Interes nie tylko dla pań

Z zabiegów DepilConcept korzystają głównie panie i dlatego jako menedżer gabinetu najlepiej spełni się kobieta. Mężczyźni w tym biznesie występują jako inwestorzy, którzy wspierają zarządzanie gabinetem.
Czwartek
23.06.2016
Gabinety DepilConcept to pomysł na biznes, który przypadł do gustu przede wszystkim kobietom.
 

DepilConcept to jedyna sieć franczyzowa specjalizująca się w usługach depilacji i fotodepilacji. Z zabiegów korzystają głównie panie i dlatego jako menedżer gabinetu najlepiej spełni się kobieta. Mężczyźni w tym biznesie występują jako inwestorzy, którzy wspierają zarządzanie gabinetem.  Na taki model zdecydował się Karol Lewicki, franczyzobiorca z Koszalina, który wybrał DepilConcept jako pomysł na rodzinny biznes z mamą.

 Nigdy wcześniej nie byliśmy związani z branżą kosmetyczną. Praca w tej specjalizacji była natomiast zawsze wielkim marzeniem mamy. Do wyboru DepilConcept przekonał mnie przede wszystkim konkretny model biznesowy, specjalizacja, szerokie wparcie franczyzodawcy oraz międzynarodowe doświadczenie firmy. Na co dzień salon zarządzany jest przez mamę. Ja biorę udział w procesach decyzyjnych i pomagam jedynie organizacyjnie – mówi Karol Lewicki.

W Polsce działa 28 gabinetów DepilConcpet, ale jeszcze w tym roku ich liczba może przekroczyć 35, czyli więcej niż w rodzimej Portugalii. Właściciel sieci wciąż poszukuje nowych partnerów, ale jak przyznaje, najwięcej gabinetów otwiera z dotychczasowymi franczyzobiorcami.

 Nasi partnerzy decyzję o uruchomieniu kolejnego gabinetu podejmują najczęściej kilka miesięcy po otwarciu pierwszego salonu. Zachętą są wyniki sprzedaży osiągane w pierwszych tygodniach funkcjonowania. Najlepsi osiągają zysk nawet po dwóch tygodniach, więc widzą jaki jest potencjał i chcą go wykorzystać zanim kolejni franczyzobiorcy dołączą do sieci, ponieważ liczba dostępnych miejscowości jest ograniczona – mówi Mariusz Włoczkowski, dyrektor rozwoju sieci DepilConcept.

DepilConcept celuje w duże miasta, w których jest miejsce przynajmniej na dwa gabinety. Korzystając z wyłączności terytorialnej może je prowadzić jeden franczyzobiorca. Aktualnie połowa partnerów tej sieci prowadzi więcej niż jeden gabinet, a część z nich planuje w tej chwili otwarcie swojego trzeciego gabinetu. Podobnie ma być w kolejnych miastach, do których planuje dotrzeć DepilConcept. W tym roku sieć poszukuje przede wszystkim franczyzobiorców w takich miastach jak: Łódź, Poznań, Szczecin, Toruń, Częstochowa czy Kielce.

Karol Lewicki, który z siecią DepilConcept związany jest od początku 2016 roku także rozważa otwarcie kolejnego salonu.

Są takie plany, ale zanim zdecydujemy się na otwarcie nowej lokalizacji, chcemy umocnić rynkową pozycję naszego gabinetu w Koszalinie. Ze względu na liczebność miast na Pomorzu, tylko taki model rozwoju jest realny i daje szansę sukcesu. 

Otwarcie biznesu pod marką DepilConcept kosztuje ok. 90 tys. zł. Tyle trzeba mieć na licencję z gotowym know-how, urządzenie czterdziestometrowego lokalu oraz pakiet szkoleń dla franczyzobiorcy i jego pracowników na temat samej usługi, ale także metod efektywnej sprzedaży, marketingu i obsługi klienta.


Karolina Kazuła, ekspert ds. franczyzy
doradca we franczyzie

POPULARNE NA FORUM

Gabinet kosmetyczny

Witajcie, planuję otworzyć salon kosmetyczny wraz z fryzjerem i szukam takiego wózka http://ayala.com.pl/product/akcesoria/wozek-fryzjerski-viki/ Stacjonarnie we Wrocławiu....

93 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Zabiegi laserem depilacja w Poznaniu

Takie znieczulenie jest konieczne. Po co się męczyć?

21 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Zabiegi laserem depilacja w Poznaniu

Ja słyszałam o znieczuleniu maścią. Straszyli mnie, że depilacja bikini boli. Nie mogę się jednak z tym zgodzić jestem po 3 zabiegach depilacji laserowej bikini i...

21 wypowiedzi
ostatnia 21.05.2018
Stracili wiarygodność

No i wyszło jak zawsze....

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

No nie wiem ,czy tak jest rzeczywiście. Moja znajoma zdecydowanie ceni sobie pracę na etacie, a po pracy prowadzi taki mini salon urody z dojazdem do klienta.

17 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

Ja też założyłam niedawno warsztat kosmetyczny i czytałam trochę o oparach z kosmetyków na których się pracuje, okazuje się że nie są one bezpieczne gdy spędza...

17 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2018
Skandaliczna współpraca z firmą JEAN LOUIS DAVID

Jakby ktoś szukał kredytu, aby wyjść z długów po takiej współpracy, polecamy taki oto ranking pożyczek: http://www.twojapierwszapozyczka.pl . Ceny w Jean Louis David...

7 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2018
Branży kosmetycznej grozi zapaść

Też przewiduję prędzej rozkwit niż upadek tej branży. Wystarczy sprawdzić, ile trzeba czekać do kosmetyczki na wizytę... Oczywiście taką obfitość klientów mają...

19 wypowiedzi
ostatnia 10.05.2018