Pierwszy sklep w odświeżonym koncepcie został otwarty 14 maja w centrum handlowym M1 w podwarszawskich Markach. Kolejne sklepy w nowej aranżacji otwarto też w maju, w Pasażu Świętokrzyskim w Kielcach i w Galerii Katowickiej.
Piątek
17.06.2016
Dziecięca marka 5.10.15 zmienia aranżację sklepów. Zamierza też umocnić swoją pozycję w dużych miastach.
 

Od kilku tygodni sklepy z odzieżą dziecięcą 5.10.15 zyskują nowy wygląd. Dominująca kolorystyka to biel i beż, pojawiły się też elementy drewniane. Do ekspozycji ubrań przygotowano nowe, ażurowe meble. Na jednej ze ścian sklepów króluje też nieco odmienione logo marki, na granatowym tle. Takie samo granatowe logo jest też nad wejściem do sklepów.
– Podążając za aktualnym designem wykończenia wnętrz salonów sprzedaży stworzyliśmy nowy, odświeżony koncept – tłumaczy Sylwia Kaczor, koordynator ds. marketingu w 5.10.15. – Uznaliśmy, że wdrożenie go jest jednym z najważniejszych czynników, które wspomogą markę w rozwoju.

Pierwszy sklep w odświeżonym koncepcie został otwarty 14 maja w centrum handlowym M1 w podwarszawskich Markach. Prace nad jego przygotowaniem trwały kilka miesięcy. Kolejne sklepy w nowej aranżacji otwarto też w maju, w Pasażu Świętokrzyskim w Kielcach i w Galerii Katowickiej. Wszystkie należą do franczyzobiorców.
– Wszystkie nowo otwierane sklepy będą przygotowywane już w nowej aranżacji – dodaje Sylwia Kaczor. – Stopniowo będziemy też starali się zmieniać wygląd już działających placówek.

 

Marka chce też mocniej zaistnieć w większych miastach. Ostatnio sklepy franczyzowe otwierane były w większości (choć nie tylko) w mniejszych miejscowościach, już od 15 tys. mieszkańców.
– Najnowszy koncept sklepów jest wzmocnieniem nowej polityki firmy, której założeniem jest otwarcie się na szerszą współpracę z franczyzobiorcami również w większych miastach, powyżej 50 tys. mieszkańców – tłumaczy Sylwia Kaczor.

Koszt wyposażenia sklepu o powierzchni do 70 m2, z jedną witryną, to prawie 40 tys. zł. Do tego należy doliczyć wydatki na adaptację pomieszczeń, zależne od ich stanu. Opłata licencyjna płatna jednorazowo to 15 tys. zł. Można też płacić w ratach 36 rat po 500 zł, co razem daje 18 tys. zł. Franczyzobiorca musi także podpisać weksel zabezpieczający. Towar dostaje w depozyt, zarabia na prowizji od jego sprzedaży.
– Każdy sklep franczyzowy 5.10.15. pozostaje pod stałą opieką centrali firmy. Pomagamy w doborze odpowiedniej lokalizacji, wspieramy partnera w zakresie systemu i technik sprzedaży, proponujemy wspólne działania marketingowe oraz szkolenia personelu – wylicza Sylwia Kaczor.

Z danych firmy PROFIT system, badającej polski rynek franczyzowy wynika, że liczba sieci, działających w Polsce w branży odzieży dziecięcej od kilku lat utrzymuje się na stałym poziomie. W 2015 roku funkcjonowało ich 12. Niestety w porównaniu z rokiem 2014 spadła liczba placówek franczyzowych, prowadoznych we wszystkich tych systemachz 605 (w 2014 r.) do 488 (w 2015 r.)


POPULARNE NA FORUM

Place zabaw we franczyzie

hej, tutaj macie link w http://www.otwarteprzedszkola.pl/fajne-rozwiazania-stosowane-na-placu-zabaw/ dobre sposoby na urządzenie ciekawego i bezpiecznego placu zabaw :D polecam!!

10 wypowiedzi
ostatnia 10.10.2018
rynek odzieży dziecięcej

I’m really impressed with your article, such great & usefull knowledge you mentioned here Plumber Northampton

18 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
rynek odzieży dziecięcej

I recently found many useful information in your website especially this blog page. Among the lots of comments on your articles. Thanks for sharing. Puzzle Games

18 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
rynek odzieży dziecięcej

Thanks for your sharing. Hope you can contribute more quality posts to this page.Thank you! Arcade Games

18 wypowiedzi
ostatnia 06.10.2018
Centra handlowe na celowniku

Sklepy online teraz przezywają prawdziwy rozkwit.

7 wypowiedzi
ostatnia 27.08.2018
Centra handlowe na celowniku

Thanks for sharing.I found a lot of interesting information here. A really good post, very thankful and hopeful that you will write many more posts like this one. - happy...

7 wypowiedzi
ostatnia 25.08.2018
Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes

Ja polecam Wam książeczki Wydawnictwa MD Monika Duda https://www.wydawnictwomd.pl/ W swojej ofercie mają piękne bajeczki, kolorowanki, książki edukacyjne w rozsądnych cenach

61 wypowiedzi
ostatnia 31.07.2018
Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018