23.11.2015

Zarabiaj w domu

Miniwydawnictwo książkowe to idealny biznes dla tych, którzy chcieliby pracować w domu – mówi Rafał Kwiatkowski, dyrektor wydawnictwa Niebieski Słoń.

Na czym polega unikalność oferty wydawnictwa Niebieski Słoń?
Dużo na rynku zabawek i książek jest produkowanych masowo. Od jakiegoś czasu zrobiła się moda na produkty wytwarzane manufakturowo, czyli ręcznie, jak np. ubrania, gadżety. Wydawnictwo „Niebieski Słoń” sprzedaje personalizowanie książki. Osoba, która zamawia książkę, wskazuje, jak na imię ma dziecko dla którego będzie ona prezentem. I pociecha otrzymuje książkę, której jest głównym bohaterem. To naprawdę oryginalny prezent, który można nabyć w naszym sklepie internetowym lub bezpośrednio u naszych biorców licencji.

Rafał Kwiatkowski, franczyzodawca Modrego Słonia Fot. Modry Słoń

Franczyzobiorca Niebieskiego Słonia sprzedaje około 800-1400 szt książek rocznie. Najlepszym okresem sprzedażowym są okolice świąt Bożego Narodzenia, komunii, dnia dziecka, zakończenia roku szkolnego. Roczny zysk franczyzobiorcy może wynosić około 16-24 tys. zł, a nawet więcej.
Rafał Kwiatkowski

Kto może zostać waszym franczyzobiorcą i jakie warunki musi spełnić?
To idealny biznes dla osób, które znają wielu rodziców. Miniwydawnictwo Niebieski Słoń można uruchomić w domu, ale równie dobrze działalność sprawdza się w centrach handlowych i księgarniach. Wystarczy posiadać komputer z oprogramowaniem do edycji bajek, laserową drukarkę i zszywacz. Trzeba też dysponować 1,8 tys. zł na inwestycję, plus zakup półproduktów potrzebnych do wydrukowania 120 książek. Inwestycja zwraca się już po sprzedaży 100 książek.

Ile książek rocznie sprzedaje średnio franczyzobiorca sieci? Na jakie zyski może liczyć?
Franczyzobiorca sprzedaje około 800-1400 sztuk książek rocznie. Najlepszym okresem sprzedażowym są okolice świąt Bożego Narodzenia, komunii, dnia dziecka, zakończenia roku szkolnego. Opłacalna jest też sprzedaż w przedszkolach. Roczny zysk franczyzobiorcy może wynosić około 16-24 tys. zł, a nawet więcej.

Jakie macie pomysły na rozwój biznesu w najbliższych latach?
Chcemy wprowadzić do sprzedaży personalizowane książki w innych językach, tj. angielskim i niemieckim. Dzieci zaczynają uczyć się języków bardzo wcześniej, dlatego zamierzamy zaproponować im książki, po które chętnie sięgną.

Rozmawiała Anna Smolińska

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0