W Redanie franczyza przegrywa z siecią własną

Dla firm z branży odzieżowej najlepsza jest zmienna pogoda. Gdy aura kaprysi, klienci muszą część zmieniać kreacje, a tym samym częściej odwiedzają sklepy.
Piątek
09.10.2015
Odzieżowa spółka sprzedaje więcej w sklepach własnych, niż franczyzowych.
 

Grupa Redan podała wyniki finansowe, jakie uzyskała we wrześniu. Końcówka lata okazała się dla spółki dobrym okresem. We wrześniu obroty grupy wzrosły o 8 proc. i sięgnęły 45 mln zł.
Poprawa obrotów została osiągnięta zarówno w części dyskontowej oraz krajowej sieci Top Secret  mówi Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan.

Część modową grupy tworzą marki Top Secret, Troll i Drywash. Sieci te rozwijane są przy wykorzystaniu franczyzy. Ich sprzedaż na rynku krajowych wyniosła we wrześniu 15 mln zł i była wyższa o 16 proc. od uzyskanej we wrześniu 2014 r. Znacznie gorzej było za granicą, gdzie spadki sprzedaży sięgnęły 40 proc., na co w dużej mierze miał wpływ kryzys na Ukrainie. Łączna wartość sprzedaży towarów na rynku modowym Grupy Redan we wrześniu 2015 r. wyniosła 18 mln zł i była wyższa o 1 proc. od osiągniętej we wrześniu 2014 r. – W sklepach porównywalnych segmentu modowego, czyli działających ponad 12 miesięcy, we wrześniu zanotowaliśmy kilkuprocentowy wzrost sprzedaży. Uwzględniając jednak prowadzoną w tym okresie kampanię reklamową osiągnięte dynamiki są znacząco poniżej naszych oczekiwań – powiedział Bogusz Kruszyński.

Sprzedaż w części modowej rosła szybciej, niż w dyskontowej, ale to dyskonty TXM textilmarket notują wyższe przychody. We wrześniu sięgnęły one 26 mln zł, czyli o 13 proc. więcej niż w zeszłym roku. Dyskonty nie są udostępniane franczyzobiorcom – ich rozwojem zajmuje się centrala.
Mimo niekorzystnych we wrześniu warunków pogodowych związanych z wysokimi temperaturami, które nie sprzyjały zakupom odzieży jesiennej, w sieci TXM textilmarket konsekwentnie, tak jak w poprzednich miesiącach, zrealizowaliśmy wysoki przyrost sprzedaży – twierdzi Lech Przemieniecki, prezes TXM.

Od stycznia do września przychody TXM w ujęciu rok do roku poprawiły się o 14 proc. i wyniosły 217 mln zł. W tym czasie sprzedaż sektora modowego wzrosła o 17 proc. i sięgnęła  144 mln zł.

Najliczniejszą spośród franczyzowych marek Redanu jest Top Secret, w skład którego wchodzi ponad 150 sklepów (głównie franczyzowych). Sklepy tej sieci otwierane są na powierzchni od 120 do 300 m2, a inwestycja w remont i aranżację lokalu według standardu franczyzodawcy wymaga nakładów finansowych w wysokości ok. 700 zł na m2.  Lokal można otworzyć w miejscowości zamieszkanej przez co najmniej 20 tys. mieszkańców, zarówno przy ulicy handlowej, jak i w galerii.


POPULARNE NA FORUM

Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

warto ale zależy z jakim towarem i w jakiej cenie .ważna jest tez lokalizacja [url=http://wp.eu]wp[/url]

74 wypowiedzi
ostatnia 18.08.2018
Sklep z tanią odzieżą sportową

Najlepiej kupowac odzież szytą w Polsce. W ostatnich latach pojawiło się parę dobrych firm, które tworzą bardzo dobrą odzież dla sportowców. Cenowo też nie...

48 wypowiedzi
ostatnia 18.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

To nie moja dziedzina, więc nie wiem zbyt wiele. Dziękuję za informację. imgrum

6 wypowiedzi
ostatnia 17.08.2018
Powrót po wielu latach

This "thanksgiving" devour was not rehashed the next year. Be that as it may, in 1623, amid an extreme dry spell, the travelers accumulated in a supplication benefit, appealing...

1 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018
Ubrania bez komentarza

Thank you for another great article. The place else may anybody get that type of info in such an ideal method of writing? I’ve a presentation subsequent week, and I’m at...

9 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Urządzając sklep odzieżowy musisz pamiętać, że bardzo ważne jest oświetlenie, a szczególnie to na wystawie. W tej roli świetnie sprawdzą się halogeny.

23 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Te tematy to twardy orzech do zgryzienia, nie da się jednoznacznie niczego określić. Każdy przypadek będzie inny i w każdym co innego zagra pierwsze skrzypce ;)

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Wyposażenie ciucholandu

Chyba poruszę ten temat na swojej stronie wielorakietematy.pl bo sporo osób widzę że wciąż się boi podjąć działania. Warto zaczynać z własnymi działalnościami,...

6 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018