W Redanie franczyza przegrywa z siecią własną

Dla firm z branży odzieżowej najlepsza jest zmienna pogoda. Gdy aura kaprysi, klienci muszą część zmieniać kreacje, a tym samym częściej odwiedzają sklepy.
Piątek
09.10.2015
Odzieżowa spółka sprzedaje więcej w sklepach własnych, niż franczyzowych.
 

Grupa Redan podała wyniki finansowe, jakie uzyskała we wrześniu. Końcówka lata okazała się dla spółki dobrym okresem. We wrześniu obroty grupy wzrosły o 8 proc. i sięgnęły 45 mln zł.
Poprawa obrotów została osiągnięta zarówno w części dyskontowej oraz krajowej sieci Top Secret  mówi Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan.

Część modową grupy tworzą marki Top Secret, Troll i Drywash. Sieci te rozwijane są przy wykorzystaniu franczyzy. Ich sprzedaż na rynku krajowych wyniosła we wrześniu 15 mln zł i była wyższa o 16 proc. od uzyskanej we wrześniu 2014 r. Znacznie gorzej było za granicą, gdzie spadki sprzedaży sięgnęły 40 proc., na co w dużej mierze miał wpływ kryzys na Ukrainie. Łączna wartość sprzedaży towarów na rynku modowym Grupy Redan we wrześniu 2015 r. wyniosła 18 mln zł i była wyższa o 1 proc. od osiągniętej we wrześniu 2014 r. – W sklepach porównywalnych segmentu modowego, czyli działających ponad 12 miesięcy, we wrześniu zanotowaliśmy kilkuprocentowy wzrost sprzedaży. Uwzględniając jednak prowadzoną w tym okresie kampanię reklamową osiągnięte dynamiki są znacząco poniżej naszych oczekiwań – powiedział Bogusz Kruszyński.

Sprzedaż w części modowej rosła szybciej, niż w dyskontowej, ale to dyskonty TXM textilmarket notują wyższe przychody. We wrześniu sięgnęły one 26 mln zł, czyli o 13 proc. więcej niż w zeszłym roku. Dyskonty nie są udostępniane franczyzobiorcom – ich rozwojem zajmuje się centrala.
Mimo niekorzystnych we wrześniu warunków pogodowych związanych z wysokimi temperaturami, które nie sprzyjały zakupom odzieży jesiennej, w sieci TXM textilmarket konsekwentnie, tak jak w poprzednich miesiącach, zrealizowaliśmy wysoki przyrost sprzedaży – twierdzi Lech Przemieniecki, prezes TXM.

Od stycznia do września przychody TXM w ujęciu rok do roku poprawiły się o 14 proc. i wyniosły 217 mln zł. W tym czasie sprzedaż sektora modowego wzrosła o 17 proc. i sięgnęła  144 mln zł.

Najliczniejszą spośród franczyzowych marek Redanu jest Top Secret, w skład którego wchodzi ponad 150 sklepów (głównie franczyzowych). Sklepy tej sieci otwierane są na powierzchni od 120 do 300 m2, a inwestycja w remont i aranżację lokalu według standardu franczyzodawcy wymaga nakładów finansowych w wysokości ok. 700 zł na m2.  Lokal można otworzyć w miejscowości zamieszkanej przez co najmniej 20 tys. mieszkańców, zarówno przy ulicy handlowej, jak i w galerii.


POPULARNE NA FORUM

Zarobić na stylu

CCC ma problemy, Reserved i Gino Rossi też. Ciuchy w retailu źle się sprzedają. _____________________ Pisanie prac magisterskich z socjologii

34 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018
Zarobić na stylu

Strona http://diamentysprzedazy.pl/ to blog zdradzający tajniki jubilerstwa, opisujący magię i moc biżuterii, jako dodatku do stroju. Mamy szeroki wybór subtelnych...

34 wypowiedzi
ostatnia 18.05.2018
Produkcja odzieży reklamowej. Warto inwestować?

Zgadzam się, że taka odzież to bardzo dobry wybór. Z tego co widzę, to w internecie jest wiele różnych firm i można spokojnie znaleźć coś dla siebie. Jeśli ktoś...

27 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Produkcja odzieży reklamowej. Warto inwestować?

Moim zdaniem warto inwestować w odzież reklamową. To praktyczne i uniwersalne gadżety które sprawdzą się w każdej branży. Osobiście polecam firmę Tech-Media, mają...

27 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Sklep z tanią odzieżą sportową

Tania odzież zawsze dobrze się sprzedaje. _____________________ Tematy prac licencjackich z logistyki

44 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Moim zdaniem też nie. ___________________ http://pracelicencjackielogistyka.pl/

10 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Sklep z tanią odzieżą sportową

Tania odzież jeszcze ujdzie. Drogie ciuchy w Polsce nie idą. ____________________ http://pracemagisterskiepedagogika.edu.pl/

44 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018
Hurtownik - opinie

This page gives you a lot of information. Thank you! subway surfers

11 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2018