19.05.2016

Lekcja zarabiania

Franczyzobiorcy Planety Robotów w ciągu roku szkolnego czerpią zyski z prowadzenia warsztatów z robotyki. Na czym zarabiają w wakacje?

Planeta Robotów to interaktywne warsztaty z robotyki dla dzieci i młodzieży. W ciągu semestru uczestnicy realizują trzydziestogodzinny program na dwóch poziomach zaawansowania  dla początkujących i kontynuujących zajęcia. Koszt warsztatów za jeden semestr to wydatek około 700 zł, ale franczyzobiorcy mogą sami określać ceny dla swoich kursantów.

zajęcia Planeta Robotów Fot. Planeta Robotów

Potencjalny franczyzobiorca Planety Robotów powinien dysponować kapitałem rzędu 30-50 tys. zł. Franczyzodawca pobiera miesięczną opłatę licencyjną w wysokości 12 proc. od obrotu. Okres zwrotu z inwestycji waha się między 6 a 10 miesięcy.

 Ceny uzależnione są od możliwości, kosztów oraz ustaleń franczyzobiorców. Zostawiamy wolną rękę osobom, które prowadzą swoją działalność. W Warszawie i Wrocławiu, gdzie mamy już swoje oddziały, za piętnaście dwugodzinnych spotkań trzeba zapłacić około 700 zł od osoby. Koszt tygodniowych półkolonii kształtuje się na podobnym poziomie. Jeśli w ciągu semestru mamy około 100 uczniów, a podczas półkolonii planujemy w tym roku tylko w tych dwóch miastach uczyć grupę około 600 dzieci, to łatwo wyliczyć przewidywany przychód – mówi Michał Kąciak, dyrektor ds. franczyzy sieci Planeta Robotów.

Oprócz warsztatów i półkolonii, Planeta Robotów pojawia się również na eventach, imprezach plenerowych oraz przyjęciach urodzinowych. Franczyzobiorca nie potrzebuje do tego własnego lokalu.

– Warsztaty prowadzimy zarówno w szkołach, wynajmowanych przez nas lokalach, jak i domach kultury. Podobnie sprawa dotyczy imprez urodzinowych, które jesteśmy w stanie organizować nawet u klientów w domu na ich życzenie, jeśli warunki są wystarczające – dodaje Michał Kąciak.

W sieci Planeta Robotów działa jeden oddział własny i jeden franczyzowy. Aktualnie trwają rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami, którzy mogliby rozpocząć działalność wraz z nowym rokiem szkolnym. Docelowo Planeta Robotów chce mieć partnera w każdym województwie. 

Decydując się na franczyzę Planety Robotów trzeba dysponować kapitałem rzędu 30-50 tys. zł. Franczyzobiorca może liczyć na szkolenia oraz wsparcie marketingowe w postaci gotowych projektów graficznych, np. ulotek oraz doradztwa przy realizowaniu kampanii reklamowych. Franczyzodawca pobiera  miesięczną opłatę licencyjną w wysokości 12 proc. od obrotu. Okres zwrotu z inwestycji waha się między 6 a 10 miesięcy, w zależności od czasu rozpoczęcia działalności.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Karolina Kazuła

doradca we franczyzie
Napisz do autora