12.11.2015

Apetyt na kurczaka

Franczyzobiorcy Express Chicken mogą wybierać spośród czterech opcji współpracy.

Express Chicken to lokale serwujące panierowane kurczaki, chicken burgery, tortille, sałatki. W tej chwili działa ich 19 wszystkie franczyzowe. W przygotowaniu jest kolejnych osiem, z czego przynajmniej trzy zostaną otwarte jeszcze w tym roku. Franczyzodawca przygotował dla partnerów bardzo elastyczną ofertę finansową, określającą warunki przynależności do sieci.

Lokal sieci Express Chicken Fot. Express Chicken

Minimalna kwota inwestycji w restaurację Express Chicken to 30 tys. zł. Wystarczy na uruchomienie lokalu wielkości 30 m2.

Do wyboru, do koloru

Można wybierać z pięciu wariantów. Opcja pierwsza to 3,5 tys. zł jednorazowej opłaty licencyjno-szkoleniowej plus comiesięczna opłata w wysokości 700 zł (lub 3 proc. od obrotu). Opcja druga zakłada jednorazowy zakup licencji za 15 tys. zł plus 1 proc. od obrotu lokalu co miesiąc. W wariancie trzecim jednorazowa opłata wynosi 5,5 tys. zł, a miesięczne 500 zł lub 3 proc. od obrotu. Opcja czwarta to 2,5 tys. opłaty jednorazowej oraz 800 zł miesięcznej (lub 3 proc. od obrotu). Ostatnia możliwość to 1 tys. zł opłaty jednorazowej oraz opłata miesięczna w tej samej wysokości (lub 4 proc. od obrotu).
– Rynek i różne możliwości finansowe franczyzobiorców zobligowały nas do przygotowania tak dużego wyboru opcji finansowych – mówi Mariusz Zarzycki, specjalista ds. rozwoju sieci franczyzowej. – Ludzie zaczynają prowadzenie biznesu dysponując różnym kapitałem na początek. Nie wszystkich stać wysoką opłatę licencyjną już na starcie. Dodatkowo teraz, od 15 listopada do końca stycznia, przygotowaliśmy promocję dla nowych franczyzobiorców. Dla tych, którzy zgłoszą się do nas i powołają na portal franchising.pl, opłata licencyjno-szkoleniowa wynosi 1 tys. zł, a miesięczna 500 zł. W ramach promocji zapewniamy też szkolenie właściciela i personelu, pakiet ulotek i plakatów reklamowych, dwa miesiące współpracy z serwisem zamówień on line bez kosztów obsługi, 2 tys. sztuk kuponów rabatowych o wartości 10 zł każdy i odzież firmową z logo Express Chicken dla pracowników lokalu.

Tysiąc na metr

Oczywiście pakiet szkoleń oraz kampania reklamowa to stałe elementy wsparcia, jakie franczyzodawca zapewnia partnerom. Oprócz tego franczyzobiorcy otrzymują też m.in. projekt wizualny lokalu, pomoc w przygotowaniu projektu technicznego i odbiorach Sanepidu, wsparcie w planowaniu dostaw, dostęp do sieci dostawców, możliwość nieodpłatnego użyczenia części sprzętu gastronomicznego i wyposażenia. Minimalna kwota inwestycji to 30 tys. zł.
– Wystarczy na uruchomienie małego lokalu, wielkości 30-40 m2 zapewnia Mariusz Zarzycki. – Oczywiście im większa powierzchnia, tym wyższe koszty. Szacujemy, że na metr kwadratowy lokalu należy przeznaczyć około 1 tys. zł. Jeżeli ktoś nie dysponuje środkami własnymi, możemy pomóc w uzyskaniu dofinansowania. Współpracujemy np. z firmą, która zajmuje się przygotowywaniem biznesplanów na potrzeby wniosków o kredyty inwestycyjne.

Preferowana lokalizacja dla lokali Express Chicken to miasta powyżej 50 tys. mieszkańców.
 – Ale niektóre nasze lokale działają z sukcesem w o wiele mniejszych miejscowościach – mówi Mariusz Zarzycki.