Franczyzobiorcy pracują najczęściej na marżach od 2,5 do 10 proc. od wartości udzielanych kredytów.
Poniedziałek
21.09.2015
Fines Operator Bankowy otworzył swoją setną placówkę. Lokal powstał w Grodzisku Mazowieckim.
 

Franczyzodawca Fines obchodzi podwójny okrągły jubileusz. Koncept powstał 10 lat temu, a niedawno na rynku pojawił się setny punkt sieci. Placówka operatora bankowego otwarta została w Grodzisku Mazowieckim. Franczyzobiorcy marki prowadzą punkty pośrednictwa finansowego, których oferta obejmuje zarówno kredyty bankowe, jak i pożyczki pozabankowe.
– Banki konsolidują się i zamykają kolejne swoje oddziały, a to daje nam możliwość rozwoju, szczególnie w średnich i mniejszych miejscowościach, gdzie klient, zachowując dystans do nowoczesnych form  bankowości, nadal potrzebuje fachowego doradztwa z zakresu finansów osobistych i zarządzania portfelem kredytowym – mówi Piotr Przedlacki, prezes zarządu Fines.

Przewidywana suma inwestycji we własną placówkę Fines sięga 10 tys. zł. Opłata przeznaczona jest na oznakowanie zewnętrzne lokalu – zakup tablicy reklamowej, montaż kasetonu świetlnego, oznakowania drzwi i witryn. Obejmuje też zakup mebli i wewnętrznych elementów reklamowych, jak ścienne logo i roll up.  Fines pokrywa koszty projektów aranżacji wnętrza oraz projekt wizualizacji zewnętrznej. Franczyzobiorca zobowiązany jest do kupienia komputerów i urządzeń biurowych oraz we własnym zakresie przeprowadza remont oraz malowanie. Ostateczne koszty uruchomienia placówki zależne sa w dużej części od stanu technicznego lokalu.

Franczyzodawca Fines nie pobiera opłat franczyzowych po uruchomieniu placówki. Zwrot z inwestycji powinien nastąpić w ciągu trzech miesięcy od uruchomienia biznesu, a szacowany średni miesięczny dochód brutto z prowadzenia placówki Fines sięga 10 tys. zł.

Jak podaje Raport o franczyzie w Polsce PROFIT system, na koniec 2014 roku w branży pośrednictwa finansowego działało 29 konceptów franczyzowych, o cztery więcej niż rok wcześniej. W ubiegłym roku liczba zrzeszonych w nich placówek wzrosła z 10 proc. i wyniosła ponad 1,4 tys. Średnia kwota inwestycji dokonywanej przez franczyzobiorców tej branży sięgnęła 32,7 tys. zł.  

Do końca roku sieć Fines planuje otworzyć jeszcze 40 biur.


Sonia Morawska
Sonia Morawska

POPULARNE NA FORUM

Fakturowa rewolucja

Z powodzeniem korzystam z chmury faktur od kilku miesięcy. Bardzo proste w obsłudze, intuicyjne narzędzie, faktycznie ułatwia wystawianie i przesyłanie faktur.

6 wypowiedzi
ostatnia 19.10.2018
założenie Franczyzy banku

Szanowny Panie, Zysk Partnera zależy od wolumenu kredytów, które udzieli on w danym miesiącu rozliczeniowym. Każdy produkt ma swoją podstawową tabelę prowizyjną,...

8 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Firma pożyczkowa

Jeśli jest się świadomym tego, co się robi to nie widzę najmniejszych przeszkód, aby nie brać w ogóle pożyczki. Niektórym to może się naprawdę przydać :)...

69 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Pośrednictwo kredytowe - z którą firmą podjąć współpracę?

I z zakończeniem kolejnych rozliczeń znów miło nam poinformować że kampania https://sprintmoney.pl ma 100% zatwierdzonych wniosków pozyskanych przez naszych...

125 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Firma pożyczkowa

Sprawdź to https://chwillowki.pl/

69 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Firma pożyczkowa

Najlepsze chwilówki znajdziesz na https://chwillowki.pl

69 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Biuro rachunkowe

Ja korzystam z biura rachunkowego KOF http://www.koflublin.pl/ i jestem bardzo zadowolona. Wszystkim zajmują się profesjonalnie i na czas. Dzięki nim mogę skupić się na...

114 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
RODO i ochrona danych.

Pytanie do osób zorientowanych czy tego typu wzory będą odpowiednie -...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018