Głównym zadaniem franczyzobiorcy MikroTV jest sprzedaż reklam oraz kuponów rabatowych do gazety. Biznes też można prowadzić w domu. Na początek trzeba tylko mieć komputer i telefon oraz 4 tys. na opłatę licencyjną.
Piątek
29.01.2016
Franczyzodawca MikroTV poszukuje osób zainteresowanych wydawaniem gazety z programem TV i kuponami rabatowymi. Biznes ten można prowadzić w domu.
 

MikroTV to dwutygodnik zawierający program telewizyjny dla siedmiu najpopularniejszych stacji tv, krzyżówkę, sudoku oraz kupony rabatowe. Pismo ma 16 stron i jest gazetą reklamową.

Co istotne dla osób nieposiadających zbyt dużego kapitału na start, biznes też można prowadzić w domu. Na początek trzeba tylko mieć komputer i telefon oraz 4 tys. na opłatę licencyjną. Głównym zadaniem franczyzobiorcy jest sprzedaż reklam oraz kuponów rabatowych do gazety.

Przyszły franczyzobiorca MikroTV ma do wyboru trzy warianty współpracy: wariant srebrny, złoty i platynowy. Najdroższy wariant platynowy kosztuje 1199,99 zł miesięcznie i obejmuje pełną obsługę graficzną każdego wydania dwutygodnika franczyzobiorcy. Przy współpracy w wariancie złotym trzeba liczyć się z wydatkiem 499 zł. Obejmuje on pomoc graficzną przy sześciu projektach w miesiącu. Najtańszym – i zarazem najczęściej wybieranym – jest wariant srebrny, za który trzeba zapłacić 299 zł miesięcznie. Przy tej opcji współpracy franczyzobiorca sam we własnym zakresie musi zająć się składem pisma, które będzie kolportował w swoim powiecie.

W ramach opłaty franczyzowej franczyzobiorcy otrzymują wyłączność terytorialną na cały powiat, dostęp do strony intenetowej i aplikacji mobilnej na których mogą zamieszczać sprzedane kupony rabatowe. I co najważniejsze – przygotowane  strony redakcyjne, czyli okładkę, program TV oraz krzyżówkę.

Aplikację wprowadziliśmy po to, by zwiększać przychody naszych franczyzobiorców. Jest to aplikacja z kuponami rabatowymi na systemy android i iOS. Dzięki temu biorcy licencji mogą sprzedawać kupony na samą aplikacje, nie wykorzystując przy tym powierzchni reklamowej w gazecie – mówi Mikołaj Roszczak, franczyzodawca MikroTV.

Franczyzobiorca samodzielnie decyduje o sposobie dystrybucji dwutygodnika. Gazetę można rozdawać przechodniom na ulicach, wrzucać bezpośrednio do skrzynek pocztowych lub zostawiać w sklepach, lokalnych centrach handlowych, na poczcie, w punktach usługowych.

Z kolportażem nie mamy problemów. Ludzie chętnie biorą darmową gazetę z programem. Przez dwa tygodnie jest ona w ich domach, mają więc dużo czasu żeby zapoznać się z reklamami w niej zawartymi – mówi  Mikołaj Roszczak.

Franczyzodawca MikroTV udostępnia potencjalnym franczyzobiorcom sieci szacunkową kalkulację przychodów wyliczoną dla 5 tys. egzemplarzy dwutygodnika. Zakłada ona, że ceny reklam będą się wahać od 150 zł za 1/12 strony do 1,4 tys. zł za ostatnią stronę gazety. Możliwość umieszczenia kuponu rabatowego w wydaniu została wyceniona na 150 zł. Przy sprzedaży 6 całych stron reklam, 7 reklam przy programie TV oraz jednej pół stronicowej reklamy i 12 kuponów rabatowych franczyzobiorca osiągnie przychód na poziomie 12,5 tys. zł. Koszt wydania gazety franczyzodawca szacuje na 1,6 tys. zł (druk 1,3 tys. zł plus opłata abonamentowa 300 zł).

Zysk franczyzobiorcy może być większy, jeżeli sprzeda więcej reklam lub za wyższą cenę – stwierdza Mikołaj Roszczak.

Aktualnie dwutygodnik MikroTV wydawany jest w Wągrowcu, Chodzieży, Obornikach, Murowanej Goślinie, Gnieźnie, Koninie, Jarocinie, Krotoszynie, Piasecznie, Radomiu i Grodzisku Mazowieckim. Franczyzobiorcy posiadają na te miasta wyłączność terytorialną.


POPULARNE NA FORUM

Księgowość we własnej firmie

Jeśli posiadamy w firmie sporo gotówki oraz ważne dokumenty to warto zapoznać się z artykułem na temat jaką kasetkę na pieniądze wybrać sejfexpert.pl rozwiewa...

98 wypowiedzi
ostatnia 18.10.2018
Pożyczka, kredyt na start biznesu

Nie lepiej byłoby korzystać z oferty banku i kredytu dla firm? Pożyczki wydają się dla mnie zbyt ryzykowne. Można nawet sprawdzić zestawienie ofert banków:...

98 wypowiedzi
ostatnia 18.10.2018
Pierwszy biznes dla 20-latka

Może jeśli bar to i dobrych dostawców możemy doradzić? U nas najlepiej się sprawdza Lomania http://lomania.pl/ Oferują pieczarki, całe ale też krojone a nawet...

67 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
Jaka drukarnia online?

Ostatnio kilka razy korzystałem z drukarni Copio http://www.copio.pl/ i jestem mega zadowolony z jakości ich usług. Druk bardzo wysokiej jakości, realizacja zamówienia...

146 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Jak pozycjonować stronę internetową?

Skorzystać z niedrogiej firmy pozycjonującej np.

193 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018
Jak pozycjonować stronę internetową?

Ważne by płacić za konkretne wyniki a nie z góry jakiś stały abonament. Tak mają np. w https://www.lodzpozycjonowanie.com.pl

193 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018
Jak pozycjonować stronę internetową?

W dzisiejszych czasach jak się nie pozycjonujesz to giniesz na tym rynku. Wiem coś na ten temat. Powoli zacząłem tracić klientów bo moja pozycja na google była niska i...

193 wypowiedzi
ostatnia 12.10.2018
Gadżety reklamowe - co zamówić?

Ja długopisy, kalendarze, wizytówki zamawiam na http://www.copypoint.pl/. Zresztą takie materiały promocyjne jak ulotki czy baner też. Mają fajne okazje, a jakość moim...

242 wypowiedzi
ostatnia 10.10.2018