Pieniądze na pizzerie Stopiątki

Pula pieniędzy, którą chcemy przeznaczyć na pomoc dla przyszłych franczyzobiorców wynosi 1 mln zł. Oferta ważna jest do końca kwietnia 2016 r. lub do wyczerpania środków. Wystarczy podpisać umowę franczyzowe, by móc skorzystać z oferty.
Marcin Ciesielski
Środa
16.03.2016
50 proc. kosztów inwestycji pokrywa franczyzodawca marki. Na jakich zasadach udzielane jest wsparcie przyszłym franczyzobiorcom opowiada Marcin Ciesielski, właściciel Stopiątki.
 

Ostatnio Stopiątka uruchomiła program wsparcia finansowego dla nowych franczyzobiorców. Na czym polega pomoc?
Przeznaczyliśmy milion złotych na pożyczki dla przedsiębiorców, którzy chcą zainwestować w nasz koncept franczyzowy. Oferta ważna jest do końca kwietnia lub do wyczerpania puli pieniędzy. Osoby zainteresowane współpracą licencyjną pod szyldem Stopiątki mogą otworzyć własny lokal za połowę sumy inwestycji, czyli 70 tys. zł. Kredyt pochodzi w całości z budżetu firmy. Nie jest obciążony oprocentowaniem, w przeciwieństwie do pożyczek bankowych. Franczyzobiorca odda więc dokładnie tyle samo pieniędzy, ile pożyczy.

Kiedy franczyzobiorca musi zwrócić pieniądze?
Nie będziemy narzucać terminu spłaty kredytu. Franczyzobiorca zwróci pieniądze dopiero wtedy, gdy zacznie generować stabilne dochody. Co więcej, spłata kredytu będzie mogła zostać rozłożona na raty. Zależy nam by franczyzobiorca nie czuł presji finansowej, tylko skupił się na rozwoju swojego biznesu. Pieniądze zwróci, kiedy zacznie zarabiać i osiągnie stabilność finansową. W przypadku naszych pizzerii następuje to po ok. pół roku od rozpoczęcia działalności.

Czy Państwo weryfikujecie lokalizację, zanim powstanie tam nowa restauracja?
Oczywiście. Dokładnie sprawdzamy otoczenie planowanej placówki – potencjał lokalnego rynku, potrzeby przyszłych klientów oraz znaczenie konkurencji. Na tej podstawie szacowane jest tempo rozwoju inwestycji, co też pozwala określić moment przekroczenia progu rentowności. Tak jak mówiłem, w przypadku pizzerii Stopiątki, następuje to po około sześciu miesiącach od otwarcia biznesu. Franczyzobiorca nabiera wówczas mocy kredytowej i leasingowej, a wszelkie zobowiązania finansowe nie są dla niego zbyt obciążające. Wtedy też może zacząć spłacać udzieloną pożyczkę na inwestycję w koncept franczyzowy.

Ile osób może skorzystać z programu wsparcia finansowego?
Pula pieniędzy, którą chcemy przeznaczyć na pomoc dla przyszłych franczyzobiorców wynosi 1 mln zł. Oferta ważna jest do końca kwietnia 2016 r. lub do wyczerpania środków. Wystarczy podpisać umowę franczyzowe, by móc skorzystać z oferty.

Skąd pomysł na taką pomoc?
Zgłaszają się do nas młodzi ludzie pełni zapału, przedsiębiorczy, gotowi podjąć wyzwanie w postaci własnego biznesu. Niestety większość z nich nie dysponuje wymaganą kwotą inwestycji. Szkoda jednak rezygnować ze współpracy z nimi, bo zazwyczaj dobrze rokują. Stąd pomysł, by im pomóc.

Ile jest pizzerii Stopiątki?
Aktualnie pod szyldem Stopiątki działa 20 placówek franczyzowych i jedna własna. W 2016 roku zamierzamy otworzyć kolejnych 10 lokali działających na licencji. Oprócz pomocy finansowej, oferujemy również wsparcie w postaci szkoleń, negocjacji cen najmu lokalu oraz adaptacji powierzchni do standardów sieci. Rozwijamy jeszcze dwie marki gastronomiczne, ale z inną ofertą kulinarną – Red Hot Chicken i Multiobiad.

