Mateusz Grzesiak, międzynarodowy trener i coach rozwoju osobistego przeszkolił uczestników DOZ Forum w zakresie motywacji sprzedaży.
Piątek
27.11.2015
DOZ Forum, coroczne spotkanie dla obecnych i potencjalnych franczyzobiorców, organizowane przez największą sieć aptek w Polsce odbyło się w Łodzi. Głównym bohaterem spotkania była marka własna.
 

W spotkaniu wzięło udział kilkuset obecnych i przyszłych franczyzobiorców sieci DOZ Aptek dbam o zdrowie. Jednym z podstawowych założeń spotkania było wprowadzenie uczestników w strategię firmy w zakresie marki własnej, którą DOZ wprowadza do oferty aptek.

– Zaufanie do marek własnych systematycznie rośnie, od lat poprawia się również jakość tych produktów – wyjaśnia Rafał Obarzanek, dyrektor operacyjny ds. sprzedaży franczyzowej DOZ SA. – Z punktu widzenia franczyzobiorcy wprowadzenie marki własnej do oferty DOZ Aptek dbam o zdrowie to szansa na podniesienie rentowności aptecznego biznesu. Tym bardziej, że artykuły DOZ Product cieszą się ogromną popularnością wśród pacjentów.

Obecni i przyszli franczyzobiorcy firmy wzięli również udział w warsztatach dedykowanych farmaceutom oraz wysłuchali szeregu wykładów. Mateusz Grzesiak, międzynarodowy trener i coach rozwoju osobistego przeszkolił uczestników w zakresie motywacji sprzedaży. Andrzej Klesyk, prezes zarządu PZU SA, opowiedział o ewolucji marki PZU i obecnym wizerunku firmy. Stephane Antiga, selekcjoner męskiej reprezentacji Polski w siatkówkę wtajemniczył gości w arkana motywowania zespołu w drodze do sukcesu. Dla obecnych na sali farmaceutów cenną porcją wiedzy było również wystąpienie Clive’a Sillito, eksperta z Wielkiej Brytanii, który scharakteryzował światowe trendy na rynku farmaceutycznym.

Takie spotkania, poza ich profesjonalną wartością, służą budowaniu więzi oraz poczucia wspólnej odpowiedzialności za markę. Dla obecnych franczyzobiorców są szansą do wymiany doświadczeń, zaś dla kandydatów okazją do zajrzenia w głąb firmy, poczucia jej ducha i doświadczenia czym jest marka DOZ – dodaje Rafał Obarzanek.

W sieci DOZ działa obecnie około tysiąca aptek, z czego blisko 40 proc. prowadzonych jest na zasadzie franczyzy.


Profil mężczyzny
Łukasz Michalak
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Optyk ma różowe okulary

Dobry optyk to taki który rozumie swojego pacjenta. Dlatego warto dobrze wybrać salon optyczny. Ja korzystam z oferty optyk olsztyn

22 wypowiedzi
ostatnia 19.06.2018
Witaminowe eldorado

Witam serdecznie. Co sądzicie na temat tego czy witamina d3 jest potrzebna w diecie. Tak się zastanawiam bo widzę że jest teraz szał na różnego rodzaju suplementy, a tej...

1 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Własny biznes w Anglii

Jeśli mieszkasz i prowadzisz działalność w Anglii oraz korzystasz z usług doradczych to zapraszam na stronę http://accountancy4you.com/pl/. Accountancy 4 You to polskie...

28 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Preparaty odchudzające

Do takich preparatów lepiej jest jednak podejść z pewnym dystansem. Jednym z najlepszych wyjść jest jak dla mnie na chwilę obecną dieta odchudzająca w postaci...

31 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Salon optyczny: Biznes, który wpada w oko

Myślę, ze zdecydowanie warto się z tym zapoznać! --- http://specjalistka-ortodonta.pl/

6 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Optyk ma różowe okulary

Sklepy optyczne stacjonarne maja sens ponieważ wiele osób nie wie w jakich okularach będzie się dobrze czuło. I na miejscu może sobie przymierzyć wiele par, zorientować...

22 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
impossible game

I'm delighted with your site, nowhere else did I find so much useful and up-to-date information 192.168.O.1

5 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018
Prywatna przychodnia lekarska: Popyt na zdrowie

Napędzają je szczególnie choroby przewlekłe czy długtrwała terapia. Plus w nfz nie zrozumieją twojego podejścia do profilaktyki. Ja np. chciałem poprawić...

19 wypowiedzi
ostatnia 06.06.2018