27.11.2015

Fachowo o aptekach

DOZ Forum, coroczne spotkanie dla obecnych i potencjalnych franczyzobiorców, organizowane przez największą sieć aptek w Polsce odbyło się w Łodzi. Głównym bohaterem spotkania była marka własna.

W spotkaniu wzięło udział kilkuset obecnych i przyszłych franczyzobiorców sieci DOZ Aptek dbam o zdrowie. Jednym z podstawowych założeń spotkania było wprowadzenie uczestników w strategię firmy w zakresie marki własnej, którą DOZ wprowadza do oferty aptek.

Forum DOZ Fot. DOZ

Mateusz Grzesiak, międzynarodowy trener i coach rozwoju osobistego przeszkolił uczestników DOZ Forum w zakresie motywacji sprzedaży.

– Zaufanie do marek własnych systematycznie rośnie, od lat poprawia się również jakość tych produktów – wyjaśnia Rafał Obarzanek, dyrektor operacyjny ds. sprzedaży franczyzowej DOZ SA. – Z punktu widzenia franczyzobiorcy wprowadzenie marki własnej do oferty DOZ Aptek dbam o zdrowie to szansa na podniesienie rentowności aptecznego biznesu. Tym bardziej, że artykuły DOZ Product cieszą się ogromną popularnością wśród pacjentów.

Obecni i przyszli franczyzobiorcy firmy wzięli również udział w warsztatach dedykowanych farmaceutom oraz wysłuchali szeregu wykładów. Mateusz Grzesiak, międzynarodowy trener i coach rozwoju osobistego przeszkolił uczestników w zakresie motywacji sprzedaży. Andrzej Klesyk, prezes zarządu PZU SA, opowiedział o ewolucji marki PZU i obecnym wizerunku firmy. Stephane Antiga, selekcjoner męskiej reprezentacji Polski w siatkówkę wtajemniczył gości w arkana motywowania zespołu w drodze do sukcesu. Dla obecnych na sali farmaceutów cenną porcją wiedzy było również wystąpienie Clive’a Sillito, eksperta z Wielkiej Brytanii, który scharakteryzował światowe trendy na rynku farmaceutycznym.

Takie spotkania, poza ich profesjonalną wartością, służą budowaniu więzi oraz poczucia wspólnej odpowiedzialności za markę. Dla obecnych franczyzobiorców są szansą do wymiany doświadczeń, zaś dla kandydatów okazją do zajrzenia w głąb firmy, poczucia jej ducha i doświadczenia czym jest marka DOZ – dodaje Rafał Obarzanek.

W sieci DOZ działa obecnie około tysiąca aptek, z czego blisko 40 proc. prowadzonych jest na zasadzie franczyzy.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Łukasz Michalak

dziennikarz
Napisz do autora