Pod szyldem Haloo GSM otwierać można zarówno sklepy, jak i wyspy handlowe. W tym drugim przypadku koszt inwestycji jest niższy. Minimalna kwota, jaką trzeba przygotować wówczas na start, to 30 tys. zł.
Piątek
22.07.2016
Rozbudowa sieci Haloo GSM idzie wolniej, niż planował franczyzodawca. Czy to znaczy, że rynek już się nasycił?
 

Punkty Haloo GSM zajmują się sprzedażą i skupem telefonów nowych i używanych, oferują również akcesoria GSM. W sieci działa obecnie pięć punktów franczyzowych oraz 7 własnych. W tym roku marka sfinalizowała jak dotąd tylko jedno otwarcie, dwa punkty własne przekształcono też w jednostki franczyzowe. Jeszcze w grudniu 2015 firma zapowiadała, że na ten rok planuje 30 otwarć. Wydaje się jednak, że ten plan ciężko będzie zrealizować.
– W wakacje raczej nie będzie otwarć, ale od września zamierzamy przyspieszyć. W planach na październik mamy otwarcie placówki własnej – mówi Michał Domański, specjalista ds. rozwoju firmy Haloo GSM. – Jednak rzeczywiście rynek telefoniczny jest w tej chwili bardzo trudny. Konkurencja jest duża, a o dobrą lokalizację coraz ciężej. Praktycznie w każdej galerii są po dwie, trzy, a nawet cztery wyspy z telefonami i akcesoriami. Franczyzobiorcy niechętnie godzą się na takie lokalizacje.

Pod szyldem Haloo GSM otwierać można zarówno sklepy, jak i wyspy handlowe. W tym drugim przypadku koszt inwestycji jest niższy. Minimalna kwota, jaką trzeba przygotować wówczas na start to 30 tys. zł. Zwykle ponad jedna trzecia tej sumy przeznaczana jest na zatowarowanie.
– Zawsze jest to kwestia indywidualna – podkreśla Michał Domański. – LIczbę towaru i rodzaj produktów dostosowujemy do potrzeb konkretnej lokalizacji. Staramy się też minimalizować koszty i dbać o to, by franczyzobiorca nie ponosił niepotrzebnych wydatków. Jeśli np. ma już własny sprzęt komputerowy to nie wymagamy, by kupował nowy na potrzeby punktu.
Inwestycja w sklep jest większa. Według licencjodawcy, tu kwota potrzebna na start zaczyna się od 80 tys. zł. Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 5 tys. zł. Miesięczne opłaty franczyzowe wahają się między 500 zł a 1 tys. zł. Zależą m.in. od lokalizacji i potencjału danego punktu.

Franczyzobiorcy, którzy chcieliby wejść w branżę telekomunikacyjną, oprócz Haloo GSM mają do wyboru kilka konceptów franczyzowych, m.in. Teletorium (ponad 200 punktów franczyzowych), Monument9 (ponad 20 punktów własnych i franczyzowych),  telakces.com (ok. 100 punktów franczyzowych).


POPULARNE NA FORUM

Sferis powiększa sieć

Great share, your blog is awesome! Dream League Soccer 2018 Kits

8 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2018
Dobry konwerter do talerza satelitarnego.

Witam wszystkich , posiadam duży talerz satelitarny jeszcze od poprzedniego dostawcy telewizyjnego, od roku mam umowę z innym i jest zdecydowanie lepszy odbiór. Czy...

1 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Zarabiać przez telefon

Really your post is really very good and I appreciate it. It’s hard to sort the good from the bad sometimes.You definitely put a new spin on a topic thats been written about...

3 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
Jak zwiększyć obroty bez inwestycji?

A może warto postawić na usługi z zakresu SEO i pozycjonowania?

7 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Sferis powiększa sieć

Nice post,i like your article,great way of explanation.Looking for more articles like this, Also check my website color switch Thank you!

8 wypowiedzi
ostatnia 20.08.2018
Jak zwiększyć obroty bez inwestycji?

Thanks for your post. There is a lot of information needed for me Happy Room

7 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Telekomunikacja Polska szuka partnera

Thanks for sharing the informative information through the article. and all the details are awesome and good in this post. Refer: zombs royale free to play!!

4 wypowiedzi
ostatnia 15.08.2018
Play ma plan

The article you have shared here very awesome. I really like and appreciated your work. I read deeply your article, the points you have mentioned in this article are useful vex 3

13 wypowiedzi
ostatnia 23.07.2018