23.12.2015

Capital Realty ma chrapkę na Europę

Litewska sieć biur nieruchomości chce zdobyć uznanie za granicą. Na razie poszuka franczyzobiorców w polskich miastach powyżej 200 tys. mieszkańców.

Marka Capital Realty powstała w 2013 roku. Jej matecznikiem jest Wilno, gdzie otwarto pierwsze biura nieruchomości sieci. Obecnie na Litwie działa ich 15. Teraz właściciel konceptu chce spróbować swoich sił na rynku europejskim, a w pierwszej kolejności będzie starał się zaistnieć nad Wisłą. Na celownik bierze miasta powyżej 200 tys. mieszkańców.
– Chcemy być pierwszą w branży globalną grupą z europejskimi korzeniami. Nasz rozwój charakteryzuje się tym, że nie zamierzamy sprzedawać licencji typu master ani podpisywać umów z wyłącznością na krajowy rynek. Zamierzamy natomiast współpracować bezpośrednio z każdym franczyzobiorcą. Każde biuro może liczyć na wsparcie z centrali – zapowiada Aistė Naujokaitytė, menedżer ds. rekrutacji franczyzowej Capital Realty.

Szklany biurowiec w Warszawie Fot. sxc.hu, windchaser

Inwestycja we własne biuro Capital Realty waha się między 10 a 35 tys. euro i zależy od zakresu prac remontowych w lokalu.

Pakiet franczyzowy składa się z narzędzi sprzedażowych, które mają ułatwić franczyzobiorcom sprzedaż nieruchomości. Otrzymują oni sprawdzony model biznesowy, markę, szkolenia i wsparcie na początku oraz w trakcie prowadzenia firmy.
– Idealny kandydat na naszego franczyzobiorcę to przedsiębiorcza osoba z otwartą głową. Oczywiście najlepiej, gdyby miała doświadczenie w branży nieruchomości, przynajmniej dziesięcioletnie – mówi Aistė Naujokaitytė.

Inwestycja we własne biuro Capital Realty waha się między 10 a 35 tys. euro i zależy od zakresu prac remontowych w lokalu. Umowa franczyzowa podpisywana jest na pięć lat. Franczyzobiorca odprowadza do centrali miesięczną opłatę franczyzową w wysokości 20 euro, powiększoną o 5 proc. uzyskiwanych przychodów. Oprócz tego musi też ponieść koszty wynikające z rocznego planu marketingowego, ustalonego wspólnie z franczyzodawcą przy uwzględnieniu specyfiki lokalnego rynku.
– Inwestycja początkowa powinna zwrócić między 18 a 24 miesiącem prowadzenia działalności – szacuje Aistė Naujokaitytė.

Na polskim rynku pośrednictwa w nieruchomościach działaja 23 sieci franczyzowe. Wśród nich dominują koncepty o polskich korzeniach.