Franczyzobiorca Niebieskiego Słonia sprzedaje około 800-1400 szt książek rocznie. Najlepszym okresem sprzedażowym są okolice świąt Bożego Narodzenia, komunii, dnia dziecka, zakończenia roku szkolnego. Roczny zysk franczyzobiorcy może wynosić około 16-24 tys. zł, a nawet więcej.
Rafał Kwiatkowski
Poniedziałek
23.11.2015
Miniwydawnictwo książkowe to idealny biznes dla tych, którzy chcieliby pracować w domu – mówi Rafał Kwiatkowski, dyrektor wydawnictwa Niebieski Słoń.
 

Na czym polega unikalność oferty wydawnictwa Niebieski Słoń?
Dużo na rynku zabawek i książek jest produkowanych masowo. Od jakiegoś czasu zrobiła się moda na produkty wytwarzane manufakturowo, czyli ręcznie, jak np. ubrania, gadżety. Wydawnictwo „Niebieski Słoń” sprzedaje personalizowanie książki. Osoba, która zamawia książkę, wskazuje, jak na imię ma dziecko dla którego będzie ona prezentem. I pociecha otrzymuje książkę, której jest głównym bohaterem. To naprawdę oryginalny prezent, który można nabyć w naszym sklepie internetowym lub bezpośrednio u naszych biorców licencji.

Kto może zostać waszym franczyzobiorcą i jakie warunki musi spełnić?
To idealny biznes dla osób, które znają wielu rodziców. Miniwydawnictwo Niebieski Słoń można uruchomić w domu, ale równie dobrze działalność sprawdza się w centrach handlowych i księgarniach. Wystarczy posiadać komputer z oprogramowaniem do edycji bajek, laserową drukarkę i zszywacz. Trzeba też dysponować 1,8 tys. zł na inwestycję, plus zakup półproduktów potrzebnych do wydrukowania 120 książek. Inwestycja zwraca się już po sprzedaży 100 książek.

Ile książek rocznie sprzedaje średnio franczyzobiorca sieci? Na jakie zyski może liczyć?
Franczyzobiorca sprzedaje około 800-1400 sztuk książek rocznie. Najlepszym okresem sprzedażowym są okolice świąt Bożego Narodzenia, komunii, dnia dziecka, zakończenia roku szkolnego. Opłacalna jest też sprzedaż w przedszkolach. Roczny zysk franczyzobiorcy może wynosić około 16-24 tys. zł, a nawet więcej.

Jakie macie pomysły na rozwój biznesu w najbliższych latach?
Chcemy wprowadzić do sprzedaży personalizowane książki w innych językach, tj. angielskim i niemieckim. Dzieci zaczynają uczyć się języków bardzo wcześniej, dlatego zamierzamy zaproponować im książki, po które chętnie sięgną.

Rozmawiała Anna Smolińska


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

10 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Centra handlowe na celowniku

Jak dla mnie to wszystko padnie. Teraz wszystko Polacy kupują w necie! Drogie ciuchy u nas nie mają racji bytu. ____________________ http://szkolaglownahandlowawwarszawie.edu.pl

5 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Pieluszki typu pampers

Pieluchy Dada sa chybacałkiem niezłe. Za moich czasów ich nie było, albo miały kiepską renomę. Teraz widzę, że używa ich sporo dzieciaków, więc chyba dają radę?...

10 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Place zabaw we franczyzie

Te place zabaw są świetne. ____________________ Pisanie prac z Logistyki

9 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Dzięki za podpowiedzi. _____________________ Pisanie prac licencjackich z Logistyki

4 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Witam wszystkich! Macie już pomysł na prezent dla dzieciaków? Ja się zastanawiam nad takimi balonikami...

4 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018