Dziecięca marka szybko rośnie

Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 15 tys. zł netto (można ją rozłożyć na miesięczne raty po 500 zł). Dotyczy tylko nowych partnerów, nie trzeba jej płacić w przypadku, gdy ten sam franczyzobiorca otwiera kolejny sklep sieci.
Piątek
18.09.2015
Sieć 5.10.15 otworzyła dziesięć nowych sklepów w miesiąc.
 

To sierpień był dla polskiej sieci z dziecięcymi ubraniami takim wyjątkowo dobrym okresem. Sklepy otwarto w Pińczowie, Ostrzeszowie, Działdowie, Głownie, Częstochowie, Grudziądzu, Świdwinie, Trzebiatowie, Kraśniku i Moglinie. Większość nowych lokalizacji wpisała się w dotychczasową strategię marki, która ostatnio nastawiona była na rozwój sieci w mniejszych, nawet 15-tysięcznych miastach. Teraz jednak powoli ten punkt ciężkości będzie się przesuwał.
– Nasycamy już rynek w małych miastach, dlatego teraz nasze zainteresowanie przekierowujemy powoli na większe, jak np. Grudziądz czy Częstochowa, w których uruchomiliśmy ostatnio salony – mówi Paweł Okpisz, menedżer ds. rozwoju franczyzy marki 5.10.15. – Siłą rzeczy częściej niż dotychczas będziemy otwierać sklepy w centrach handlowych.

Zarobek na prowizji

Na otwarcie sklepu pod szyldem 5.10.15 potrzeba 30 tys. zł (dotyczy to salonu z jedną witryną). W tej kwocie zawiera się pełne wyposażenie tj.: niezbędne meble, sprzęt komputerowy, oznakowanie sklepu, manekiny, wieszaki, materiały reklamowe. Do tego należy doliczyć jeszcze koszty adaptacji lokalu, które leżą po stronie franczyzobiorcy. Zależą one od stanu pomieszczeń.
– Staramy się ograniczać ingerencję w lokal do niezbędnego minimum – zapewnia Paweł Okpisz. – Optymalna wielkość sklepu to około 80 m2.

Opłata wstępna to wydatek 15 tys. zł netto (można ją rozłożyć na miesięczne raty po 500 zł). Dotyczy tylko nowych partnerów, nie trzeba jej płacić w przypadku, gdy ten sam franczyzobiorca otwiera kolejny sklep sieci.
Franczyzobiorca dostaje towar w depozyt, czyli nie musi za niego płacić. Zarabia na prowizji od sprzedaży, która realnie wynosi 30 procent. Franczyzodawca wymaga zabezpieczenia w postaci weksla. Kiedyś trzeba było też płacić kaucję zwrotną w wysokości 20 tys. zł, ale obecnie nie ma już tego wymogu.

Należąca do firmy Komex sieć 5.10.15 liczy obecnie około 250 sklepów. Do końca roku planowane jest kolejne kilkanaście otwarć.

Według Raportu o franczyzie w Polsce, opracowanego przez firmę PROFIT system, 5.10.15 była w 2014 roku największą siecią w branży z artykułami dziecięcymi. W sumie w tym segmencie działało w ubiegłym roku 13 licencjodawców i ponad 620 placówek franczyzowych.


POPULARNE NA FORUM

Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes

Ja polecam Wam książeczki Wydawnictwa MD Monika Duda https://www.wydawnictwomd.pl/ W swojej ofercie mają piękne bajeczki, kolorowanki, książki edukacyjne w rozsądnych cenach

61 wypowiedzi
ostatnia 31.07.2018
Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

10 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Centra handlowe na celowniku

Jak dla mnie to wszystko padnie. Teraz wszystko Polacy kupują w necie! Drogie ciuchy u nas nie mają racji bytu. ____________________ http://szkolaglownahandlowawwarszawie.edu.pl

5 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Pieluszki typu pampers

Pieluchy Dada sa chybacałkiem niezłe. Za moich czasów ich nie było, albo miały kiepską renomę. Teraz widzę, że używa ich sporo dzieciaków, więc chyba dają radę?...

10 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Place zabaw we franczyzie

Te place zabaw są świetne. ____________________ Pisanie prac z Logistyki

9 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Dzięki za podpowiedzi. _____________________ Pisanie prac licencjackich z Logistyki

4 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018