Franczyzobiorca zbuduje miasto

Franczyzobiorca wybiera miasto, w którym chce prowadzić działalność. Kupuje licencje i od tej pory jego rolą staje się pozyskiwanie właścicieli nieruchomości chętnych do zaprezentowania swojej oferty na portalu Townbooking.com.
Wtorek
22.09.2015
Właściciel Townbooking.com chce stworzyć internetowe centrum wynajmu nieruchomości. Biorcy licencji nie muszą posiadać własnych obiektów, by zarabiać.
 

Portal Townbooking.com wychodzi naprzeciw klientom, którzy poszukują sprawdzonych nieruchomości na sprzedaż i wynajem. Na stronie internetowej mogą szybko odbyć wirtualny spacer po obiekcie, poznać szczegóły warunków wynajmu i zabukować go w wybranym terminie. Twórcą konceptu jest firma e-Rent Polska, a jego motorem napędowym mają być franczyzobiorcy, czyli operatorzy, którzy na swoich terytoriach będą zachęcać właścicieli nieruchomości do zaprezentowania swojej oferty w wirtualnym mieście.
– Migracja biznesowa powoduje, że błyskawicznie rośnie zainteresowanie przedsiębiorców i menedżerów systemem wynajmu lokali mieszkalnych, biurowych i usługowych w całej Europie. Dziś pracujemy w Szczecinie albo w Warszawie, a jutro w Paryżu. System e-Rent na portalu www.Townbooking.com znakomicie ułatwia podjęcie nowej pracy w komfortowych warunkach, pomoże także łatwiej i sprawniej zarządzać wynajmem naszego mieszkania, które pozostawiamy w okresie przeprowadzki związanej z pracą lub nauką – tłumaczy Mariusz Jeznach, założyciel e-Rent Polska.

Jak to działa? Franczyzobiorca wybiera miasto, w którym chce prowadzić działalność. Kupuje licencje i od tej pory jego rolą staje się pozyskiwanie właścicieli nieruchomości chętnych do zaprezentowania swojej oferty na portalu. Dla firmy bądź osoby, która zdecyduje się na taką promocję, przygotowywana jest trójwymiarową wizualizacja obiektu, po czym zostanie umieszczona w wiernie odwzorowanym wirtualnym mieście e-Rent na portalu Townbooking.
– Potencjalny kupiec lub najemca będzie mógł go zwiedzić, sprawdzić rozkład pomieszczeń, obejrzeć z okna okolicę, zanim jeszcze budynek powstanie. Deweloperzy zyskują możliwość rozpoczęcia procesu komercjalizacji nieruchomości zgodnej z nową ustawą deweloperską – od najwcześniejszego stadium jej budowy mogą poszukiwać partnera do swoich planów inwestycyjnych – mówi Mariusz Jeznach.

Właściciel nieruchomości ponosi koszty przygotowania wizualizacji. Franczyzobiorca zarabia każdorazowo, gdy uda mu się przekonać nowego dewelopera bądź właściciela do wykupienia przestrzeni na Townbooking.com. Później czerpie także korzyści w momencie, gdy ktoś zdecyduje się kupić lub wynająć obiekt.

Przystępując do systemu, franczyzobiorca musi wnieść opłatę początkową, której wysokość zależy od wielkości wybranego miasta. Cena licencji za miasta takie, jak Szczecin, Lublin, Bydgoszcz, Zielona Góra, Olsztyn, Białystok, Opole, Rzeszów, Kielce sięga od 50 do 75 tys. zł netto. Licencję na Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk czy Katowice można kupić za 75-100 tys. zł. Warszawa, na którą już podpisana została 10-letnia umowa, została „sprzedana” za ponad 100 tys. zł.
– Oprócz tego franczyzobiorcy ponoszą 3-proc. opłatę bieżącą od obrotu, dodatkowe 2 proc. przeznaczane jest na marketing sieci – mówi Mariusz Jeznach.

We wrześniu rozpoczął się pilotaż projektu. Na razie na portalu Townbooking dostępnych jest pięć obiektów w Szczecinie. Umowy na Warszawę i Kraków już zostały podpisane.


Sonia Morawska
Sonia Morawska

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Nice blog post published here. The writer has definitely improved over the past few months and this post is a proof of that. I would love to see some more blog posts as good as...

22 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Amazing post! We love the content and have shared this with our social media network! Appreciated from the hotel digital marketing agency.

22 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Wiosna należy do pośredników

A lot of people have been disappointed with your work here lately, and it's clear to see why. You don't seem to put as much effort into your articles as you used to and that's...

22 wypowiedzi
ostatnia 10.06.2018
Przeprowadzki międzynarodowe - czy możecie kogoś polecić

Trzeba poszukać kogoś w internecie. To jest raczej niszowa branża. ___________________ Pisanie prac magisterskich - ogłoszenia

4 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną PRB ADAM budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo dobrze firma...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną http://www.prb-adam.pl budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Explore our coiffeur in Bodensee and also our burnout klinik in rheinfall.

22 wypowiedzi
ostatnia 30.05.2018
Przeprowadzki międzynarodowe - czy możecie kogoś polecić

Mogą się przydać mocne taśmy, znajdziecie je w http://www.tasma.krakow.pl/ To producent, mają różnego rodzaju taśmy, u nas się sprawdziły, sa mocne, zdały egzamin...

4 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018