Głównym zadaniem franczyzobiorcy MikroTV jest sprzedaż reklam oraz kuponów rabatowych do gazety. Biznes też można prowadzić w domu. Na początek trzeba tylko mieć komputer i telefon oraz 4 tys. na opłatę licencyjną.
Piątek
29.01.2016
Franczyzodawca MikroTV poszukuje osób zainteresowanych wydawaniem gazety z programem TV i kuponami rabatowymi. Biznes ten można prowadzić w domu.
 

MikroTV to dwutygodnik zawierający program telewizyjny dla siedmiu najpopularniejszych stacji tv, krzyżówkę, sudoku oraz kupony rabatowe. Pismo ma 16 stron i jest gazetą reklamową.

Co istotne dla osób nieposiadających zbyt dużego kapitału na start, biznes też można prowadzić w domu. Na początek trzeba tylko mieć komputer i telefon oraz 4 tys. na opłatę licencyjną. Głównym zadaniem franczyzobiorcy jest sprzedaż reklam oraz kuponów rabatowych do gazety.

Przyszły franczyzobiorca MikroTV ma do wyboru trzy warianty współpracy: wariant srebrny, złoty i platynowy. Najdroższy wariant platynowy kosztuje 1199,99 zł miesięcznie i obejmuje pełną obsługę graficzną każdego wydania dwutygodnika franczyzobiorcy. Przy współpracy w wariancie złotym trzeba liczyć się z wydatkiem 499 zł. Obejmuje on pomoc graficzną przy sześciu projektach w miesiącu. Najtańszym – i zarazem najczęściej wybieranym – jest wariant srebrny, za który trzeba zapłacić 299 zł miesięcznie. Przy tej opcji współpracy franczyzobiorca sam we własnym zakresie musi zająć się składem pisma, które będzie kolportował w swoim powiecie.

W ramach opłaty franczyzowej franczyzobiorcy otrzymują wyłączność terytorialną na cały powiat, dostęp do strony intenetowej i aplikacji mobilnej na których mogą zamieszczać sprzedane kupony rabatowe. I co najważniejsze – przygotowane  strony redakcyjne, czyli okładkę, program TV oraz krzyżówkę.

Aplikację wprowadziliśmy po to, by zwiększać przychody naszych franczyzobiorców. Jest to aplikacja z kuponami rabatowymi na systemy android i iOS. Dzięki temu biorcy licencji mogą sprzedawać kupony na samą aplikacje, nie wykorzystując przy tym powierzchni reklamowej w gazecie – mówi Mikołaj Roszczak, franczyzodawca MikroTV.

Franczyzobiorca samodzielnie decyduje o sposobie dystrybucji dwutygodnika. Gazetę można rozdawać przechodniom na ulicach, wrzucać bezpośrednio do skrzynek pocztowych lub zostawiać w sklepach, lokalnych centrach handlowych, na poczcie, w punktach usługowych.

Z kolportażem nie mamy problemów. Ludzie chętnie biorą darmową gazetę z programem. Przez dwa tygodnie jest ona w ich domach, mają więc dużo czasu żeby zapoznać się z reklamami w niej zawartymi – mówi  Mikołaj Roszczak.

Franczyzodawca MikroTV udostępnia potencjalnym franczyzobiorcom sieci szacunkową kalkulację przychodów wyliczoną dla 5 tys. egzemplarzy dwutygodnika. Zakłada ona, że ceny reklam będą się wahać od 150 zł za 1/12 strony do 1,4 tys. zł za ostatnią stronę gazety. Możliwość umieszczenia kuponu rabatowego w wydaniu została wyceniona na 150 zł. Przy sprzedaży 6 całych stron reklam, 7 reklam przy programie TV oraz jednej pół stronicowej reklamy i 12 kuponów rabatowych franczyzobiorca osiągnie przychód na poziomie 12,5 tys. zł. Koszt wydania gazety franczyzodawca szacuje na 1,6 tys. zł (druk 1,3 tys. zł plus opłata abonamentowa 300 zł).

Zysk franczyzobiorcy może być większy, jeżeli sprzeda więcej reklam lub za wyższą cenę – stwierdza Mikołaj Roszczak.

Aktualnie dwutygodnik MikroTV wydawany jest w Wągrowcu, Chodzieży, Obornikach, Murowanej Goślinie, Gnieźnie, Koninie, Jarocinie, Krotoszynie, Piasecznie, Radomiu i Grodzisku Mazowieckim. Franczyzobiorcy posiadają na te miasta wyłączność terytorialną.


POPULARNE NA FORUM

Gdzie najtaniej zamówić banery reklamowe?

Mogę polecić jeszcze baony od www.konke.pl, bo ostatnio sprawdziliśmy i naprawdę dobre zdaja egzamin. Przyciągają skutecznie uwagę klientów, a czy nie o to w tym...

97 wypowiedzi
ostatnia 25.04.2018
Szkolenia dla handlowców - co polecacie?

A komu polecacie zlecić usługi BHP? Czy http://szkoleniebhp.com.pl/oferta/obsluga-bhp-i-ppoz/ są dobrzy w swoim fachu?

102 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018
Szkolenia dla handlowców - co polecacie?

My na Bitspiration 10 maja organizujemy całą śćieżkę warsztatową ze sprzedaży - tutaj można podejrzeć https://bitspiration.com/schedule.html Wydajemy certyfikaty po...

102 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018
Szkolenia dla handlowców - co polecacie?

My na Bitspiration 10 maja organizujemy całą śćieżkę warsztatową ze sprzedaży - tutaj można podejrzeć https://bitspiration.com/schedule.html Wydajemy certyfikaty po...

102 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018
Pożyczka, kredyt na start biznesu

Ja korzystałam kiedyś z serwisu https://bluemedia.pl/ brałam pożyczkę za ich własnie pośrednictwem. Jest to portal dla przedsiębiorstw dzięki któremu , masz wszystko...

91 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018
Księgowość we własnej firmie

Zofia ma rację, księgowośc wcale nie jest trudna i czasochłonna. Wystarczy znac podstawy i mieć dobre systemy wspomagające tą pracę. Mozna tez korzystać z systemu...

94 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018
Własny biznes - wentylacje

Jeśli chodzi o usługi dla biznesu to też z mojego punktu widzenia mogę Ci polecić platformę https://bluemedia.pl/ dzięki której zarządzanie firmą to będzie czysta...

24 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018
Własny biznes - wentylacje

W sprawie wentylacji i klimatyzacji można się zgłosić do http://jlm.fr.pl/ z Rzeszowa. U nas w biurze oni wszystkim się zajmowali. Firma solidna, wszystko sprawnie...

24 wypowiedzi
ostatnia 21.04.2018
zobacz więcej na forum