Sklepy i stoiska marki Haloo GSM można spotkać w galeriach handlowych i dużych marketach.
Wtorek
10.11.2015
Stoiska marki Haloo GSM otwierane są w miastach zamieszkałych przez minimum 30 tys. mieszkańców. Kwota inwestycji potrzebna na start to 30 tys. zł.
 

Pierwszy sklep z logo Haloo GSM powstał siedem lat temu w Gdyni. Sieć zajmuje się sprzedażą i skupem telefonów nowych i używanych, oferuje również akcesoria GSM. Niedawno otwarto też centralę serwisową w Gdyni. W Polsce i za granicą ma 15 własnych oddziałów oraz pięć działających w ramach franczyzy.
– W tym roku na rodzimym gruncie otworzyliśmy pięć punktów. W przyszłym planujemy kolejne 30 otwarć – zapowiada Michał Domański, specjalista ds. rozwoju firmy. – Rozmowy trwają z wieloma galeriami i potencjalnymi franczyzobiorcami. Aktualnie badamy rynek, ale z częścią osób mamy już wiążące decyzje.

W zależności od możliwości

Sklepy Haloo GSM można spotkać w galeriach handlowych i dużych marketach. Optymalna wielkość lokalu potrzebnego na punkt marki to około 20-25 m2. Jeśli chodzi o wymagania wobec franczyzobiorców, to doświadczenie w branży czy umiejętności sprzedażowe, z zarządzania lub serwisowania będą dużym atutem.

– Całkowita kwota inwestycji jest uwarunkowana możliwościami danej lokalizacji i franczyzobiorcy. Inaczej wygląda sprawa w przypadku blisko stutysięcznej inwestycji w dużej galerii, a inaczej w przypadku małej galerii w mniejszym mieście – tłumaczy Michał Domański.
Minimalnie trzeba jednak dysponować kwotą około 30 tys. zł. Jednorazowa opłata licencyjna to 5 tys. zł. W zamian, w ramach tzw. pakietu startowego, franczyzobiorcy mogą liczyć m.in. na wsparcie kierowników regionalnych, szkolenia, dostają też wsparcie marketingowe.

Comiesięczne opłaty to wynegocjowana stawka procentowa od obrotu.
– Negocjacje zaczynamy od 6 procent, do tego doliczamy 1 procent na opłatę marketingową – informuje Michał Domański. – I nam i franczyzobiorcy zależy więc na tym, by ten obrót był jak najwyższy, dlatego ściśle współdziałamy. Nie zostawiamy partnera z naszym szyldem samego sobie.

Sklepy z telefonami i akcesoriami gsm spotkać można dziś na każdym kroku. W jednej galerii jest ich po kilka. Czy nadal jest mniejsce na nowe?
Ludzie zawsze będą chcieli urozmaicać wygląd swojego telefonu czy zabezpieczyć go, bez względu na to ile jest wart 1,5 tys. zł czy 200 zł. Do tego dochodzi fakt, że telefony chcemy zmieniać nie czekając do końca umowy z operatorem – uważa specjalista ds. rozwoju Haloo GSM. Podobnie do akcesoriów wygląda sprawa serwisu. Telefony to tylko urządzenia, one zawsze będą się psuć. Serwis i akcesoria to gałęzie działalności, które najszybciej przynoszą rentowność.


POPULARNE NA FORUM

Play ma plan

Your blog is great. I read a lot of interesting things from it. Thank you very much for sharing. Hope you will update more news in the future. the happy wheels games geometry...

6 wypowiedzi
ostatnia 26.05.2018
Play ma plan

Your blog is great. I read a lot of interesting things from it. Thank you very much for sharing. Hope you will update more news in the future. Yahoo sign up

6 wypowiedzi
ostatnia 26.05.2018
Telekomunikacja Polska szuka partnera

To może być ciekawa opcja. ___________________________ http://pracelicencjackiepsychologia.edu.pl/

2 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Play rośnie w oczach

Do tego sami mają naprawdę dobre oferty. Księgowa Kraków

4 wypowiedzi
ostatnia 10.05.2018
Play rośnie w oczach

Play całkiem dobrze sobie radzi z konkurencją :) [url=http://rozliczamfirme.pl/doradca-podatkowy-krakow/][color=#333333]księgowa Kraków[/color][/url]

4 wypowiedzi
ostatnia 10.05.2018
Oferta Współpracy. Franczyza Monument9 Akcesoria i telefony GSM

This post helps me to understand the topic more clearly and I think it will also help every readers happy wheels

3 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018
Oferta Współpracy. Franczyza Monument9 Akcesoria i telefony GSM

This post helps me to understand the topic more clearly and I think it will also help every readers happy wheels

3 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018
Salon Play - oplacalność, doświadczenia

That's a good style, friend! Try yourself as a creative writer.You can definitely earn something! color switch

10 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2018