Franczyzodawca Grupy Nowa Farmacja twierdzi, że inwestycja w aptekę zwraca się między drugim a piątym rokiem działalności.
Środa
09.12.2015
Franczyzodawca Nowej Farmacji podsumowuje 2015 rok i snuje plany na kolejny. Ma być więcej otwarć.
 

Rok 2015 Grupa Nowa Farmacja może zaliczyć do udanych. Sieć powiększyła się o 18 punktów, a obecnie liczy 40 aptek własnych i 21 franczyzowych. Ostatnie apteki otwarto m.in. w Bełchatowie, Ciechanowie, Kluczborku, Grudziądzu, Krakowie i Klukowie.
– Kolejne  apteki własne i franczyzowe powstaną w pierwszym kwartale 2016r. Mamy już podpisane umowy najmu i umowy franczyzy, ale  z różnych względów ich otwarcia zaplanowaliśmy na przyszły rok – zapowiada Beata Kiernozek, kierownik ds. kluczowych klientów w Grupie Nowa Farmacja.

Planowaną na 2015 rok liczbę 60 aptek udało się przekroczyć już w listopadzie. Założenia na kolejny dotyczą 20 otwarć, ale franczyzodawca podkreśla, że postawi na jakość, nie na ilość.
– Bierzemy pod uwagę różne czynniki m.in. lokalizację, konkurencję, liczbę mieszkańców w danej miejscowości. Zdarza się, że zmuszeni jesteśmy odmówić podpisania umowy franczyzy czy najmu, jeżeli nie widzimy szans na prowadzenie biznesu w danej lokalizacji – podkreśla Beata Kiernozek.

Większość aptek otwieranych w sieci Nowa Farmacja powstaje od podstaw, choć zdarzają się franczyzobiorcy, którzy już prowadzą własny biznes i chcą zmienić dotychczasowy szyld.
– Franczyzobiorca nie musi być farmaceutą, dobrze jednak, gdy posiada doświadczenie biznesowe. Z drugiej strony osoba niedoświadczona w biznesie także ma szansę osiągnąć sukces, o ile zastosuje się do zaproponowanych przez nas rozwiązań – tłumaczy Beata Kiernozek. – Zwracamy uwagę na chęć dynamicznego rozwoju firmy, bardzo wysoki poziom kwalifikacji oraz możliwość sprostania wymaganiom finansowym.

Te w branży aptecznej są dość wysokie  w 2014 roku średnia inwestycja we franczyzową aptekę sięgnęła ponad 181 tys. zł. Franczyzodawca Nowej Farmacji nie podaje konkretnych kwot potrzebnych do urządzenia lokalu. Opłata wstępna ustalana jest indywidualnie, a opłata stała wynosi 1 proc. od obrotu.
– Na rentowność każdej apteki składa się wiele czynników takich jak: lokalizacja, konkurencja, czynsz, liczba pracowników. Konkurencja dyktuje warunki, na jakich będziemy prowadzić politykę cenową apteki. W przypadku czynszu staramy się nie przekraczać kwoty rzędu 10 tys. zł. Wynagrodzenia dla kierownika apteki, magistra farmacji czy technika różnią się w zależności od regionu Polski. Im dalej od uniwersytetu medycznego, tym zdecydowanie wyższe – mówi Beata Kiernozek.

Na rynku aptecznym widoczne są tendencje podobne do tych widocznych na rynku sklepów spożywczych. Liczba aptek rośnie, a istniejące w coraz częściej przystępują do grup zakupowych i sieci franczyzowych. Ich właściciele liczą na lepsze warunki zakupu towaru, a także korzyści marketingowe.
– Apteki się zamykają, są przejmowane, część aptek otwiera się w tych samych lokalizacjach, są też nowe otwarcia. W  roku 2015 w stosunku do roku 2014 przybyło ponad 200 aptek. Rynek dąży jednak do konsolidacji – komentuje Beata Kiernozek.


POPULARNE NA FORUM

Optyk ma różowe okulary

To może być bardzo ciekawy artykuł. ______________ Magisterskie prace z anglistyki

18 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Optyk ma różowe okulary

my całą rodziną uczęszczamy do http://perfektvision.pl/. Porównując inne salony to naprawdę wyróżniają się ceną i jakością okularów

18 wypowiedzi
ostatnia 11.04.2018
Firma w zgodzie z naturą

Warto też zadbać o artykuły bhp które są w zgodzie z naturą, np polecam zajrzeć tutaj: http://www.bhpnawigator.com.pl/ , mają naprawdę świetną ofertę.

7 wypowiedzi
ostatnia 29.03.2018
Salon optyczny: Biznes, który wpada w oko

Thanks to you! happy wheels full game online. moto x3m 2 online.

4 wypowiedzi
ostatnia 28.03.2018
Własny biznes w Anglii

Załatwianie spraw za granicą jest czasami bardzo ciężkie, bo nie wszystko rozumiemy, ale jeśli chodzi o Anglię, to nie powinno być z tym większehgo kłopotu. Jest...

27 wypowiedzi
ostatnia 21.03.2018
Własny biznes w Anglii

Z tego co ja sie orientuje to warto aktualnie tam zalozyc biznes. Wszystko od strony przepisow jest o wiele latwiejsze. Mam znajomego ktory tam prowadzi od dluzszego czasu...

27 wypowiedzi
ostatnia 18.03.2018
Preparaty odchudzające

Zależy od zainteresowań warto robić to co się lubi. Mój znajomy niedawno otworzył własną znajomość jako trener personalny, ale od dawna się tym interesował i...

30 wypowiedzi
ostatnia 18.03.2018
Apteka, wykończenie lokalu

Teraz weszła jakaś Apteka dla Aptekarza i biznes aptekarski się pogorszy.__________________________________politechnikapoznan.eu

18 wypowiedzi
ostatnia 16.03.2018
zobacz więcej na forum