31.10.2015

Setka wchodzi we franczyzę

Popularny wrocławski Setka Bar Polski Ludowej rozpoczyna budowę sieci franczyzowej. Pierwsi licencjobiorcy mogą liczyć na wsparcie w zakresie finansowania.

Kilka miesięcy temu do wrocławskiego baru Setka, po jego zamknięciu dostało się dwóch mężczyzn. Rozejrzeli się po pustym lokalu, odgrzali sobie zupę, zjedli… i wyszli. Niczego nie ukradli ani nie zniszczyli. O zdarzeniu informowały media w całym kraju, a Marek Wąsik, prezes zarządu Setki Polskiej rozpoczął poszukiwania nocnych gości, by obdarować ich kuponami na zupę…

Wnętrze Setka Bar Fot. Setka Bar

Setka Bar Polski Ludowej wpisał się w kulinarny krajobraz Wrocławia. Twórcy konceptu franczyzowego podobny efekt chcą uzyskać w innych miastach Polski.

Setka Bar Polski Ludowej wpisał się w kulinarny krajobraz Wrocławia. Nowoczesny, choć utrzymany w stylistyce dawnego PRLu, od kilku lat serwuje lubiane przez klientów dania i szeroką ofertę alkoholi. Szczególnie popularnym napitkiem jest tu piwo z tanka – świeże niepasteryzowane piwo dostarczane w chłodzonych cysternach. Setka Bar przyciąga klientów zarówno w ciągu dnia (śniadania i lunche), jak i wieczorem.

– Rozpoczynamy rozwój przez franczyzę – mówi Marek Wąsik. – Nasze wieloletnie doświadczenie i sposób na biznes sprawdzony na własnej skórze możemy już udostępnić franczyzobiorcom, by pod naszym okiem zrobili równie udany biznes.

Jednym z atutów Setka Baru ma być szerokie wsparcie w zakresie finansowania inwestycji franczyzobiorcy. Marek Wąsik mówi, że w największym zakresie skorzystają z niego pierwsi franczyzobiorcy konceptu. Franczyzowe Setki mają powstawać w dużych miastach. Optymalna powierzchnia lokalu to 180-200 m2. Minimalna kwot inwestycji oscyluje wokół 300 tys. zł. Według szacunków centrali inwestycji może się zwrócić już po dwóch latach.

Gastronomia to od lat najbardziej popularna franczyza usługowa. Według Raportu o Franczyzie firmy doradczej PROFIT system, na początku 2015 roku w Polsce działało blisko 170 systemów gastronomicznych, w ramach których funkcjonowało około 2700 restauracji, barów, pubów, fast-foodów, kawiarni i lodziarni. 

 

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Łukasz Michalak

dziennikarz
Napisz do autora