Rozmawiała Anna Smolińska


ZOBACZ W KATALOGU

7th Street - Bar&Grill
A.Blikle
Bafra Kebab
Berlin Döner Kebap
Biesiadowo
Bike Café
Bistro Krówka i Połówka
Bobby Burger
BoBoQ
Burgerownie, Pizzerie, Trattorie, Kawiarnie
Carte d’Or Cafe
Chop Chop Lody Tajskie
Cleopatra
CoffeeFeel
Coffeeloffee
Coffeeshop Company
Columbus Coffee
Cools
Crazy Bubble
Crazy Piramid Pizza
Da Grasso
Dolce Lato, Gelato...The Italian way
Domino’s Pizza
Easy Beer
Easy Wine
Erbil Doner Kebab
Express Oriental
Fabryka Pizzy
Felix Chicken
Fornetti
Frankie’s
Fresh Gelato
Gloria Jean’s Coffees
Gruby Benek
Jack’s Bar & Restaurant
Kebab King
Kiełbaskowo
Koku Sushi
Kołacz na okrągło
Krowarzywa
Kuchnia Marche
Lepione
Little Caesars Pizza
Lodolandia
Lodostrefa
Lody Bonano
Lody Mangatto
Lody Marsjano
Lody Przygoda & Lavazza
Lody Smaki Natury
Los Tacos
Makarun Spaghetti and Salad
McDonald’s
Meat & Fit – Slow Food
Mihiderka
Mini Melts
Ministerstwo Śledzia i Wódki
MOJITO LEMON
Mr Hamburger
Mr. Kebab
Naleśnikarnia Gramofon
New York Hot Dog
New York Pizza Department
Niko Spaghetti Bar
Olimp
Organic Coffee & more
Pan Naleśnik
Papa John’s Pizza
Pierogarnia Stary Młyn
Pijalnia Wódki i Piwa
Pijalnie Czekolady E.Wedel
Pizza Dominium
Pizzeria Stopiątka
Przystanek Pierogarnia
Red Hot Chicken
Restauracje Sphinx
Rybkodajnia
Sbarro
Setka Bar
Sevi Kebab
Shrimp House
So! Coffee
Stara Pączkarnia
Stava - niezawodne dowozy
Subway
Tel Aviv
Telepizza
Tutti Santi
U Lodziarzy Wytwórnia Lodów Polskich
Western Chicken
Western Tortilla
Willisch
Yogo Factory
Zapieksownia
Zdrowa Krowa Slow Food Fast
Z ogórem czy bez?

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Catering się opłata?

Słyszałem że catering okolicznościowy poznań jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, w sam raz dla zabieganych - nie trzeba robić zakupów ani gotować, otrzymujemy...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Catering się opłata?

Pewnie że opłaca się prowadzić firmę cateringową, Mam znajomego który prowadzi, firmę Nelson - Catering & Events i mają bardzo dużo zamówień , na co dzień jak i...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie w dobrym miejscu

Lokalizacja jest bardzo ważna moim zdaniem, często widać że restauracje czy trucki z jedzeniem gdy stoją w słabym miejscu to mają mały ruch. Ostatnio w centrum...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Sprawdź sobie Pure&Fresh - catering dietetyczny, diety pudełkowe, dieta na życzenie. No ogólnie są świetni, jedzenie jest wręcz przepyszne. Biorę od nich pełną dietę...

21 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Catering się opłata?

Witam serdecznie. Od pewnego czasu już pracuję jako kucharz w firmie cateringowej Weranda - catering poznań . Rozmyślam nad założeniem własnej działalności właśnie w...

3 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
McDonalds opinie o franczyzie

McDonald robi bardzo dobrą kawę. To im trzeba przyznać. ______________________ Praca licencjacka z marketingu

2 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Wynajem kelnerów

To może być bardzo dobra opcja biznesowa. _______________ Marketing

3 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Moim zdaniem najwygodniejszą apką do zamawiania jest pizza portal, osobiście jeśli coś zamawiam to właśnie przez ich aplikację. Nie tylko pizza, ogólnie dobre jedzenie...

21 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018