Potencjalny franczyzobiorca Planety Robotów powinien dysponować kapitałem rzędu 30-50 tys. zł. Franczyzodawca pobiera miesięczną opłatę licencyjną w wysokości 12 proc. od obrotu. Okres zwrotu z inwestycji waha się między 6 a 10 miesięcy.
Czwartek
19.05.2016
Franczyzobiorcy Planety Robotów w ciągu roku szkolnego czerpią zyski z prowadzenia warsztatów z robotyki. Na czym zarabiają w wakacje?
 

Planeta Robotów to interaktywne warsztaty z robotyki dla dzieci i młodzieży. W ciągu semestru uczestnicy realizują trzydziestogodzinny program na dwóch poziomach zaawansowania  dla początkujących i kontynuujących zajęcia. Koszt warsztatów za jeden semestr to wydatek około 700 zł, ale franczyzobiorcy mogą sami określać ceny dla swoich kursantów.

 Ceny uzależnione są od możliwości, kosztów oraz ustaleń franczyzobiorców. Zostawiamy wolną rękę osobom, które prowadzą swoją działalność. W Warszawie i Wrocławiu, gdzie mamy już swoje oddziały, za piętnaście dwugodzinnych spotkań trzeba zapłacić około 700 zł od osoby. Koszt tygodniowych półkolonii kształtuje się na podobnym poziomie. Jeśli w ciągu semestru mamy około 100 uczniów, a podczas półkolonii planujemy w tym roku tylko w tych dwóch miastach uczyć grupę około 600 dzieci, to łatwo wyliczyć przewidywany przychód – mówi Michał Kąciak, dyrektor ds. franczyzy sieci Planeta Robotów.

Oprócz warsztatów i półkolonii, Planeta Robotów pojawia się również na eventach, imprezach plenerowych oraz przyjęciach urodzinowych. Franczyzobiorca nie potrzebuje do tego własnego lokalu.

– Warsztaty prowadzimy zarówno w szkołach, wynajmowanych przez nas lokalach, jak i domach kultury. Podobnie sprawa dotyczy imprez urodzinowych, które jesteśmy w stanie organizować nawet u klientów w domu na ich życzenie, jeśli warunki są wystarczające – dodaje Michał Kąciak.

W sieci Planeta Robotów działa jeden oddział własny i jeden franczyzowy. Aktualnie trwają rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami, którzy mogliby rozpocząć działalność wraz z nowym rokiem szkolnym. Docelowo Planeta Robotów chce mieć partnera w każdym województwie. 

Decydując się na franczyzę Planety Robotów trzeba dysponować kapitałem rzędu 30-50 tys. zł. Franczyzobiorca może liczyć na szkolenia oraz wsparcie marketingowe w postaci gotowych projektów graficznych, np. ulotek oraz doradztwa przy realizowaniu kampanii reklamowych. Franczyzodawca pobiera  miesięczną opłatę licencyjną w wysokości 12 proc. od obrotu. Okres zwrotu z inwestycji waha się między 6 a 10 miesięcy, w zależności od czasu rozpoczęcia działalności.


Karolina Kazuła, ekspert ds. franczyzy
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

22 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Discovered this organization offering web based preparing on C#, Paper Writing Help Online and MVC obvious clarification they have practical experience in this three courses ....

4 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

4 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Moim zdaniem fajnie zrobic jakieś zabawy integracyjne typu praca w grupie, rozwiązywanie jakichś zadanek - to zawsze fajnie ludzi skupia :)

6 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018
Franczyza British School

Whirling within the whirlpool that academic strain is? Then you may relieve your self of the troubles by means of contacting British Essay Writing Service UK

5 wypowiedzi
ostatnia 18.04.2018
Franczyza British School

Język to przecież teraz podstawa edukacji bez znajomości choćby podstawowego angielskiego to raczej niewiele można osiągnąć na rynku pracy...

5 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018