15.03.2016

Roboty, które pomagają zarabiać

Franczyzobiorca sieci TwójRobot.pl może kupić licencję nie tylko na prowadzenie zajęć z robotyki, lecz także z eksperymentalnej fizyki i chemii.

TwójRobot.pl to warsztaty dla dzieci i młodzieży, na których uczestnicy budują i programują roboty, poznając za ich pomocą świat techniki, informatyki, fizyki i matematyki. Na każdym spotkaniu budowana jest nowa konstrukcja i rozwiązywane jest nowe zadanie. Kursy są prowadzone w formie zajęć pozalekcyjnych, a także letnich i zimowych półkolonii.

Dzieci bawiące się robotem Fot. TwójRobot.pl

Potencjalny franczyzobiorca sieci powinien dysponować kapitałem na poziomie 30-40 tys. zł. Poza tym powinien mieć doświadczenie w branży edukacyjnej lub zarządzaniu firmą. Franczyzodawca wymaga, aby każdy instruktor prowadzący zajęcia miał co najmniej podstawową wiedzę z zakresu programowania.

– Na naszą branżę duży wpływ ma wzrost popularności programowania wśród rodziców i dzieci. Pojawia się świadomość, że w przyszłości każdy będzie musiał znać jakiś język programowania. Poza tym programowanie to przede wszystkim umiejętność logicznego myślenia, co przekłada się na inne dziedziny życia. Poza tym na rynku pracy jest deficyt inżynierów i programistów. Wszystkie te czynniki sprzyjają naszemu biznesowi – mówi Monika Kirol, dyrektor ds. rozwoju sieci TwójRobot.pl.

Potencjalny franczyzobiorca sieci powinien dysponować kapitałem na poziomie 30-40 tys. zł. Poza tym powinien mieć doświadczenie w branży edukacyjnej lub zarządzaniu firmą. Franczyzodawca wymaga, aby każdy instruktor prowadzący zajęcia miał co najmniej podstawową wiedzę z zakresu programowania.
 – Oszczędności wynikające z zakupu franczyzy TwójRobot wynoszą ponad 14 tys. zł brutto na samym starcie. Franczyzobiorcy mogą kupić od nas sprzęt na zajęcia po promocyjnej cenie, gdyż jesteśmy dystrybutorem zestawów RoboRobo. Ponadto inwestycję można rozłożyć w czasie i stopniowo kupować nowy sprzęt – zapewnia Monika Kirol.

Franczyzobiorca marki nie musi mieć własnego lokalu – pomieszczenie, w którym będzie prowadził zajęcia, może po prostu wynająć. Najczęściej zajęcia z robotyka odbywają się w szkołach podstawowych.

W sieci TwójRobot.pl działają trzy szkoły własne oraz kilkanaście franczyzowych. Konkurencję dla firmy stanowią m.in. RoboCamp i Mały Inżynier, które również prowadzą zajęcia z robotyki i też rozwijają się poprzez franczyzę.