W Polsce Silcare ma dziewięć własnych punktów sprzedaży. Od tego roku firma postanowiła rozwijać się we franczyzie. Na razie otwarto jeden punkt franczyzowy.
Poniedziałek
28.12.2015
Firma Silcare chce otwierać we franczyzie drogerie i wyspy handlowe.
 

Firma Silcare to producent i dystrybutor kosmetyków. Oferuje m.in. żele UV, produkty do pielęgnacji i stylizacji paznokci, sprzęt do zabiegów manicure i pedicure, kosmetyki do pielęgnacji ciała, dłoni i stóp. Swoje produkty sprzedaje w Europie, Ameryce Północnej i Południowej oraz Azji. W Polsce firma ma dziewięć własnych punktów sprzedaży. Od tego roku postanowiła rozwijać się we franczyzie. Na razie otwarto jeden punkt franczyzowy, a Silcare aktywnie poszukuje kolejnych partnerów.

Placówki z logo Silcare można otwierać w dwóch formach. Inwestycja w wyspę handlową zaczyna się od 40 tys. zł. W tej kwocie zawiera się opłata wstępna (15 tys. zł) oraz pierwsze zatowarowanie.
– Franczyzodawca otrzymuje od nas gotowe stoisko na cały czas trwania umowy – informuje Aleksandra Trojak, menedżer ds. rozwoju marki Silcare.

W przypadku drogerii, opłata wstępna wzrasta do 25 tys. zł. Licencjodawca obliczył szacunkowe koszty dla przygotowania sklepu o wielkości 40 m2 – wraz z zatowarowaniem i wyposażeniem w meble – na mniej więcej 38,5 tys. zł. Franczyzodawca nie pobiera opłat miesięcznych, ale franczyzobiorca zobowiązany jest do kupna towaru od centrali. Zarabia na marży z jego sprzedaży.

W ramach pakietu franczyzowego licencjodawca gwarantuje m.in. kompleksowe szkolenia produktowe, z visual merchandisingu, obsługi klienta, technik sprzedaży. Zapewnia też materiały marketingowe, promocję na skalę ogólnokrajową oraz w lokalnych placówkach.

Franczyzodawca szacuje, że biznes powinien zacząć być rentowny po pół roku od otwarcia.
– Zależy nam na otwarciu punktu franczyzowego w każdej większej miejscowości oraz w miastach, w których nie mamy własnej drogerii – dodaje Aleksandra Trojak.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Mydlarnia dla męża i żony

To może być bardzo ryzykowny biznes. Nie chciałbym konkurować z takim Rossmanem. ____________________________ Prace dyplomowe z kosmetologii i nie tylko

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Zastanawiam się nad Organique...

Pierwsze słyszę o tej firmie. Trzeba to wszystko dobrze skalkulować. ________________________ Pisanie magisterskich prac z kosmetologii

2 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Perfumy na mililitry

Popularyzacja internetu i penetracja Rossmana sprawia, że bardzo ciężko jest w takim biznesie dojść do wielkich pieniędzy. _______________________ Kosmetologia - pisanie...

81 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Powiedziała YES

Yes ma bardzo fajne produkty. To jest bardzo fajna opcja. __________________________ pracemagisterskie.info

11 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Moim zdaniem złoto i srebro wyszło już z mody. Nie ma sensu w to inwestować. _________________________ http://pracemagisterskie.info

63 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Great

Well, as I said earlier keep reading and you will find the answer to that “how to?”. free robux generator no surveys

4 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Rękodzieło - scrapbooking

Cześć, mam rękodzieło rekodziełem ale ja mam inne konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z...

2 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Nie przemawia to do mnie, lepiej już zainwestować na giełdzie.

63 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018