Desigual będzie tańszy

500 euro za 1 metr kwadratowy - takiej kwoty wymaga dostosowanie lokalu handlowego do wymogów franczyzodawcy Desigual. To o jedną trzecią mniej niż dotychczas.
Poniedziałek
25.07.2016
Franczyzodawca obniża kwotę inwestycji w sklep swojej marki. To sposób na przyciągnięcie większej liczby franczyzobiorców.
 

Hiszpańska marka Desigual stawia na modę w niekonwencjonalnym stylu. Charakterystyczne hafty i wzory ubrań uchodzą za nietypowe dla sieciowych konceptów odzieżowych. Podobnie jest z wystrojem wnętrz sklepów, w których dominują oryginalne rozwiązanie aranżacyjne, jak np. butelki na suficie, kolorowe dywany i ściany. Salony powstają w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców.

Pod szyldem Desigual działają trzy jednostki franczyzowe oraz cztery własne. Sieć ma też dwa punkty typu easy corner, czyli kąciki sprzedaży dostępne w sklepach multibrandowych. W lutym koncept powiększył się  o sklep franczyzowy w gdyńskim centrum handlowym Riviera. Lokal ma 94 m2.
– W drugiej połowie 2016 roku przygotowujemy się do otwarcia jeszcze jednego sklepu – zapowiada Magdalena Więcław-Pettke z sieci Desigual.

Aby przyspieszyć rozwój sieci i zachęcić do współpracy nowych franczyzobiorców, franczyzodawca postanowił obniżyć kwotę inwestycji, jaką trzeba ponieść w celu urządzenia lokalu. Wcześniej wynosiła ona 750 euro za m2, teraz  500 euro. Oprócz wydatków na aranżację wnętrza franczyzobiorca ponosi też koszty zatowarowania. W przeciwieństwie do większości franczyz modowych Desigual nie stosuje modelu depozytowego – franczyzobiorcy kupują towar na własny rachunek.
– Kwota pierwszego zatowarowania kalkulowana jest indywidualnie dla każdego punktu. Sklepy stają się rentowne po sześciu miesiącach, natomiast zwrot zainwestowanych środków ma miejsce po trzech latach – mówi Magdalena Więcław-Pettke.

Aby otworzyć nowy sklep Desigual, trzeba dysponować lokalem o powierzchni 80-120 m2. Franczyzodawcy zależy na otwarciach w topowych lokalizacjach miejskich. Najczęściej są to galerie handlowe.

Jak wynika z Raportu o franczyzie w Polsce PROFIT system, na koniec 2015 roku nad Wisłą działało 151 sieci franczyzowych z branży odzieżowej – o trzy więcej niż rok wcześniej. Zrzeszały one blisko 3,7 tys. punktów sprzedaży. Koszty inwestycji w placówkę franczyzową w branży modowej wzrosły o 29,7 tys. zł do 253,7 tys. zł netto. To przede wszystkim efekt wejścia na polski rynek nowych marek luksusowych.


POPULARNE NA FORUM

nadruk na odzieży roboczej

You have done a great job. I will definitely dig it and personally recommend to my friends. I am confident they will be benefited from this site my gmail login

9 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
Powrót po wielu latach

Great info! I recently came across your blog and have been reading along. I thought Iwould leave my first comment. Thanks Puzzle Games

3 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018
Powrót po wielu latach

Thank you for sharing your easy steps for the creation of a successful blog. Arcade Games

3 wypowiedzi
ostatnia 13.10.2018
Jaki program komputerowy polecacie do obsługi sklepu

Bez względu na to jak duży jest to sklep, warto zainwestować w dobre oprogramowanie. Zarządzanie, zwłaszcza sprzedażą w firmie, może być dość kłopotliwe,...

12 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Trzeba próbować swoich sił, jak masz dobry pomysł, ciekawy asortyment to warto spróbować. Ja próbuję swoich sił ze swoim sklepem https://sensistore.pl/ , nie jest...

80 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Trzeba próbować swoich sił, jak masz dobry pomysł, ciekawy asortyment to warto spróbować. Ja próbuję swoich sił ze swoim sklepem https://sensistore.pl/ , nie jest...

80 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
Hurtownik - opinie

HP Support HP Printer Support HP Wireless Printer Support HP Officejet Printer Support HP Computer Support HP Laptop Support HP Technical Support HP Customer support

24 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018
nadruk na odzieży roboczej

Te nadruki zawsze się mogą przydać! _______________________________ Pedagogika - praca licencjacka

9 wypowiedzi
ostatnia 09.10.2018