Toy Planet otwiera chętnie swoje sklepy w średnich i mniejszych miastach, już od 15 tys. mieszkańców. Sklepy mieszczą się głównie w galeriach handlowych, choć pożądane są też lokalizacje przy głównych ulicach miasta.
Piątek
06.05.2016
Toy Planet chce otworzyć sklepy franczyzowe m.in. w Gliwicach, Tychach, Sosnowcu, Głogowie, Lublinie, Oławie i Lesznie. Franczyzodawca dysponuje atrakcyjnymi lokalami w tych miastach.
 

W tej chwili pod szyldem Toy Planet działają 43 sklepy.
– Otwieramy po 8-10 sklepów rocznie. W tym roku otworzyliśmy już punkty w Ostrowi Mazowieckiej i Suwałkach. Wkrótce otwieramy sklep w Leżajsku, a jeszcze przed dniem dziecka w Tarnobrzegu – wylicza Robert Momocki, prezes Toy Planet. – Dysponujemy też bardzo atrakcyjnymi lokalizacjami, które możemy zaoferować franczyzobiorcom właściwie od zaraz: w Gliwicach, Tychach, Sosnowcu, Głogowie, Lublinie, Oławie i Lesznie.

Więcej kasy na zabawki

Toy Planet otwiera chętnie swoje sklepy w średnich i mniejszych miastach, już od 15 tys. mieszkańców. Sklepy mieszczą się głównie w galeriach handlowych, choć pożądane są też lokalizacje przy głównych ulicach miasta. Inwestycja w ten biznes wiąże się z wydatkiem minimum 150 tys. zł. Taka suma powinna wystarczyć na otwarcie placówki o wielkości 50 m2. W tym zawiera się przystosowanie lokalu do standardów sieci oraz pierwsze zatowarowanie.
– Koszt zatowarowania to minimum 1,5-2 tys. zł na m2 dodaje franczyzodawca.

Licencjodawca pomaga w otwarciu sklepu, szkoleniach personelu, udostępnia know-how. Bierze też na siebie skompletowanie i przygotowanie pierwszego zatowarowania (Toy Planet ma w ofercie zabawki od około 30 producentów). Na jedną trzecią towaru franczyzobiorca otrzymuje dłuższy termin płatności. Kolejne zatowarowania, robione w miarę potrzeb, właściciel franczyzowego sklepu zamawia już sam, korzystając z wynegocjowanych przez centralę cen.

Polski rynek zabawek jest wart około 2,5 mld zł. Według NPD, firmy zajmującej się wywiadem gospodarczym, dynamika tej branży w Polsce jest wyższa niż w innych krajach europejskich. W 2015 roku sprzedaż zabawek w sieciach handlowych wzrosła aż o 10 proc., w porównaniu z rokiem poprzednim.
– Eksperci szacują, że w 2016 roku w Polsce wydatki na zabawki zwiększą się o 0,5 -1 mld zł. To bardzo dobra prognoza – mówi Robert Momocki.

Koszt opłaty wstępnej w sieci Toy Planet wynosi 15 tys. zł. Miesięcznie franczyzobiorca płaci na rzecz centrali 3 proc. od obrotu sklepu. Większe salony Toy Planet, oprócz zabawek, mają w ofercie też inne akcesoria dla dzieci, np. butelki, smoczki, wyprawki dla niemowlaków.

 


POPULARNE NA FORUM

Centra handlowe na celowniku

Sklepy online teraz przezywają prawdziwy rozkwit.

7 wypowiedzi
ostatnia 27.08.2018
Centra handlowe na celowniku

Thanks for sharing.I found a lot of interesting information here. A really good post, very thankful and hopeful that you will write many more posts like this one. - happy...

7 wypowiedzi
ostatnia 25.08.2018
Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes

Ja polecam Wam książeczki Wydawnictwa MD Monika Duda https://www.wydawnictwomd.pl/ W swojej ofercie mają piękne bajeczki, kolorowanki, książki edukacyjne w rozsądnych cenach

61 wypowiedzi
ostatnia 31.07.2018
Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

10 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Centra handlowe na celowniku

Jak dla mnie to wszystko padnie. Teraz wszystko Polacy kupują w necie! Drogie ciuchy u nas nie mają racji bytu. ____________________ http://szkolaglownahandlowawwarszawie.edu.pl

7 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Pieluszki typu pampers

Pieluchy Dada sa chybacałkiem niezłe. Za moich czasów ich nie było, albo miały kiepską renomę. Teraz widzę, że używa ich sporo dzieciaków, więc chyba dają radę?...

10 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018