Pod szyldem Haloo GSM otwierać można zarówno sklepy, jak i wyspy handlowe. W tym drugim przypadku koszt inwestycji jest niższy. Minimalna kwota, jaką trzeba przygotować wówczas na start, to 30 tys. zł.
Piątek
22.07.2016
Rozbudowa sieci Haloo GSM idzie wolniej, niż planował franczyzodawca. Czy to znaczy, że rynek już się nasycił?
 

Punkty Haloo GSM zajmują się sprzedażą i skupem telefonów nowych i używanych, oferują również akcesoria GSM. W sieci działa obecnie pięć punktów franczyzowych oraz 7 własnych. W tym roku marka sfinalizowała jak dotąd tylko jedno otwarcie, dwa punkty własne przekształcono też w jednostki franczyzowe. Jeszcze w grudniu 2015 firma zapowiadała, że na ten rok planuje 30 otwarć. Wydaje się jednak, że ten plan ciężko będzie zrealizować.
– W wakacje raczej nie będzie otwarć, ale od września zamierzamy przyspieszyć. W planach na październik mamy otwarcie placówki własnej – mówi Michał Domański, specjalista ds. rozwoju firmy Haloo GSM. – Jednak rzeczywiście rynek telefoniczny jest w tej chwili bardzo trudny. Konkurencja jest duża, a o dobrą lokalizację coraz ciężej. Praktycznie w każdej galerii są po dwie, trzy, a nawet cztery wyspy z telefonami i akcesoriami. Franczyzobiorcy niechętnie godzą się na takie lokalizacje.

Pod szyldem Haloo GSM otwierać można zarówno sklepy, jak i wyspy handlowe. W tym drugim przypadku koszt inwestycji jest niższy. Minimalna kwota, jaką trzeba przygotować wówczas na start to 30 tys. zł. Zwykle ponad jedna trzecia tej sumy przeznaczana jest na zatowarowanie.
– Zawsze jest to kwestia indywidualna – podkreśla Michał Domański. – LIczbę towaru i rodzaj produktów dostosowujemy do potrzeb konkretnej lokalizacji. Staramy się też minimalizować koszty i dbać o to, by franczyzobiorca nie ponosił niepotrzebnych wydatków. Jeśli np. ma już własny sprzęt komputerowy to nie wymagamy, by kupował nowy na potrzeby punktu.
Inwestycja w sklep jest większa. Według licencjodawcy, tu kwota potrzebna na start zaczyna się od 80 tys. zł. Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 5 tys. zł. Miesięczne opłaty franczyzowe wahają się między 500 zł a 1 tys. zł. Zależą m.in. od lokalizacji i potencjału danego punktu.

Franczyzobiorcy, którzy chcieliby wejść w branżę telekomunikacyjną, oprócz Haloo GSM mają do wyboru kilka konceptów franczyzowych, m.in. Teletorium (ponad 200 punktów franczyzowych), Monument9 (ponad 20 punktów własnych i franczyzowych),  telakces.com (ok. 100 punktów franczyzowych).


POPULARNE NA FORUM

Telekomunikacja Polska szuka partnera

To może być ciekawa opcja. ___________________________ http://pracelicencjackiepsychologia.edu.pl/

2 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Play rośnie w oczach

Do tego sami mają naprawdę dobre oferty. Księgowa Kraków

4 wypowiedzi
ostatnia 10.05.2018
Play rośnie w oczach

Play całkiem dobrze sobie radzi z konkurencją :) [url=http://rozliczamfirme.pl/doradca-podatkowy-krakow/][color=#333333]księgowa Kraków[/color][/url]

4 wypowiedzi
ostatnia 10.05.2018
Oferta Współpracy. Franczyza Monument9 Akcesoria i telefony GSM

This post helps me to understand the topic more clearly and I think it will also help every readers happy wheels

3 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018
Oferta Współpracy. Franczyza Monument9 Akcesoria i telefony GSM

This post helps me to understand the topic more clearly and I think it will also help every readers happy wheels

3 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018
Salon Play - oplacalność, doświadczenia

That's a good style, friend! Try yourself as a creative writer.You can definitely earn something! color switch

10 wypowiedzi
ostatnia 04.05.2018
Play ma plan

Superb website and I wanted to post a note to let you understand, "Great job"! I am glad I found this site. Your blog site has introduced me the majority of the strategies...

4 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2018
Salon Play - oplacalność, doświadczenia

Proponuje skontaktować się z takimi firmami jak krismilton lub play4mix lub innymi. Rzecznik prasowy Play`a raczej nic nie pomoże w tej kwestii. Read manga online for free...

10 wypowiedzi
ostatnia 29.04.2018