Pieniądze w podczerwieni

Panele na podczerwień InfraShop dostępne są również w formie ręcznie malowanych obrazów.
Piątek
04.03.2016
Partnerzy InfraShop będą przekonywać klientów o zaletach alternatywnych źródeł energii. W sukurs mogą im przyjść zmiany w prawie.
 

Udział węgla w produkcji energii elektrycznej w Polsce sięga dziś blisko 90 proc. Jednak unijna polityka energetyczna dąży do ograniczenia wykorzystania tradycyjnych paliw kopalnych na rzecz „zielonych” źródeł energii. Według szacunków Forum Analiz Energetycznych udział węgla w miksie energetycznym Polski spadnie nawet do 30 proc. w ciągu 15 lat. Ten trend chce wykorzystać franczyzodawca marki InfraShop, dystrybutora urządzeń grzewczych wykorzystujących technologię podczerwieni.
– Uważamy, że w przyszłości podczerwień stanie się standardem w ogrzewnictwie. Dzięki połączeniu tej technologii z fotowoltaiką, klient może ogrzewać  pomieszczenia bez ponoszenia bieżących kosztów, czyli za darmo. To również nieporównywalnie czystsza energia, niż ta pozyskiwana z węgla czy gazu – mówi Krzysztof Jaxa Chamiec, menedżer InfraShop.

Odbiorcami oferty InfraShop są zarówno klienci indywidualni, jak i firmy oraz administracja publiczna. Panele można zainstalować w domach, halach, kościołach, fabrykach i wielu innych rodzajach budynków.
– Sprzedażą technologii ogrzewania na podczerwień zajmujemy się od 10 lat i zaczynaliśmy w Polsce jako pierwsi. Na udzielanie licencji franczyzowej zdecydowaliśmy się w związku z licznymi zapytaniami o współpracę. Jesteśmy zainteresowani współpracą z przedsiębiorcami, którzy wykażą się doświadczeniem w handlu i będą gotowi zaangażować się w prowadzenie sklepu InfraShop zgodnie z naszymi wytycznymi. W pierwszej kolejności chcemy pozyskać franczyzobiorców w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców – mówi Krzysztof Jaxa Chamiec.

Jego zdaniem silnym bodźcem dla rozwoju będzie wejście w życie ustawy o odnawialnych źródłach energii. Miała ona nabrać mocy prawnej już na początku 2016 roku, ale została przesunięta na lipiec.
– Zgodnie z nią, promowane będą ekologiczne źródła energii, co dodatkowo zwiększy popyt  na nasze produkty dzięki odpowiedniemu systemowi dopłat – tłumaczy franczyzodawca. – Oto przykład pozwalający wyobrazić sobie przewagę ogrzewania podczerwonego nad tzw. „tradycyjnym". Wyposażenie domu o wielkości 170 m2 w tradycyjny piec gazowy i kaloryfery wymaga nakładów rzędu 35 tys. zł. Tymczasem koszt zakupu i montażu urządzeń grzewczych opartych na podczerwieni i fotowoltaice sięga ok. 8 tys. zł. Co ważne, ich montaż nie wymaga interwencji w strukturę budynku.

Franczyzobiorcy otrzymują towary w cenie producenta, a wynagradzani są w oparciu o indywidualnie ustaloną prowizję od sprzedaży. Koszt wyposażenia punktu handlowego zgodnie z wytycznymi InfraShop wymaga inwestycji na poziomie ok. 10 tys. zł. Zdaniem franczyzodawcy ta kwota może zwrócić się już dzięki jednemu intratnemu zleceniu.

W 2015 roku przychody InfraShop wzrosły o 20 proc.


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Najdroższe mieszkania są w Warszawie ale i czynsze należą do najwyższych. mieszkanie nie musi być nowe ale z dobrą lokalizacją. Kupiłem takie mieszkanie blisko uczelni...

305 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
Mieszkanie w okolicach trójmiasta

Czemu nie, te mieszkania się im sprzedają, więc chyba nie ma się czego obawiać. Ceny kuszące, prawie dwa razy taniej niż Gdańsku czy Gdyni. A mieszkania na Pomorzu do...

3 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
Łazienkowe dylematy

Witam serdecznie. Czasem mam wrażenie że ludzie zapominają o łazience przy urządzaniu domu, czy mieszkania. W moim mieszkaniu jest mała łazienka ale postarałam się...

1 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
ręczniki hotelowe

Witam serdecznie. Wiecie może jak wygląda kwestia wyposażenia hoteli? Np takie ręczniki hotelowe robione na zamówienie to byłoby coś, ale czy jest na to zbyt? Wejść w...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Branża metalowa- co i jak ?

Firma HAMMERMAN-TECH wykonująca ogrodzenia stalowe, płoty, bramy - poszukuje spawacza. Firma mieści się w Poznaniu i działają też na rynku niemieckim, więc możliwe...

41 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Donica domowa

Witam. Od jakiegoś czasu szukałam donice do domu. Zależało mi na czymś porządnym ale jednocześnie lekkim tak aby nie mieć problemu z ewentualną zmianą miejsca danej...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Najlepiej zainwestować w mieszkanie w dużym mieście, w którym jest duża liczba studentów. Oni szukają mieszka, nie zawsze tylko w centrum, ale często na obrzeżach....

305 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Jaki sklep meblowy?

A myślicie że takie materace https://mebleropez.pl/39-materace są wygodne? Polecał je ktoś tam wyżej ale w sumie to była jedna opinia, dlatego dopytuję. Nie wysypiam...

178 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018