dziedzinie męskiej elegancji.

Kolejnym etapem jest zdjęcie dokładnej miary, na podstawie której powstaje szablon krawiecki. Tkaniny używane przez krawców Cafardini pochodzą od producentów w całej Europie, głównie z Włoch i Wielkiej Brytanii. Wśród dostawców znajdują się takie marki jak Dormeuil, Carnet, Loro Piana czy Holland & Sherry. W przypadku garniturów największą popularnością cieszy się szlachetna wełna z właściwie dobraną gramaturą oraz splotem. Natomiast do szycia płaszczy używa się często czystego kaszmiru lub wełny z kaszmirem. O ubrania z tak szlachetnych materiałów należy odpowiednio dbać, wieszając je na wieszakach, szczotkując i wietrząc od czasu do czasu przy otwartym oknie.

Klienci mają też do wyboru kilkadziesiąt opcji personalizacji marynarki i spodni, takich jak rodzaje kieszonek, kontrastowe przeszycia, kolor filcu i podszewki, monogramy, oryginalne hafty itp. Każdy garnitur zlecany do wykonania przez Cafardini w całości szyty jest w Łańcucie przez zespół krawiecki z wieloletnim doświadczeniem.  

Warto przy tym zaznaczyć, że szycie garnituru nie zaczyna się w pracowni krawieckiej, a sporo wcześniej. Dużo zależy od warunków, w jakich hodowana była owca, której wełna posłużyła do stworzenia materiału, czym była karmiona i jakich warunków atmosferycznych doświadczyła. Dlatego tak ważny jest wybór producenta tkanin, który zaopatruje się u sprawdzonych hodowców. Dodatkowo, zanim zaczniemy w Cafardini kroić tkaninę, poddajemy ją procesowi dekatyzacji, czyli prasowania, ale bez dociskania, w temperaturze ok. 130 stopni Celsjusza. Naturalna tkanina na tym etapie potrafi się znacząco skurczyć, a my chcemy, by wszystkie wymiary były zgodne z zamówieniem – wyjaśnia Marta Stefańczyk-Ciąpała.

Najlepsza reklama w branży krawieckiej to polecenia zadowolonych klientów. Takie rekomendacje są bezcenne, bo trafiają do osób z różną zasobnością portfela.

Średnia cena oferowanych przez nas ubrań plasuje się na poziomie 3,5 tys. zł. To wydatek zbliżony do wielu marek oferujących gotowe garnitury. Jednocześnie warto pamiętać, że takie ubranie będzie służyć dłużej ze względu na lepszą jakość użytych materiałów – dodaje prezes Cafardini.

Cafardini szuka osób zainteresowanych otwarciem studia krawieckiego lub takich, które już prowadzą tego typu biznes i chciałyby przyłączyć się do sieci franczyzowej. Franczyzowe studio powinno być zlokalizowane w mieście zamieszkałym przez ponad 200 tys. mieszkańców i mieć 80-120 m2 powierzchni. Koszt inwestycji franczyzodawca szacuje na 4 tys. zł/m2.


POPULARNE NA FORUM

Ubrania bez komentarza

Thank you for another great article. The place else may anybody get that type of info in such an ideal method of writing? I’ve a presentation subsequent week, and I’m at...

9 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Urządzając sklep odzieżowy musisz pamiętać, że bardzo ważne jest oświetlenie, a szczególnie to na wystawie. W tej roli świetnie sprawdzą się halogeny.

23 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Te tematy to twardy orzech do zgryzienia, nie da się jednoznacznie niczego określić. Każdy przypadek będzie inny i w każdym co innego zagra pierwsze skrzypce ;)

5 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Chyba poruszę ten temat na swojej stronie wielorakietematy.pl bo sporo osób widzę że wciąż się boi podjąć działania. Warto zaczynać z własnymi działalnościami,...

5 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Portal znak-zapytania.pl też poruszył ostatnio tematy produkcyjne, sądzę że bez problemu znajdziesz ten felieton. Pozwoli ci to spojrzeć na cały pomysł chłodnym okiem...

5 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Ostatnio widziałam na chec-poznania-swiata.pl artykuł na temat właśnie sklepów odzieżowych, może przeczytanie go da ci odpowiedź na to pytanie. Ale wydaje mi się że...

5 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Skuteczna pomoc drogowa

At last, no more alpaca jokes. Well done! We are very proud of you bouncing balls game , red ball

2 wypowiedzi
ostatnia 09.08.2018
Sprzedaż ubrań z PRIMARKA w Polsce

I lived in Ireland a couple of years prior Happy Bakrid Wishes. There is likewise PRIMARK just called PENNY'S. I purchased garments at that point and sold them on the Allegro....

10 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2018