Otwierasz franczyzę? Przygotuj się na ciężką pracę

Bezobsługowe biznesy w branży usługowej nie istnieją. Brak pasji, zaangażowania i liczenie na szybkie zyski wypracowane bez twojego udziału to droga donikąd.
Mariusz Kania, prezes Metrohouse Franchise
Wtorek
05.07.2016
Beztroska właściciela podczas otwierania nowego biznesu zawsze mnie mocno niepokoi.
 

Otwarcie i prowadzenie placówki franczyzowej w branży pośrednictwa nieruchomości wymaga od właściciela naprawdę ciężkiej pracy i pełnego zaangażowania. To nie jest biznes, który można potraktować jako jeden z wielu interesów przedsiębiorcy. Wielokrotnie przekonywaliśmy się o tym, że prawdziwy sukces oddział osiągnął dopiero wtedy, gdy właściciel w pełni zaangażował się w pracę. Wszedł w rolę doradcy, poznał dokładnie specyfikę jego działań, bo jest to niezbędne, aby we właściwy sposób zarządzać zespołem, motywować go i uczestniczyć w pełni w jego życiu. Uważam, że aby móc w pełni zrozumieć specyfikę pracy, należy wejść w buty agenta nieruchomości. Zwłaszcza jeżeli wcześniej nie mieliśmy okazji poznać branży. Cieszę się z silnie optymistycznego podejścia franczyzobiorców do naszej współpracy. Wcześniej jednak żądam od moich menedżerów dokładnego omówienia z kandydatami budżetu i specyfiki lokalnego rynku. Wszystkim przecież zależy na tym, aby współpraca była korzystna dla obu stron kontraktu.

Pośrednictwo nieruchomości to branża oparta na relacjach. Zarówno z klientami, jak i z własnym zespołem. Od kogo, jak nie od właściciela placówki, nowi adepci zawodu mają uczyć się standardów, metod pracy, zaangażowania. Codzienność właściciela biura to nie tylko dbałość o rozwój biznesu, ale też ustawiczna praca z zespołem i spojrzenie na firmę nie z perspektywy przełożonego, ale członka zespołu, który gra z pozostałymi doradcami do jednej bramki. Niby jest to oczywiste, ale czasem wyczuwam, że przedsiębiorcy zainteresowani współpracą z Metrohouse liczą na otwarcie bezobsługowego biznesu. Stanie się on taki dopiero w momencie, gdy sami pokażą zespołowi, jak należy sprzedawać i nawiązywać trwałe relacje z otoczeniem.

Miarą sukcesu osiągniętego przez własne biuro nieruchomości jest moment, kiedy właściciel może powierzyć kierowanie oddziałem zaufanemu menedżerowi, który będzie kontynuował zapoczątkowaną pracę. Oczywiście, ten moment nie oznacza całkowitego odcięcia się od biznesu i spoczęcia na laurach. Przestawi jednak właściciela na inne, nowe tory, kiedy zamiast o bieżącym działaniu będzie mógł pomyśleć o rozwoju. Stale jednak będąc blisko zespołu, aby dać mu poczucie stabilności.

Bezobsługowe biznesy w branży usługowej nie istnieją. Jeżeli chcesz na równi ze swoimi doradcami budować lokalny potencjał swojego biura nieruchomości, to jest już niezbędny fundament umożliwiający osiągnięcie sukcesu. Brak pasji, zaangażowania i liczenie na szybkie zyski wypracowane bez twojego udziału to droga donikąd. Praca pośrednika jest ciężka, ale nagrodą za pełne zaangażowanie są dochody, które mogą być nie do osiągnięcia w innych branżach.


Mariusz Kania
prezes zarządu Metrohouse Franchise

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Damskie torebki

Ja torebki kupuję w sieciówkach. Nie widzę nic ciekawego w tym, żeby mieć bardzo drogie. Oczywiście jest to świetna sprawa, mam dwie droższe, ale raczej staram się, by...

19 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Można postawić na reklamę świetlną czy litery przestrzenne. Nam litery podświetlane wykonała firma https://reklama-bielsko.com/ Mamy też od nich reklamę na...

402 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Tani biznes dla początkującego

Jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku? Czy Bank narzuca wyposażenie lokalu i koszty z tym związane?

82 wypowiedzi
ostatnia 17.06.2018
Damskie torebki

Jeśli torebki to tylko Liu Jo! I oczywiście oryginalne :) Tak jak moja poprzedniczka :) https://ubierzsie.com/liu-jo Nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Biznes...

19 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

jesli tylko wiesz, że twój produkt jest unikalny lub w naprawdę dobrej cenie to oczywiście :) bez porządnej analizy swot nie ma się natomiast co pchać w ecommerce. Bo...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes

Może branża spożywcza? Przetwórstwo owoców i warzyw. Jakbyście szukali solidnych maszyn do pakowania soków to znajdziecie je w Bag In Box z Lublina...

427 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Zastanawiałam się jeszcze nad tym... Może warto zainwestować w ziemię pod uprawę? Wiem, że to ciężka praca, ale jeśli dobrze to zaplaujesz, to można na tym zarobić....

119 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great assignment help team provide the java assignment help with the experiences writer in the possible minimal price. In the usa, uk. australia etc, our writer is well...

55 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018