27.05.2016

Szkoła w promocji

Franczyzodawca Szkoły Matematyki 2plus2 dofinansowuje franczyzobiorcom otwarcie szkół marki. Chętni do skorzystania z promocji muszą spełnić dwa warunki.

– Zgłasza się do nas sporo osób, które chcą otworzyć szkołę Matematyki 2 plus 2 i posiadają predyspozycje do jej prowadzenia ale brakuje im pieniędzy na inwestycję. Postanowiliśmy, że im je pożyczymy. Zaciągnięte zadłużenie zaczną spłacać dopiero wówczas, gdy szkoła zacznie być rentowna – mówi Marcin Kruszyński, franczyzodawca Szkoły Matematyki 2plus2. – Gdyby zdarzyło się tak, że szkoła nie zacznie zarabiać, biznes się nie uda, to franczyzobiorca nie będzie musiał zwracać pożyczonych pieniędzy – dodaje.

Nauczycielka i uczeń podczas zajęć w Szkole Matematyki 2 plus 2 Fot. Szkoła Matematyki 2 plus 2

Potencjalny franczyzobiorca Szkoły Matematyki 2plus2, który chciałby skorzystać z promocji, musi dysponować wkładem własnym w wysokości 4-6 tys. zł. To około 40 proc. inwestycji potrzebnej do otwarcia szkoły.

Potencjalny franczyzobiorca, który chciałby skorzystać z promocji, musi dysponować wkładem własnym w wysokości 4-6 tys. zł. To około 40 proc. inwestycji potrzebnej do otwarcia szkoły. Poza tym musi znaleźć lokal na szkołę o powierzchni co najmniej 20 m2. Najlepiej, żeby był zlokalizowany na przedmieściach, tam gdzie mieszka dużo młodych rodzin z dziećmi.

– Liczymy, że dzięki zaproponowanemu dofinansowaniu uda nam się w krótkim czasie zbudować sieć liczącą 100 szkół. Na razie mamy ich 90 – mówi Marcin Kruszyński.

Firma prowadzi od 2010 roku zajęcia z matematyki, fizyki oraz chemii dla dzieci i młodzieży. Od czterech lat przedsiębiorcy mogą kupować licencję na prowadzenie franczyzowej Szkoły Matematyki 2plus2. Szkoły otwierane są nawet w miejscowościach liczących 15 tys. mieszkańców. Wymagania stawiane franczyzobiorcom to zdyscyplinowanie, łatwość nawiązywania kontaktów z rodzicami oraz umiejętność zarządzania zespołem korepetytorów. Niektórzy partnerzy mają kierunkowe wykształcenie, jednak nie jest ono konieczne.

Franczyzodawca twierdzi, że Szkoła Matematyki 2plus2 zazwyczaj zaczyna być rentowna już dwa miesiące po otwarciu, a zwrotu z inwestycji można spodziewać się po pół roku.