Franczyzobiorca Niebieskiego Słonia sprzedaje około 800-1400 szt książek rocznie. Najlepszym okresem sprzedażowym są okolice świąt Bożego Narodzenia, komunii, dnia dziecka, zakończenia roku szkolnego. Roczny zysk franczyzobiorcy może wynosić około 16-24 tys. zł, a nawet więcej.
Rafał Kwiatkowski
Poniedziałek
23.11.2015
Miniwydawnictwo książkowe to idealny biznes dla tych, którzy chcieliby pracować w domu – mówi Rafał Kwiatkowski, dyrektor wydawnictwa Niebieski Słoń.
 

Na czym polega unikalność oferty wydawnictwa Niebieski Słoń?
Dużo na rynku zabawek i książek jest produkowanych masowo. Od jakiegoś czasu zrobiła się moda na produkty wytwarzane manufakturowo, czyli ręcznie, jak np. ubrania, gadżety. Wydawnictwo „Niebieski Słoń” sprzedaje personalizowanie książki. Osoba, która zamawia książkę, wskazuje, jak na imię ma dziecko dla którego będzie ona prezentem. I pociecha otrzymuje książkę, której jest głównym bohaterem. To naprawdę oryginalny prezent, który można nabyć w naszym sklepie internetowym lub bezpośrednio u naszych biorców licencji.

Kto może zostać waszym franczyzobiorcą i jakie warunki musi spełnić?
To idealny biznes dla osób, które znają wielu rodziców. Miniwydawnictwo Niebieski Słoń można uruchomić w domu, ale równie dobrze działalność sprawdza się w centrach handlowych i księgarniach. Wystarczy posiadać komputer z oprogramowaniem do edycji bajek, laserową drukarkę i zszywacz. Trzeba też dysponować 1,8 tys. zł na inwestycję, plus zakup półproduktów potrzebnych do wydrukowania 120 książek. Inwestycja zwraca się już po sprzedaży 100 książek.

Ile książek rocznie sprzedaje średnio franczyzobiorca sieci? Na jakie zyski może liczyć?
Franczyzobiorca sprzedaje około 800-1400 sztuk książek rocznie. Najlepszym okresem sprzedażowym są okolice świąt Bożego Narodzenia, komunii, dnia dziecka, zakończenia roku szkolnego. Opłacalna jest też sprzedaż w przedszkolach. Roczny zysk franczyzobiorcy może wynosić około 16-24 tys. zł, a nawet więcej.

Jakie macie pomysły na rozwój biznesu w najbliższych latach?
Chcemy wprowadzić do sprzedaży personalizowane książki w innych językach, tj. angielskim i niemieckim. Dzieci zaczynają uczyć się języków bardzo wcześniej, dlatego zamierzamy zaproponować im książki, po które chętnie sięgną.

Rozmawiała Anna Smolińska


POPULARNE NA FORUM

Centra handlowe na celowniku

Sklepy online teraz przezywają prawdziwy rozkwit.

7 wypowiedzi
ostatnia 27.08.2018
Centra handlowe na celowniku

Thanks for sharing.I found a lot of interesting information here. A really good post, very thankful and hopeful that you will write many more posts like this one. - happy...

7 wypowiedzi
ostatnia 25.08.2018
Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes

Ja polecam Wam książeczki Wydawnictwa MD Monika Duda https://www.wydawnictwomd.pl/ W swojej ofercie mają piękne bajeczki, kolorowanki, książki edukacyjne w rozsądnych cenach

61 wypowiedzi
ostatnia 31.07.2018
Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

10 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Centra handlowe na celowniku

Jak dla mnie to wszystko padnie. Teraz wszystko Polacy kupują w necie! Drogie ciuchy u nas nie mają racji bytu. ____________________ http://szkolaglownahandlowawwarszawie.edu.pl

7 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Pieluszki typu pampers

Pieluchy Dada sa chybacałkiem niezłe. Za moich czasów ich nie było, albo miały kiepską renomę. Teraz widzę, że używa ich sporo dzieciaków, więc chyba dają radę?...

10 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018