Pod szyldem Haloo GSM otwierać można zarówno sklepy, jak i wyspy handlowe. W tym drugim przypadku koszt inwestycji jest niższy. Minimalna kwota, jaką trzeba przygotować wówczas na start, to 30 tys. zł.
Piątek
22.07.2016
Rozbudowa sieci Haloo GSM idzie wolniej, niż planował franczyzodawca. Czy to znaczy, że rynek już się nasycił?
 

Punkty Haloo GSM zajmują się sprzedażą i skupem telefonów nowych i używanych, oferują również akcesoria GSM. W sieci działa obecnie pięć punktów franczyzowych oraz 7 własnych. W tym roku marka sfinalizowała jak dotąd tylko jedno otwarcie, dwa punkty własne przekształcono też w jednostki franczyzowe. Jeszcze w grudniu 2015 firma zapowiadała, że na ten rok planuje 30 otwarć. Wydaje się jednak, że ten plan ciężko będzie zrealizować.
– W wakacje raczej nie będzie otwarć, ale od września zamierzamy przyspieszyć. W planach na październik mamy otwarcie placówki własnej – mówi Michał Domański, specjalista ds. rozwoju firmy Haloo GSM. – Jednak rzeczywiście rynek telefoniczny jest w tej chwili bardzo trudny. Konkurencja jest duża, a o dobrą lokalizację coraz ciężej. Praktycznie w każdej galerii są po dwie, trzy, a nawet cztery wyspy z telefonami i akcesoriami. Franczyzobiorcy niechętnie godzą się na takie lokalizacje.

Pod szyldem Haloo GSM otwierać można zarówno sklepy, jak i wyspy handlowe. W tym drugim przypadku koszt inwestycji jest niższy. Minimalna kwota, jaką trzeba przygotować wówczas na start to 30 tys. zł. Zwykle ponad jedna trzecia tej sumy przeznaczana jest na zatowarowanie.
– Zawsze jest to kwestia indywidualna – podkreśla Michał Domański. – LIczbę towaru i rodzaj produktów dostosowujemy do potrzeb konkretnej lokalizacji. Staramy się też minimalizować koszty i dbać o to, by franczyzobiorca nie ponosił niepotrzebnych wydatków. Jeśli np. ma już własny sprzęt komputerowy to nie wymagamy, by kupował nowy na potrzeby punktu.
Inwestycja w sklep jest większa. Według licencjodawcy, tu kwota potrzebna na start zaczyna się od 80 tys. zł. Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 5 tys. zł. Miesięczne opłaty franczyzowe wahają się między 500 zł a 1 tys. zł. Zależą m.in. od lokalizacji i potencjału danego punktu.

Franczyzobiorcy, którzy chcieliby wejść w branżę telekomunikacyjną, oprócz Haloo GSM mają do wyboru kilka konceptów franczyzowych, m.in. Teletorium (ponad 200 punktów franczyzowych), Monument9 (ponad 20 punktów własnych i franczyzowych),  telakces.com (ok. 100 punktów franczyzowych).


POPULARNE NA FORUM

Jak zwiększyć obroty bez inwestycji?

Thanks for your post. There is a lot of information needed for me Happy Room

6 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Telekomunikacja Polska szuka partnera

Thanks for sharing the informative information through the article. and all the details are awesome and good in this post. Refer: zombs royale free to play!!

4 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Play ma plan

The article you have shared here very awesome. I really like and appreciated your work. I read deeply your article, the points you have mentioned in this article are useful vex 3

13 wypowiedzi
ostatnia 23.07.2018
Play ma plan

The article you have shared here very awesome. I really like and appreciated your work. I read deeply your article, the points you have mentioned in this article are...

13 wypowiedzi
ostatnia 23.07.2018
Telefon z wyspy

Hello, You are doing great job. Do you guys have any idea how to take franchise of Penn Station. Penn Station Menu is just awesome i am having great business opportunity please...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Zarabiać przez telefon

Praca w callcenter nie jest łatwa. Trafiają się różni ludzie, z którymi trzeba spokojnie rozmawiać.

2 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Play ma plan

https://needforspeedmostwantedapk.info get the new version

13 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Play ma plan

Get the best Apk mod [url=https://needforspeedmostwantedapk.info/] https://needforspeedmostwantedapk.info [/url]

13 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018