Franczyzobiorca podpisując umowę franczyzową, ma zapewnioną wyłączność terytorialną. Gwarantujemy, że w czasie obowiązywania umowy nikt inny nie otrzyma zgody na prowadzenie konceptu Mały Inżynier na danym obszarze. Dotychczasowy franczyzobiorca ma też pierwszeństwo przy przedłużeniu umowy.
Ewa Bednarek
Środa
20.04.2016
Ciągle słyszymy o braku inżynierów i konieczności nauki dzieci przedmiotów technicznych. Nasze zajęcia idealnie wpisują się w ten trend – mówi Ewa Bednarek, właściciel firmy Mały Inżynier.
 

Czy jest duże zainteresowanie Państwa zajęciami?
Forma edukacji poprzez zabawę jest coraz popularniejsza i wiadomo, że daje dużo lepsze efekty aniżeli tradycyjne lekcje. Przedmioty techniczne obecne są w naszym życiu na co dzień. Ciągle słyszymy o braku inżynierów, konieczności nauki dzieci przedmiotów technicznych. Nasze zajęcia idealnie wpisują się w aktualny trend. Prowadzimy warsztaty z nauk technicznych (fizyki, chemii, robotyki, elektroniki, programowania). Mają one formę zajęć pozalekcyjnych, weekendowych, półkolonii. Wszystkie nastawione są na praktyczną naukę i samodzielne wykonywanie doświadczeń przez dzieci. Zajęcia prowadzone są w małym grupach, na jednego instruktora przypada maksymalnie sześcioro dzieci. Dlatego kursantów nam nie brakuje i sądzimy, że perspektywy rozwoju dla naszej firmy są bardzo obiecujące.

Kto może zostać waszym franczyzobiorcą?
Aktualnie poszukujemy partnerów z Trójmiasta, Katowic, Krakowa, Rzeszowa. Nasz franczyzobiorca musi założyć własną działalność gospodarczą. Warsztaty niekoniecznie musi prowadzić samodzielnie. Może też zatrudnić osobę, która będzie to robić. Nasze warsztaty prowadzą głównie studenci i  absolwenci kierunków technicznych.

Jakie są warunki inwestycji?
Wszystko zależy od wielkości miasta. Średni koszt zakupu sprzętu do prowadzenia zajęć wynosi około 25-30 tys. zł. Natomiast orientacyjny koszt licencji wynosi 5-6 tys. zł za program zajęć (robotyka Lego Mindstorms, eksperymenty) oraz około 2 tys. zł za zajęcia z robotyki Lego WeDo, elektroniki, programowania. Co ważne, franczyzobiorca nie musi od razu dysponować lokalem na biuro. Zajęcia może prowadzić w wynajętych salach np. w szkołach podstawowych, przedszkolach. W trakcie współpracy franczyzobiorca będzie zobowiązany do uiszczania opłaty bieżącej, która kształtuje się na poziomie około 500 zł miesięcznie oraz 3 proc. od przychodu szkoły W zamian oferujemy dostęp do portali z informacjami dla dzieci i ich rodziców, reklamę AdWords, przygotowywanie projektów graficznych dla szkoły. Każdy franczyzobiorca może liczyć też na przygotowanie materiałów reklamowych na organizowane wydarzenia.

Ile trzeba czekać na zwrot z inwestycji?
To zależy od ilości pracy, który w ten biznes włoży franczyzobiorca oraz od obszaru na którym działa. Szkoła zaczyna być rentowna najczęściej po trzech miesiącach od startu. Zwrot z inwestycji jest możliwy już nawet po sześciu miesiącach działalności.

Rozmawiała Anna Smolińska


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Uczą i zarabiają

To jest bardzo dobry interes! Na pewno jest to bardzo przydatne. ______________________ Prawo - praca magisterska

23 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
tłumacz niemiecki

Cześć, mam pytanie ponieważ potrzebuje kogoś kto potrafi dobrze język niemiecki i by zajął się paroma tekstami do przetłumaczenia nie musi być to tłumaczenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Język na licencji

Jednej ze szkół języka angielskiego poświęciliśmy odcinek programu Biznes z Franczyzą. Zapraszam do oglądnięcia na kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=Yt0jTYX1Ido

8 wypowiedzi
ostatnia 29.05.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

23 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Discovered this organization offering web based preparing on C#, Paper Writing Help Online and MVC obvious clarification they have practical experience in this three courses ....

4 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

4 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018