W ostatnim czasie zmienił się profil franczyzobiorcy dołączającego do sieci Re/Max. Wcześniej były to głównie osoby bez doświadczenia i znajomości branży nieruchomości. Dziś wśród kandydatów jest coraz więcej właścicieli istniejących biur nieruchomości.
Sobota
03.10.2015
Zdobycie zaufania klientów oraz znalezienie dobrych agentów to wyzwania, którym musiały sprostać Monika Połatyńska i Agnieszka Nieborak, partnerki Re/Maxu.
 

Ponad trzy lata temu los połączył zawodowe ścieżki Moniki Połatyńskiej i Agnieszki Nieborak. Pierwsza była aktywną agentką, która postanowiła otworzyć własne biuro, druga szukała pomysłu na własny biznes. W ten sposób powstało biuro Re/Max Invest, działające na bielskim rynku nieruchomości.
– Budowanie pozycji na rynku, zdobycie zaufania klientów oraz znalezienie agentów z pasją do pracy – z takimi wyzwaniami musiałyśmy się zmierzyć na starcie. Jednak włożony wysiłek i konsekwencja działania przyniosły zamierzony efekt – mówi Monika Połatyńska.

Dziś biuro wspólniczek zatrudnia 10 agentów, którzy udostępniają klientom ponad 300 ofert ekskluzywnych  (tj. z klauzulą wyłączności).
– Dzięki pracy na umowach na wyłączność oferujemy klientowi duże możliwości promocji nieruchomości, dbając przy tym o zadowolenie i utrzymując stały kontakt z klientem na każdym etapie współpracy – dodaje Agnieszka Nieborak.

Praca w oparciu o umowy na wyłączność stały się znakiem rozpoznawczym sieci Re/Max. Takie umowy stanowią zobowiązanie wobec klienta do pełnego zaangażowania i pracy na jego rzecz.
– Dla osób sprzedających mieszkanie czy dom fakt, że ich ofertą, a nie setką podobnych ofert w okolicy, zajmuje się konkretny człowiek, jest bardzo ważne. Taki agent jest odpowiedzialny za cały proces: koordynuje przepływ informacji, dba o wizerunek i marketing ich nieruchomości, posiadaj dokładne dane dotyczące zainteresowania ofertą – tłumaczy Agata Stradomska, trener Akademii Re/Max i właścicielka biura nieruchomości Re/ Max Alfa w Warszawie.

Re/Max Invest od początku roku co miesiąc znajduje się w pierwszej trójce najlepszych biur sieci w Polsce, a w podsumowaniu siedmiu miesięcy bieżącego roku znalazło się na pierwszej pozycji pod względem wysokości wypracowanej prowizji.

Od początku roku sieć Re/Max powiększyła się o pięć biur. Swoje drzwi dla klientów otworzyły biura w Pluskach k. Olsztyna, Milanówku, Gliwicach, Żywcu, na warszawskich Bielanach i w Częstochowie. Kolejna jednostka franczyzowa w Warszawie-Śródmieściu - rozpocznie działalność w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.
– Zarządzanie własnym biurem w ramach sieci Re/Max to przede wszystkim praca z agentami nieruchomości, czyli budowanie efektywnych zespołów sprzedażowych, motywowanie, wspieranie, organizowanie środowiska pracy oraz dbanie o zachowanie odpowiednich standardów i jakości pracy – mówi Ewa Zbrzeżna, dyrektor regionalny Re/Max Polska. – Bycie dobrym sprzedawcą jest niewątpliwie potrzebne, ale bycie dobrym menedżerem jest niezbędne. Stąd najlepiej sprawdzają się zaangażowani franczyzobiorcy, którzy lubią pracę z ludźmi, są dobrymi organizatorami, motywatorami i liderami, bez względu na to, z jakiej branży się wywodzą.


Sonia Morawska
Sonia Morawska

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Nice blog post published here. The writer has definitely improved over the past few months and this post is a proof of that. I would love to see some more blog posts as good as...

22 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Amazing post! We love the content and have shared this with our social media network! Appreciated from the hotel digital marketing agency.

22 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Wiosna należy do pośredników

A lot of people have been disappointed with your work here lately, and it's clear to see why. You don't seem to put as much effort into your articles as you used to and that's...

22 wypowiedzi
ostatnia 10.06.2018
Przeprowadzki międzynarodowe - czy możecie kogoś polecić

Trzeba poszukać kogoś w internecie. To jest raczej niszowa branża. ___________________ Pisanie prac magisterskich - ogłoszenia

4 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną PRB ADAM budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo dobrze firma...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną http://www.prb-adam.pl budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Explore our coiffeur in Bodensee and also our burnout klinik in rheinfall.

22 wypowiedzi
ostatnia 30.05.2018
Przeprowadzki międzynarodowe - czy możecie kogoś polecić

Mogą się przydać mocne taśmy, znajdziecie je w http://www.tasma.krakow.pl/ To producent, mają różnego rodzaju taśmy, u nas się sprawdziły, sa mocne, zdały egzamin...

4 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018