Najbardziej popularnym formatem jest obecnie Carrefour Express convenience. W Polsce funkcjonuje ponad 150 takich sklepów, w tym w samej Warszawie około setki.
Środa
06.07.2016
Carrefour w pół roku otworzył 50 sklepów franczyzowych. I nie zamierza zwalniać tempa. Czy jest tyle miejsca na rynku?
 

Nowe sklepy zostały uruchomione we wszystkich trzech formatach franczyzowych: Express convenience, Express minimarket oraz Globi. Firma planuje utrzymać tempo rozwoju i w ciągu roku zamierza otworzyć łącznie 100 sklepów.

Najbardziej popularnym formatem jest obecnie Carrefour Express convenience. W Polsce funkcjonuje ponad 150  takich sklepów, w tym w samej Warszawie około setki.

Stale rozwijamy i unowocześniamy nasze koncepty handlowe. Jest to odpowiedź na nowe trendy konsumenckie – wyjaśnia Marek Lipka, dyrektor ds. franczyzy i sklepów convenience w Carrefour Polska. – Nasi klienci chcą robić szybkie zakupy po drodze do pracy lub domu. Dzięki zmianom wprowadzanym w naszych sklepach spełniamy te oczekiwania, a nasi franczyzodawcy mogą odpowiadać na zmieniające się potrzeby konsumentów.

Koncept Carrefoura – Express Convenience, to model w pełni samoobsługowego sklepu o powierzchni do 200 m2. Dedykowany jest dla lokalizacji typowo miejskich, miejsc o dużym natężeniu ruchu pieszego. Całość wyposażenia sklepu zapewnia franczyzodawca, czyli Carrefour (wizualizację zewnętrzną i wewnętrzną, sprzęt  i oprogramowanie IT, kasy, chłodnie, wózki, koszyki, ubrania robocze etc.). Kosztem franczyzobiorcy jest adaptacja lokalu, która uzależniona jest od powierzchni i stanu technicznego lokalu. Carrefour szacuje, że średnio na prace adaptacyjne trzeba przeznaczyć mniej więcej 25 tys. zł.. Franczyzobiorca ponosi również koszt pierwszego zatowarowania sklepu, które wynosi około 1 tys. zł/m², ale płatność za to zatowarowanie może zostać rozłożona na raty. Nie ma opłaty za przystąpienie do sieci,

Express Convenience to format, który sprawdzi się również w przypadku franczyzobiorców o mniejszym doświadczeniu w handlu spożywczym. Dzięki zdefiniowanemu asortymentowi i stałemu wsparciu franczyzodawcy jest on łatwy do prowadzenia i skuteczny również w lokalizacjach w których dotąd nie było podobnego sklepu. Taki sklep można poprowadzić zarówno na zasadzie franczyzy, jak i ajencji.

Carrefour Polska to multiformatowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce ponad 800 sklepów w pięciu formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Firma jest również właścicielem sieci 20 centrów handlowych oraz ponad 40 stacji paliw.


Profil mężczyzny
Łukasz Michalak
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Zarabianie przez internet

Instagram is a social media app that allows users to share photos and videos from their lives, add captions, edit filters, tweak settings and engage with others.Click ...

11 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
Eurocash zarabia coraz mniej

Giving your daughter a unique name can be a bit of a challenge. You want a name that helps her stand out but not one that she'll hate. Read this for more details unique girl...

13 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
Zarabianie przez internet

Custom Invitation boxes you want to make your events or parties more memorable and also try to inspire your dear and loved ones with your priceless gifts.

11 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Eurocash zarabia coraz mniej

You have done a great job. I will definitely dig it and personally recommend to my friends. I am confident they will be benefited from this site my gmail login

13 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
E-papierosy na cenzurowanym

Thankyou for sharing the data which is beneficial for me and others likewise to see. traffic flow seo

5 wypowiedzi
ostatnia 14.10.2018
Alma Market powiększa sieć

I am always searching online for articles that can help me. There is obviously a lot to know about this. I think you made some good points in Features also. Keep working, great...

6 wypowiedzi
ostatnia 14.10.2018
Twarda woda

Hello My name is Sarah Smith and This is a very nice post. Thanks for sharing with us. Keep it up Get the Best Of My Assignment Help in UK.

33 wypowiedzi
ostatnia 12.10.2018
Twarda woda

watches for men mens watches womens watches

33 wypowiedzi
ostatnia 11.10.2018