Biznes zza oceanu

W portfolio EGS są też kawiarnie PJ’s Coffee of New Orleans, w których oprócz kawy na ciepło i zimno można też dostać m.in. desery, przekąski, zupy.
Wtorek
09.02.2016
Amerykańskie marki chcą podbić polski rynek. To propozycja dla przedsiębiorców z poważnym kapitałem.
 

Edwards Global Services to franczyzodawca o amerykańskich korzeniach i międzynarodowym doświadczeniu. Teraz szuka nad Wisłą franczyzobiorców dla sześciu swoich konceptów. Zdecydowaną większość, bo aż pięć z nich stanowią biznesy gastronomiczne: Denny's, Arby's, Lawery's, PJ’s Coffee of New Orleans, Titled Kilt. Inwestycje należy liczyć w milionach dolarów.

Restauracja dla każdego

Denny's jest siecią restauracji z kuchnią amerykańską. Liczy 2 150 lokali w Stanach Zjednoczonych i 13 innych krajach.
– Polski franczyzobiorca otrzyma wyłączność na krajowym rynku, w zamian za zobowiązanie do otwarcia określonej liczby restauracji – tłumaczy William Edwards z Edward Global Servic
Koszt uruchomienia lokalu to 1 mln dolarów. Do wyboru są trzy formaty. Mały Denny’s przeznaczony jest dla food courtów, lotnisk, dworców, uniwersytetów. Format pełnowymiarowy powstał z myślą o samodzielnych budynkach. Z kolei koncept Denny’s w podróży został zaplanowany z myślą o lokalizacjach przy autostradach i węzłach komunikacyjnych.
Partner powinien dysponować na starcie kapitałem wystarczającym na inwestycję przynajmniej w pięć restauracji. Miesięczna opłata na rzecz franczyzobiorcy to 5,25 proc. od obrotu. Na marketing należy przeznaczyć 3,75 proc.

Arby's to natomiast bary kanapkowe, znane w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, krajach Środkowego Wschodu. Sieć liczy 3,4 tys. punktów. W USA otwarcie lokalu wiąże się z inwestycją od 350 tys. do 2,5 mln dolarów. Franczyzobiorca powinien dysponować kapitałem umożliwiającym mu uruchomienie przynajmniej 10 barów w ciągu pięciu lat. Opłata wstępna wynosi 10 tys. dolarów od każdego punktu. Opłata bieżąca to 4,25 proc. przychodów ze sprzedaży. Franczyzobiorca będzie też zobowiązany do odprowadzania przynajmniej 3,75 proc. obrotów na marketing sieciowy.

Zupełnie inny charakter mają restauracje Lawery's. To lokale z segmentu premium, z wyszukanym menu, serwowanym przez kelnerów na srebrnych tacach. Działają w US, Japonii, Korei Południowej, Singapurze, na Tajwanie i w Chinach. Szacowany koszt inwestycji sięga minimum 4 mln dolarów. Miesięcznie na opłatę franczyzową należy przeznaczyć 5 proc. od obrotu lokalu. Kolejne 0,25 proc. będzie wpłacane na fundusz marketingowy.

Kawa i zabawa

W portfolio EGS są też kawiarnie PJ’s Coffee of New Orleans, w których oprócz kawy na ciepło i zimno można też kupić m.in. desery, przekaski, zupy. Obecnie sieć liczy 65 lokali w Stanach Zjednoczonych. Kawiarnie można otwierać w trzech formatach: w wersji mobilnej, jako małą kawiarnię typu kioskowego (wielkosci 30 m2) lub pełnowymioarowy lokal (wielkości ok. 150 m2). Licencjodawca szuka w Polsce masterfranczyzobiorcy, który powinien dysponować kapitałem wielkości około 2 mln dolarów. Kwota pozwola na uruchomienie pięciu pełnometrażowych kawiarni.

Ostatnie z gastronomicznych marek to Titled Kilt, czyli puby sportowe. Przyjęły się już na amerykańskim i kanadyjskim rynku, gdzie funkcjonuje ich ponad 100. Inwestycja w pub to min. 1 mln dolarów. Standardowa licencja obejmuje otwarcie pięciu lokali. Miesięczne opłaty wynoszą 6 proc. od ich obrotu.

Jeszcze jeden koncept EGS skupia sie na rozrywce. Sky Zone to plac zabaw z trampolinami, pod dachem, przeznaczony dla osób a w każdym wieku. Jest tu m.in. duża sala trampolinowa, place do gry w siatkówkę czy koszykówkę oraz pomieszczenie imprezowe. Koszt uruchomienia lokalu mieści się w przedziale od 1 do 2 mln dolarów. Polski masterfranczyzobiorca powinien na starcie dysponować kapitałem od 6 do 10 mln dolarów.

– Polska to dla nas atrakcyjny rynek – zapewnia William Edwards. – Jeśli chodzi o koncepty gastronomiczne, szukamy partnerów najchętniej z doświadczeniem w tej dziedzinie. Zapewniamy m.in. szkolenia, także w naszej amerykańskiej siedzibie, projekty restauracji, wsparcie przy otwarciu lokali, materiały marketingowe. Podobnie jeśli chodzi o koncept Sky Zone. Nasz partner może też liczyć na pomoc w wyborze lokalizacji, zaprojektowaniu parku oraz doborze wyposażenia.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Skuteczna i tania reklama małej firmy

Można postawić na reklamę świetlną czy litery przestrzenne. Nam litery podświetlane wykonała firma https://reklama-bielsko.com/ Mamy też od nich reklamę na...

402 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Tani biznes dla początkującego

Jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku? Czy Bank narzuca wyposażenie lokalu i koszty z tym związane?

82 wypowiedzi
ostatnia 17.06.2018
Damskie torebki

Jeśli torebki to tylko Liu Jo! I oczywiście oryginalne :) Tak jak moja poprzedniczka :) https://ubierzsie.com/liu-jo Nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Biznes...

18 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

jesli tylko wiesz, że twój produkt jest unikalny lub w naprawdę dobrej cenie to oczywiście :) bez porządnej analizy swot nie ma się natomiast co pchać w ecommerce. Bo...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes

Może branża spożywcza? Przetwórstwo owoców i warzyw. Jakbyście szukali solidnych maszyn do pakowania soków to znajdziecie je w Bag In Box z Lublina...

427 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Zastanawiałam się jeszcze nad tym... Może warto zainwestować w ziemię pod uprawę? Wiem, że to ciężka praca, ale jeśli dobrze to zaplaujesz, to można na tym zarobić....

119 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great assignment help team provide the java assignment help with the experiences writer in the possible minimal price. In the usa, uk. australia etc, our writer is well...

55 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Prezent na dzień dziecka

Baloniki są super! U nas było przyjęcie dla dzieci w rodzinie i własnie one zrobiły furorę, aż nie zaczęliśmy otwierać prezenty. ;) Na takie przyjęcia obowiązkowo...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018