Biuro nieruchomości na licencji

Pakiet szkoleń wstępnych dla nowych franczyzobiorców to ponad 100 godzin szkoleń stacjonarnych, rozłożonych na 14 dni, prowadzonych w kilkudniowych sesjach tematycznych oraz jeden dzień szkoleniowy prowadzony w formie webinaru dotyczący obsługi narzędzi technologicznych.
Agata Stradomska, menedżer Akademii Re/Max Polska.
Czwartek
03.09.2015
Nasz model biznesowy był, jest i będzie kopiowany. Nie unikniemy tego – mówi Agata Stradomska, menedżer Akademii Re/Max Polska.
 

Co decyduje o sukcesie biura nieruchomości?
Jednymi z kluczowych czynników są kwalifikacje i poziom wiedzy agentów. Wysoki standard świadczonych usług, dobre doradztwo i wsparcie klienta w procesie sprzedaży czy wynajmu nieruchomości zapewniają satysfakcję obsłużonych klientów oraz liczne polecenia, które są najskuteczniejszym elementem marketingu usług. Re/Max Polska posiada własną jednostkę szkoleniową Akademię Re/Max, której zadaniem jest dostarczanie szkoleń i warsztatów dla nowych franczyzobiorców i agentów marki. Niektóre ze szkoleń udostępniane są na zewnątrz, dla osób spoza sieci, dzięki czemu osoby zainteresowane podjęciem współpracy mogą lepiej poznać firmę, standardy pracy, kulturę organizacyjną. Każda nowa osoba w sieci przechodzi przez kilkutygodniowy proces szkoleń wstępnych obejmujących zarówno wiedzę merytoryczną i prawną, jak i nabycie umiejętności w zakresie marketingu i obsługi klienta. Dodatkowo nowi właściciele uczestniczą w szkoleniach dedykowanych dotyczących prowadzenia i zarządzania agencją nieruchomości, finansami, rekrutacji i selekcji personelu.

Czego dokładnie na szkoleniach uczą się nowi franczyzobiorcy sieci?
Nowi franczyzobiorcy uczą się jak prowadzić z sukcesem biuro nieruchomości w ramach sieci franczyzowej Re/Max. Szkolenia wstępne dla nowych właścicieli biur obejmują zarówno programy edukacyjne związane z organizacją, otwarciem i funkcjonowaniem biura nieruchomości, w tym elementy zarządzania firmą czy program dotyczący rekrutacji nowych agentów i pracy nad dalszym rozwojem, jak i programy warsztatowe obejmujące wiedzę dotyczącą rynku nieruchomości, aspektów formalnych i prawnych, marketingu, standardów pracy z klientem oraz elementy sprzedażowe nieodzowne w pracy agenta. Pakiet szkoleń wstępnych dla nowych franczyzobiorców to ponad 100 godzin szkoleń stacjonarnych, rozłożonych na 14 dni, prowadzonych w kilkudniowych sesjach tematycznych oraz jeden dzień szkoleniowy prowadzony w formie webinaru dotyczący obsługi narzędzi technologicznych.

Przyjęty system szkoleń gwarantuje, że nawet osoby spoza branży są w stanie w krótkim czasie świetnie zorganizować swoje środowisko pracy, zbudować i rozwijać biuro nieruchomości. Oprócz szkoleń wstępnych dla franczyzobiorców Re/Max dostępne są programy i szkolenia doskonalące zarówno z obszaru związanego stricte z nieruchomościami, jak i z obszaru zarządzania, coachingu, mentoringu. Ważne jest, że oprócz szkoleń dla nowych franczyzobiorców Akademia Re/Max prowadzi szkolenia wstępne dla nowych agentów nieruchomości. Z jednej strony odciążają właścicieli biur, a z drugiej zapewniają, że nowi agenci otrzymują potrzebną i ujednoliconą wiedzę oraz nabywają konieczne umiejętności, aby rozpocząć pracę. Jest to szczególnie ważne dla nowych franczyzobiorców, którzy w początkowym okresie prowadzenia biznesu także sami się uczą, wdrażają a równocześnie mogą już budować zespół.

Szkolenia w Akademii Re/Max mogą wykupić również osoby spoza sieci. Nie obawiacie się, że kursanci na przykład właściciele niezależnych biur nieruchomości będą chcieli skopiować wasz sposób prowadzenia biznesu i obsługi klienta?
Staramy się dzielić wiedzą, gdyż uważamy, że dobrze działający rynek, wysoka jakość i standardy pracy agentów przyniosą nam wszystkim korzyść. Model Re/Max był, jest i będzie kopiowany. Nie unikniemy tego. Taki los prekursorów zmian, nowych standardów, trendów, systemów. Wiele biur, także na polskim rynku, stosuje niektóre elementy charakterystyczne dla systemu Re/Max. Niektóre bacznie nas obserwują, a następnie kopiują. Jednakże, aby system działał i przynosił odpowiednie profity musi funkcjonować w całości i spójnie. Elementem naszego systemu są też ludzie pełni pasji, zaangażowania, empatii, wrażliwi na potrzeby klienta, otwarci na współpracę. Kluczowa jest również kultura organizacyjna firmy i jej system wartości. Dlatego tego systemu nie da się skutecznie skopiować i odtworzyć na innym gruncie. A niektórzy z tych, którzy wdrożyli u siebie część jego elementów wcześniej czy później zaczynają rozważać przyłączenie się do naszej sieci.

Rozmawiała Anna Smolińska


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Nice blog post published here. The writer has definitely improved over the past few months and this post is a proof of that. I would love to see some more blog posts as good as...

22 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Amazing post! We love the content and have shared this with our social media network! Appreciated from the hotel digital marketing agency.

22 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Wiosna należy do pośredników

A lot of people have been disappointed with your work here lately, and it's clear to see why. You don't seem to put as much effort into your articles as you used to and that's...

22 wypowiedzi
ostatnia 10.06.2018
Przeprowadzki międzynarodowe - czy możecie kogoś polecić

Trzeba poszukać kogoś w internecie. To jest raczej niszowa branża. ___________________ Pisanie prac magisterskich - ogłoszenia

4 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną PRB ADAM budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo dobrze firma...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną http://www.prb-adam.pl budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Explore our coiffeur in Bodensee and also our burnout klinik in rheinfall.

22 wypowiedzi
ostatnia 30.05.2018
Przeprowadzki międzynarodowe - czy możecie kogoś polecić

Mogą się przydać mocne taśmy, znajdziecie je w http://www.tasma.krakow.pl/ To producent, mają różnego rodzaju taśmy, u nas się sprawdziły, sa mocne, zdały egzamin...

4 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018