W Polsce istnieje wiele tradycyjnych pralni, ale nie ma takich, które proponują usługi naprawdę wysokiej jakości.
Gregorio Hernansanz, menedżer działu zagranicznego Pressto Enterprises
Niedziela
17.01.2016
Usługi pralnicze z biegiem czasu staną się coraz bardziej popularne – uważa Gregorio Hernansanz, menedżer działu zagranicznego Pressto Enterprises.
 

Czy polski rynek jest atrakcyjny dla firm sektora pralniczego?
Oczywiście. Jak długo w danym kraju rozwija się społeczeństwo, tak długo rozwijają się także pewne sektory usług. Polski rynek jest bardzo atrakcyjny, zwłaszcza dla tych graczy, którzy mają do zaoferowania najwyższe standardy. To czynnik kluczowy, jeśli bierze się pod uwagę braki, występujące w obecnej strukturze usług pralniczych. A duża grupa klientów nie jest zadowolona z ich poziomu.

Jak pan ocenia konkurencję?
W Polsce istnieje wiele tradycyjnych pralni, ale nie ma takich, które proponują usługi naprawdę wysokiej jakości. W Pressto oferujemy nie tylko najwyższej jakości pranie, ale również szeroki wachlarz usług dodatkowych, jak Presstoke (przeróbki i naprawy odzieży), Pressto Torby i Buty lub Pressto Skóra. Poza tym, staramy się dotrzeć do klientów za pośrednictwem dostaw do domu. Klienci mogą zamówić usługi za pośrednictwem naszej aplikacji mobilnej. To wszystko sprawa, że marka Pressto, w porównaniu do obecnej konkurencji, oferuje zupełnie inną koncepcję biznesu.

Czy pana zdaniem Polacy będą coraz częściej korzystać z publicznych pralni?
Istnieje duży zakres potrzeb, których klienci nie są w stanie zaspokoić samodzielnie we własnych domach. Chodzi mi np. o: usuwanie plam, pranie chemiczne, delikatne czyszczenie odzieży na sucho i na mokro, pranie rzeczy o dużych rozmiarach, czyszczenie skóry lub po prostu zwykłe pranie i prasowane. W związku z tym usługi pralnicze z upływem czasu staną się coraz bardziej popularne. Powodem jest m.in. zmiana stylu życia społeczeństwa, w którym czas ma dziś największą wartość.

Jaką propozycję współpracy ma Pressto dla polskich franczyzobiorców?
Nasz system franczyzowy sprawdza się już w ponad 500 pralniach, w 23 krajach na świecie. Mamy kilka modeli funkcjonowania. W Polsce szukamy obecnie masterfranczyzobiorcy, który otrzyma licencję na wszystkie. Sam wybierze ten, który wyda mu się najatrakcyjniejszy. Mogą to być więc pralnie przemysłowe, nastawione na współpracę z hotelami i restauracjami. Inna możliwość to pralnie samoobsługowe. Kolejny model przewiduje otwarcie jednej dużej pralni, czyli tzw. sklepu pilotażowego i kilku butików, czyli punktów przyjmowania i wydawania zamówień. Jesteśmy otwarci na negocjacje warunków umowy. Masterfranczyzobiorca podpisze ją na 10 lat, z możliwością przedłużenia na 10 kolejnych. Do jego obowiązków będzie należała rozbudowa sieci w Polsce na zasadzie subfranczyzy.

Rozmawiała Monika Wojniak-Żyłowska


POPULARNE NA FORUM

Gdzie kupić meble do warsztatu?

Moim zdaniem mówiąc o wyposażeniu warsztatu, warto pomyśleć także o takich produktach, jak spreżarki. Duży ich wybór znajdziemy w ofercie Almig...

56 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2018
Pralnia: Czysty zysk

Bardzo dobre pytanie, i moim zdaniem super sprawa jesli cheszto zrobić w duzy miescie to nawet takie coś jak Extra Clean - usługi porządkowe sie utrzyma

3 wypowiedzi
ostatnia 19.04.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

magazyny samoobsługowe to świetna sprawa, szukam teraz czegoś w Krakowie, może ktoś coś? :)

1 wypowiedzi
ostatnia 19.04.2018
Drukują i zarabiają

Świetna sprawa, jeśli szukacie akcesoriów do drukarek to polecam zajrzeć tutaj: Raf Tech - tusze do drukarek mają świetną ofertę i warto z nimi wejść we współpracę.

8 wypowiedzi
ostatnia 16.04.2018
Fotografia ślubna

Jeśli chodzi o sprawy ślubne to polecam zainteresować się takim czymś jak agencje ślubne ja np polecam tą: http://mr-mrs.com.pl/ , są bardzo dobrzy w tym co robią i...

2 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Sprzedaż zaproszeń ślubnych - czy to się opłaca?

http://stronawesela.pl

16 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Sprzedaż zaproszeń ślubnych - czy to się opłaca?

Zawsze można odsprzedawać gotowe zaproszenia: https://stronawesela.pl/ ma taką opcje szukasz klientów dostajesz rabat partnera np 15% i to twój zarobek.

16 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Fotografia ślubna

Cześć, czy ktoś z Was ma doświadczenie w fotografii ślubnej? Czy jest to opłacalny biznes? Zainspirowałam się pięknym zdjęciami i chciałabym też działać w tym...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.04.2018
zobacz więcej na forum