16.11.2015

Franczyza w rytmach dance

Franczyzodawca Lejdis Studio nie obawia się, że moda na naukę tańca przeminie, a w szkołach zabraknie klientów. W ofercie ma bowiem zajęcia łączące fitness z tańcem, które cieszą się dużą popularnością.

Pierwsza szkoła Lejdis Studio została otwarta w centrum Łodzi, na Placu Wolności, w 2012 roku. W ofercie szkoły znalazły się zajęcia łączące fitness z tańcem: od burleski, fit dance, sexy dance, oriental dance, taniec na szpilkach, aż po oczko w głowie firmy —  pole dance, czyli taniec na rurze. Obecnie działają dwa studia w Łodzi oraz trzy w Warszawie i po jednym w Stalowej Woli, Częstochowie, Zgierzu i Pabianicach, a Lejdis Studio jest siecią i sprzedaje swój przepis na sukces jako franczyzę.

Tancerka szkoły Lejdis Studio Fot. Lejdis Studio

W ofercie szkoły Lejdis Studio są zajęcia łączące fitness z tańcem: od burleski, fit dance, sexy dance, oriental dance, taniec na szpilkach, aż po oczko w głowie firmy — pole dance, czyli taniec na rurze. Obecnie w sieci działają dwie szkoły w Łodzi oraz trzy w Warszawie i po jednej w Stalowej Woli, Częstochowie, Zgierzu i Pabianicach.

Szkoły franczyzowe marki Lejdis Studio są otwierane zazwyczaj w centrach miast zamieszkałych przez co najmniej 10 tys. mieszkańców.

Dbamy o to, by dojazd do nich samochodem, rowerem i komunikacją miejską był dogodny. Zawracamy też uwagę na wygląd i otoczenie szkół – radzimy franczyzobiorcom, by powstawały one w nowych lub świeżo wyremontowanych budynkach. Franczyzobiorcy zwykle samodzielnie poszukują lokali, ale my oczywiście służymy radą również i na tym etapie – mówi Malwina Wadas, menedżer ds. sieci franczyzowej Lejdis Studio.

Lokal, w którym będzie mieścić się szkoła tańca powinien mieć około 130 m2, z czego sala do ćwiczeń musi mieć co najmniej 60 m2. Ważna jest również wysokość pomieszczeń – by wstawić rurki do pole dance muszą mieć one przynajmniej 3 metry wysokości.

Oczywiście niezbędne jest przyłączenie do mediów. Miejsce, w którym odbywają się zajęcia fitness oraz taneczne koniecznie musi być wyposażone w toaletę i prysznic. Każde studio musi mieć również wyznaczoną szatnię oraz recepcję.

Osoba, która chciałaby zostać franczyzobiorcą Lejdis Studio powinna posiadać minimum 35 tys. zł na otwarcie szkoły. 10 tys. zł trzeba zapłacić za licencję franczyzową, pozostałą kwotę pochłonie remont i adaptacja lokalu na potrzeby szkoły tańca. W trakcie współpracy franczyzobiorca będzie zobowiązany do uiszczania na rzecz franczyzodawcy opłaty miesięcznej w wysokości 1 tys. zł oraz raz w roku 3 tys. zł na fundusz marketingowy.

Konkurencja depcze po piętach

Moda na biznes związany z tańcem i fitnessem nastała kilka lat temu. Otworzyło się wówczas wiele szkół tańca. Co zrobić, by wygrać z konkurencją?

Trzeba się nieustannie rozwijać. Staramy się być zawsze krok przed najnowszymi trendami – mówi Malwina Wadas.

W myśl tej zasady oprócz zajęć pole dance szkoły Lejdis Studio proponują klientom m.in. ćwiczenia wykonywane z obciążeniem własnego ciała z użyciem specjalnych taśm, ćwiczenia na trampolinach, czy taniec na kołach cyrkowych aerial hoop, którego próżno szukać w innych studiach fitness.

I ta strategia się sprawdza. Sieć szybko się rozrasta i zyskuje na popularności – zapewnia Malwina Wadas.